top of page

RimWorld: En İyi Zırh

Rimworld'de güvende kalmak kolay değil ama doğru zırha sahip olmak sömürgecilere savaşma şansı veriyor.Bazı simülasyon oyunları diğerlerinden daha kolaydır, ancak türdeki pek çok oyun zorlukla ünlüdür. Simüle etmek istedikleri dünyaların karmaşıklığı göz önüne alındığında bu mantıklıdır. Gerçek dünyada askerleri korumak ve hükümetleri çalışır durumda tutmak zor, dolayısıyla kurgusal dünyalarda da muhtemelen zor olmalı.


RimWorld'de işler dağılma eğilimindedir . Bu binalar, vatandaşların zihinleri ve hatta tüm koloniler için geçerlidir. Bu, en iyi planlamaya rağmen pek çok şeyin ters gidebileceği zorlu ve karmaşık bir oyundur. Şeylerin ne kadar ölümcül olabileceği göz önüne alındığında zırhı anlamak akıllıca olacaktır. Ancak RimWorld'de güvende kalmak karmaşık bir iştir. İşte her oyuncunun oyundaki en iyi zırh hakkında bilmesi gerekenler.


Zırhın TemelleriZırh, RimWorld'de birçok oyundan daha karmaşıktır ; oyunun hasarı hesaplama şekli ve kolonicileri öldürecek çok sayıda harika silahın bulunması nedeniyle. Künt, Keskin ve Isı olmak üzere üç hasar türü vardır . Oyuncuya bir saldırı geldiğinde oyun, bir zırh katmanının hasarı durdurup durdurmayacağını belirlemek için bir RNG hesaplaması yapar.


Zırhın gücüne ve RNG yuvarlanmasına bağlı olarak hasar tamamen verilebilir, yarıya indirilebilir veya tamamen ortadan kaldırılabilir . Kolonist birden fazla zırh katmanı giyiyorsa, içeri doğru ilerlemeden önce dış katmanlara doğru yuvarlanarak hasar verin, bu da katmanları hayatta kalmak için son derece önemli hale getirir. İşleri daha da karmaşık hale getirmek için, tüm zırhların bir Kalitesi (Korkunç'tan Efsanevi'ye kadar sıralanmıştır) ve bir Malzemesi vardır ve bunların her ikisi de verilen hasarı etkiler. Doğru zırhla bir sömürgecinin tek bir savaşta hayatta kalmak için en iyi Özelliklere ihtiyacı olmayacak .


En İyi ZırhKeskin ve Künt hasarı ortadan kaldırmak söz konusu olduğunda Plasteel ve Uranyum en iyi Malzemelerdir. Bu hasar türlerine karşı en iyi zırh her zaman bu malzemelerden yapılacaktır. Ne yazık ki Plasteel ve Uranyum'a ulaşmak zor olabilir, bu nedenle bütçeye uygun yapılar için en iyi zırhı bilmek de önemlidir. Oyuncunun sınırlı parası varsa Çelik Sharp için en iyisidir ve Ahşap Blunt için en iyisidir , ancak oyuncu mümkün olan en kısa sürede yükseltme yapmalıdır.


Belki de Malzemeler söz konusu olduğunda dikkat edilmesi gereken en önemli şey, Kumaşın zayıf bir zırh oluşturduğu ve mümkünse bundan kaçınılması gerektiğidir. Oyuncunun Çelik veya Ahşap zırh için bile kaynakları yoksa, Deri kabul edilebilir bir geçici alternatiftir ve kumaşa göre önemli bir yükseltmedir. Kolonistlerin tüm ihtiyaçlarını karşılayan sağlıklı bir ekonomiyi sürdürmek zor olabilir , dolayısıyla bu durum özellikle yeni oyuncular için yaygın bir durumdur.


Tüm bunlar akılda tutulsa bile, hangi zırh türlerinin en iyi olduğu konusunda hâlâ sağlıklı bir tartışmaya yer var. Bunun nedeni, en iyi ekipmanın her zaman hem oyuncunun kullanabileceği kaynaklara hem de koloni biyomunun gerektirdiği yalıtım miktarına bağlı olmasıdır. Kolonistleri hayatta tutmak ve ruh hallerini yüksek tutmak için hangi zırhın en iyi olduğuna dair iyi bir temel kural aşağıda verilmiştir:


  • Erken Oyun: Deri Dusters, gömlekler ve pantolonlar

  • Oyun Ortası: Devilstrand Duster'lar, Flak Vest'ler ve yüksek kaliteli giysiler

  • Geç Oyun: Deniz zırhı (menzilli koloniciler), Recon zırhı ve kalkan kemeri (yakın dövüşçüler) ve Prestige zırhı (asil koloniciler)


10 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page