top of page

Rimworld: Hayvanlar Nasıl Yeniden Adlandırılır

Rimworld'de hayvanları evcilleştirmek, tıpkı gerçek hayatta bir evcil hayvana sahip olmak gibi bazı güzel faydalar sağlayabilir. Oyuncular dijital yaratıklarına isim bile verebilirler!Başlangıçta, Rimworld'de karşılaşılan tüm hayvanlar vahşi olacak ve oyuncu tarafından kontrol edilen hayatta kalanların durumuna tamamen kayıtsız kalacak, ancak bir süre ve biraz çabadan sonra oyuncular yeni bir dört ayaklıyı evcilleştirebilir, adlandırabilir ve hatta muhtemelen eğitebilir. arkadaşım.


Hayvanlar evcilleştirildiğinde, Rimworld onlara genellikle türden ve basitlik açısından bir sayıdan oluşan "Husky 1", "Husky 2" gibi ve bu modelde devam eden genel bir ad verecektir. Ancak bu varsayılan mekanik oldukça kişisel olmadığından, oyuncuların sevimli müttefiklerine daha iyi bir isim vermek istemeleri anlaşılabilir bir durumdur.

Rimworld'de Evcilleştirilmiş Hayvanlar Nasıl Yeniden Adlandırılırİlk olarak, Rimworld'de bir hayvanın adı değiştirilmeden önce , oyuncuların onu evcilleştirmesi gerekecek ; bu, biraz şanslı olmadıkları sürece biraz iş gerektirebilir, ki bu kadar affetmez bir oyunda genellikle olduğu gibi.


Rimworld'de Hayvanlar Nasıl Evcilleştirilir


Bazen, oyuncunun kolonicilerinin yakınında çok fazla zaman geçiren hayvanlar, rastgele bir süre sonra kendi kendilerini evcilleştirirler , ancak çok daha hızlı bir yöntem, yaratığa birinin ne kadar iyi bir bakıcı olabileceğini göstermektir! Oyuncular kolonicilerinden birine yaralı bir hayvanın yaralarıyla ilgilenmesini emrederse, o hayvan anında evcilleştirilecektir. Ancak evcilleştirilmiş bir hayvanın eğitimli bir hayvandan oldukça farklı olduğunu unutmamak önemlidir.


Yeniden Adlandırma Nasıl Çalışır ve Nasıl Yapılır?


Bir hayvan evcilleştirildikten sonra oyuncular, istedikleri yaratığın Eğitim Menüsünü açmalıdır; burada yeni evcil hayvanlarının adını değiştirmelerine olanak tanıyan metin alanını bulacaklardır .


En sevdiğiniz hayvan arkadaşlarını daha iyi takip etmek için seçenekler menüsünde "Hayvan adlarını göster" seçeneğinin etkin olduğundan emin olmanız önerilir; çünkü bu, hayvan adlarının haritada görünmesine ve kişinin olmayanları daha kolay takip etmesine olanak tanır. insan müttefikleri.


İlginç bir şekilde verilen isimler çoğu oyuncunun beklentilerinin ötesinde kalıcı oluyor. Adlandırılmış bir hayvan kaybolursa veya satılırsa, gelecekte haritada vahşi bir hayvan olarak yeniden görünmesi mümkündür. Yeniden evcilleştirilmeleri ve yeniden eğitilmeleri gerekecek, ancak yine de oyuncu tarafından kendilerine verilen isme sahip olacaklar, bu da herhangi bir oyunu daha unutulmaz kılabilecek sıcak ve beklenmedik bir yeniden buluşma sağlayabilir.

0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page