top of page

RimWorld: Geliştirilecek 7 İpucu

RimWorld'de gelişmek isteyen oyuncular bu ipuçlarını akıllarında tutmak isteyeceklerdir.RimWorld, dikkatleri çekecek ve oyunculara anlatacak muhteşem hikayeler bırakacak sonsuz hikaye olanaklarıyla doludur. Destansı başarı hikayeleri yaratmak, RimWorld hakkında çok fazla deneyim ve bilgi gerektirecektir. Uzun süre hayatta kalan oyuncu kolonileri bir bağ oluşturacak ve oyuncuları RimWorld'ün kendileri için hazırlayacağışeyleri beklerken koltuklarının kenarında tutacakOlasılıklara meydan okuyan koloniler her zaman değerli bir anı olarak kalacak ve arkadaşlarına anlatacak komik hikayeler barındırabilecektir.


Yetenekli oyuncular ayrıca oyunu daha fazla deneyebilir ve rol yapma yoluyla oyunu oynamanın eğlenceli yollarını bulabilirler. Daha yüksek bir zorlukta oynamak oyunu heyecanlı tutacak ve oyuncuları tetikte tutacaktır.


7

İlaç ÜretimiUyuşturucu üretmek RimWorld'de istikrarlı bir gelir kaynağı elde etmenin mükemmel bir yoludur . Tüccarlar, oyuncuların uyuşturucuları harika fiyatlarla satmasına ve kolonilerin finansal olarak gelişmesine olanak tanıyacak. Uyuşturucu bağımlılığı herhangi bir koloniyi olumsuz etkileyeceğinden oyuncuların uyuşturucuları dikkatli bir şekilde saklaması ve kullanımlarını sınırlaması gerekir. Oyuncuların zihinsel durum bozulmalarını önlemek için uyuşturucu kullanımını sınırlamaları gerekir.


Uyuşturucu satmak, oyunculara bol miktarda gümüş sağlayacak ve tüccarlardan nadir eşyalar satın almalarına olanak tanıyacak. İlaç satın almak, bir koloninin hastanesini iyi stoklanmış ve en kötüsüne hazırlıklı tutmanın harika bir yoludur. Oyuncular ayrıca üretilemediği ve normal ilaçlardan daha üstün olduğu için Glitterworld ilacını da satın alabilirler.


6

Üs Binasını İyileştirmeÜs inşa etmede daha iyi olmak, oyunda gelişmenin en iyi yoludur. Üs inşa etmede daha iyi olmanın birçok yolu vardır ve bunların hepsinin öğrenilmesi kolaydır. Verimli toprakların yakınında iyi bir yer seçmek oyunun erken safhalarında yardımcı olacaktır. Etkili dondurucular ve depolama odaları oluşturmak, oyuncuların eşyaları güvenle saklamasına olanak tanıyacaktır.


Özel atölyeler oluşturmak üretkenliği artıracak ve kolonilerin daha organize olmasına olanak tanıyacaktır. Mahkumları yönetmek, oyuncuların kolonilerinde öğrenmesi ve yönetmesi gereken başka bir husustur. Dekorasyon eklemek sömürgecinin ruh halini artıracak ve onları üretken tutacaktır. Koloninin tabanını teker teker inşa etmek ve daha sonra bunları birbirine bağlamak, büyük bir inşayı erkenden kurtarmaya çalışmakla karşılaştırıldığında ideal bir yöntemdir.


5

Hayvan YetiştirmekBirçok oyuncunun gözden kaçırdığı önemli bir mekanik, hayvanları yönetmektir. Hayvanlar, bir koloninin hayatta kalması için gerekli olan tutarlı bir yiyecek ve malzeme kaynağı sağlar. Hayvan yetiştirmeyi öğrenmek yetenekli bir kolonici ve bol miktarda yiyecek gerektirir. Hayvanları evcilleştirmek ve yetiştirmek pahalıdır ancak hızlı bir şekilde kar elde etmenizi sağlar ve hayatta kalma şansınızı artırır.


