top of page

RimWorld: En İyi Yakın Dövüş Silahları

RimWorld'de yakın dövüş yaklaşımını tercih edenler, bilim kurgu simülatöründe seçebilecekleri bu harika yakın dövüş silahlarına sahipler.Simülasyon türü, FPS ve RPG gibi diğer türlere göre çok daha az ilgi görse de oyun camiasındaki en iyi ve en etkili oyunlardan birine sahiptir . Ticari bir havayoluna pilotluk yapmaktan bütün bir krallığı yönetmeye kadar olasılıklar sonsuzdur. Bir diğer popüler Simülasyon alt türü ise Sim City ve RimWorld gibi oyunların ustalıkla hayata geçirdiği inşaat ve yönetimdir.


Ancak RimWorld , yukarıdan aşağıya basit bir inşaat ve yönetim bağımsız oyunundan daha fazlasıdır çünkü aynı zamanda oyuncuların kolonilerini güvende tutmak için ustalaşması gereken benzersiz bir savaş sistemine de sahiptir. Oyuncular çok çeşitli silahlara erişime sahipken, yakın dövüş tipi silahlar diğer kolonicilere, akıncılara veya mekanoidlere karşı fazlasıyla geçerli. Ancak RimWorld'de bu kadar çok yakın dövüş silahı mevcut olduğundan , oyuncuların hangilerinin düşmanları uzak tutacağını bilmeleri gerekecek.


7

Fil Dişi - Erken Oyun


RimWorld'ün ilk aşamaları oyundaki en zorlu aşamalardan biri olabilir çünkü oyuncuların bir barınak inşa etmeyi başarana kadar akıncılara, mekanoidlere ve yabani hayvanlara karşı savaşmaları gerekecek. Ve en iyi yanı, oyuncuların Elephant Tusk yakın dövüş silahını, ovalarda dolaşırken oldukça yaygın olan bir fili öldürerek elde edebilmeleridir.


Ancak oyuncular bir fili yenerken aşırıya kaçmamalı çünkü ona çok fazla zarar vermek aynı zamanda Elephant Tusk'a da zarar verecektir. Bu yakın dövüş silahı oyunun başında en iyi şekilde kullanılsa da, oyuncular onu oyunun ilerleyen aşamalarında zırhlı akıncılara veya mekanoidlere karşı kullanabilirler.


6

Kulüp - Erken OyunHer ne kadar Elephant Tusk'tan daha az dayanıklı gibi görünse de, RimWorld'deki oyuncular için uygun bir yakın dövüş silahı da Club'dır. Club, diğer silahlarla karşılaştırıldığında üstün DPS'ye sahip olduğu için en iyi künt tip yakın dövüş silahlarından biridir. Ve tıpkı Minecraft veya Rust gibi diğer popüler hayatta kalma oyunlarında olduğu gibi , oyuncular Kulübün kalitesini RimWorld'ün en yüksek seviyesi olan Uranyum'a yükseltebilirler .


Üstelik oyuncuların Club ile gerçekleştirebilecekleri iki farklı saldırısı var: Poke (dokuz hasar verir) ve Blunt (14 hasar verir ve %21 zırh delme özelliğine sahiptir). Hayranlar, RimWorld'de her zaman bol miktarda bulunan 40 ahşapla ahşap Club'ı yapabilirler .


5

Bıçak - Oyunun Başı ve OrtasıDüşük hasar çıkışına rağmen Bıçak, diğer silahlarla karşılaştırıldığında en kısa saldırı soğuma süresine sahip olduğundan RimWorld'deki en iyi yakın dövüş silahlarından biri olarak dahil edilmeyi hak ediyor . Bunun da ötesinde oyuncular, oyunun erken safhalarında, oyuncuların işçilikle ilgili diğer binalara erişimi olmadığında, Crafting Spot'taki Bıçağı ideal hale getirebilirler.


Bıçağın tek dezavantajı, oyuncuların onları üretmeye başlamadan önce Demircilik'i araştırmaları gerekmesidir. Ancak araştırıldıktan sonra oyuncular ucuz ve yapımı kolay olduğundan tüm kolonicilerini kolayca bunlarla donatabilirler.