Kibble , RimWorld'deki hayvanları beslemek için mükemmel bir kaynaktır ve bonus olarak, oyuncuların kuru mamayı korumak için soğutmasına gerek yoktur. Akıllı hayvanlar, düşmanlara saldırmak, malzemeleri taşımak ve hatta yaralı kolonicileri kurtarmak gibi görevleri öğrenebilirler.


4

Mahkumların TedavisiBir hapishane koğuşu inşa etmek basit bir iştir, ancak konforlu bir konaklama sağlamak hayati önem taşır. Bir koloniyi genişletmenin en hızlı yollarından biri mahkumları yönetmek ve onları işe almaktır. Hapishane hücrelerine normal bir yatak odası muamelesi yapmak mahkumların moralini yükseltmenin harika bir yoludur ve cömert yemekler sunmak da bir başka harika yoldur.


Daha yüksek moral, daha hızlı işe alım ve daha düşük kaçma şansıyla sonuçlanır. Mahkumlar için hızlı bir ciroya sahip olmak faydalıdır çünkü mahkumlar koloniye katkıda bulunmadan yiyecek kaynaklarını yağmalamak için daha az zaman harcarlar.


3

TopraksızMükemmel bir yiyecek ve malzeme kaynağı sağladıkları için hidroponik oyunun erken safhalarından sonra göz ardı edilmemelidir. Güneş lambaları yüksek miktarda elektrik tüketir ve yalnızca koloni enerji üretimini geliştirdikten sonra kullanılmalıdır. Hidroponik bir odanın düzgün çalışması için oyuncuların, mahsullerin büyümesi için odayı sıcak tutmak amacıyla ısıtıcılar kullanarak sıcaklıkları yönetmeleri gerekir .


Hidroponiğin bir dezavantajı, ana güç kaynağından ayrı bir yedek güç kaynağına bağımlı olmalarıdır. Felaket anında yedek pilin güç sistemine bağlantısının kesilmesi çok önemlidir. Topraksız bitkiler, elektriğe bağlı olmadıklarında çabuk ölürler.


2

Bölgeleri AtamaBölgelerin nasıl yönetileceğini öğrenmek, oyunculara koloniciler ve hayvanlar üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmalarını sağlayacak. Oyuncular Mimar menüsündeki bölgelere erişebilir ve yeni alanlar oluşturabilir ve önceden mevcut olanları düzenleyebilir. Oyuncular kolonistleri belirli bölgelerden kısıtlayabilirler. Sömürgeciler ve evcil hayvanların içeride kalması gerektiğinden, toksik serpinti sırasında bölgeler oluşturmak çok önemlidir.


Hastane bölgesi gibi özel bölgeler oluşturulabilir. Bu, yaralı kolonicilerin hastane koğuşuyla sınırlı kalmasına olanak tanır. Bölgeler hayvanlar için de oluşturulabilir ve hayvanların üssün belirli alanlarını kirletmesini engellemeye yardımcı olur.


1

ÖzelliklerKolonist özellikleri, onları benzersiz kılan şeyin ne olduğu konusunda önemli bir faktördür ve bunların etrafında oynamak önemlidir. Pek çok özellik bir sömürgeciye olumlu faydalar sağlar ve onun akranlarından daha iyi performans göstermesine olanak tanır. Hızlı uyuyabilme, koloni sakinlerinin daha az uyumasına ve daha üretken olmasına olanak tanıdığı için oyundaki en iyi özellikler arasındadır. Diğer özellikler bir sömürgeciyi alaşağı edecek ve onu bir yükümlülüğe dönüştürecektir.


Ateş manyağı kolonisti olan oyuncular, zihinsel bir durumdan kaçınmak için ellerinden geleni yapmalıdır , aksi takdirde koloni ateşe verilecektir. Diğer özellikler kolonistlerin temizlik veya taşıma gibi belirli faaliyetlerde bulunmasını engelleyecektir.


0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page