4

Warhammer - Oyun OrtasıRimWorld dünyası genellikle sert ve affetmez, özellikle de birçok güçlü akıncı ve mekanoid hazırlıksız kolonicileri beklediğinden. Ve çoğu zaman bu düşmanlar, çoğu silahın darbelerini emebilecek ağır zırhlarla donatılmış olarak gelir. Neyse ki Warhammer , %30'un üzerinde zırh delme oranına sahip olduğundan RimWorld'deki en iyi zırh delici yakın dövüş silahlarından biridir .


Yakın dövüş silahının ağırlığına karşı koymak için oyuncular Çevik Özelliğini ( RimWorld'deki en iyi Özelliklerden biri ) kullanabilirler. Ne yazık ki, oyuncular Warhammer'ı yalnızca diğer yararlı araç ve silahları da içeren Royalty DLC'sine sahip olmaları durumunda edinebilirler.


3

Gladius - Oyun OrtasıGladius , makul miktarda DPS'ye ve makul bir bekleme süresine sahip olduğundan, RimWorld'deki en iyi çok yönlü yakın dövüş silahlarından biridir . Keskin Silah olarak sınıflandırıldığından, oyuncular birkaç vuruştan sonra düşmanlara Kanama uygulayabilirler. Oyuncular, Gladius'un yalnızca zırhsız düşmanlara karşı iyi performans gösterdiğini ve ağır zırhlı akıncılara veya mekanoidlere karşı neredeyse hiç hasar vermediğini unutmamalıdır.


Oyuncuların Gladius'u üretebilmeleri için üretim seviyesi 3 veya daha fazla olan bir sömürgeciye ihtiyaçları olacak, bu yüzden oyun ortasında bir yakın dövüş silahıdır. Üstelik, yapımı 12.000 Tick (3,3 dakika) sürüyor, ancak oyuncular belirli araştırma projeleriyle süreyi yarıya indirebilirler ( bazı üretim tariflerinin tamamlanmasının saatler alabileceği daha acımasız hayatta kalma oyunları için aynı şey söylenemez ).


2

Biyonik Kol - Geç OyunRimWorld'ün benzersiz bir özelliği, kolonistlerin yaralanma şansına sahip olmasıdır, bu da oyuncuları yaralı vücut kısımlarından herhangi birini kesmeye zorlayacaktır. Bu, oyuncuların, özellikle de yakın dövüş tipi bir silah olduğu için Biyonik Kol ile, biyonik vücut parçaları yerleştirerek süper koloniciler yaratabilecekleri anlamına geliyor. Biyonik Kol öncelikle Künt hasar verir ve %18'lik pasif zırh delme özelliğine sahiptir.


Biyonik Kola sahip Kolonistler aynı zamanda belirli görevleri daha hızlı gerçekleştirmelerine olanak tanıyan %25'lik bir Manipülasyon takviyesi de kazanacaklar. Ancak elbette oyuncuların Biyonik Kolun sürekli onarım veya arıza gibi bazı dezavantajlarını da dikkate alması gerekecek.


1

Eltex Personeli - Geç OyunEltex Asası, RimWorld'de üretilemeyen ve yalnızca yağmalanabilen (İmparatorluk Bağışçıları) veya satın alınabilen (Savaş Tedarikçisi veya Savaş Tüccarı) birkaç yakın dövüş silahından biridir . Ancak elde edilmesi zor olmasına rağmen çoğu oyuncu Eltex Staff'ı RimWorld'deki en iyi destek yakın muharebe silahlarından biri olarak görüyor çünkü Nöral Isıyı azaltabiliyor ve diğer Psycast'leri (psişik yeteneklere sahip koloniciler) güçlendirebiliyor.


Ne yazık ki Eltex Asası'nın fiziksel hasar çıkışı oyundaki en düşüklerden biridir, bu nedenle oyuncular onu birincil saldırı silahı olarak kullanmaktan kaçınmalıdır. Oyuncular, bir kolonisti eksiksiz Eltex donanımıyla (Eltex Robe, Eltex Gömlek, Eltex Vest ve Eltex Kask) donatarak Eltex Personelinin destek yeteneklerini daha da artırabilirler.


1 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page