top of page

RimWorld: En İyi 7 Yaşam Kalitesi Modu

Oyuncular, RimWorld deneyimlerini geliştirmek için birçok harika yaşam kalitesi moduna sahip olabilirler.  • RimWorld'deki Yaşam Kalitesi modları, oyunu önemli ölçüde değiştirmeden oyunun küçük yönlerini iyileştirmeyi amaçlayarak oyunu daha az sinir bozucu hale getirir.

  • Popüler Yaşam Kalitesi modları arasında taşıma mekaniğini optimize eden Pick Up and Haul ve doktorların ameliyatlar sırasında hastanın envanterindeki ilaçları kullanmasına olanak tanıyan Smart Medicine yer alıyor.

  • Diğer faydalı Yaşam Kalitesi modları, sömürgecileri daha akıllı hale getirmek için isteğe bağlı davranışlar ekleyen Common Sense ve oyuncuların farklı öğeler için yığın boyutu sınırını seçmesine olanak tanıyan Stack XXL'dir.


RimWorld, modlarla daha da iyi hale getirilebilecek muhteşem bir oyundur. Pek çok mod kategorisi vardır, ancak Yaşam Kalitesi modları, oynanışı önemli ölçüde değiştirmeden oyunun küçük yönlerini iyileştirmeyi amaçlar. Yaşam Kalitesi değişiklikleri, oyunu daha az sinir bozucu hale getirmeyi ve oyun üzerinde fazla bir etki yaratmadan daha keyifli bir deneyim sunmayı amaçlıyor.


Bazı modlar kullanıcı arayüzü öğelerini değiştirirken diğerleri belirli kolonici davranışını değiştirecek. Oyuncular, kendilerini oyuna kaptırmadan hangi Yaşam Kalitesi modlarının oyunlarına uygun olduğuna karar verebilirler. Çok sayıda Yaşam Kalitesi modu vardır ve bunlar çoğu oyuncunun ihtiyaç duyabileceği en iyi modlardır.


1

Al ve Taşı

Steam Puanı: 10.637 Değerlendirmeyle 5 YıldızYaratıcı: Uuugggg & Mehni


RimWorld'deki kolonistler tanklar gibi inşa edilmişlerdir ve kurşunlara dayanma yeteneğine sahiptirler ancak eşya taşımakta zorlanırlar. Sömürgecilerin anlamsız görevler yaparak harcadıkları zaman, diğer yararlı görevleri yapmak için harcayabilecekleri zaman kaybıdır. Pick up and Haul, RimWorld'deki taşıma mekaniğini optimize ederek işi daha az sinir bozucu hale getiriyor.


Pickup and Haul ile koloniciler, farklı öğeler olsa bile envanterlerindeki öğeleri taşıyabilir. Kolonistler , envanterlerinde yer olması halinde birden fazla silah ve diğer eşyaları taşıyabilirler .


Kolonistler ayrıca sipariş verildiğinde eşyaları envanterlerinde tutacak, bu da onu hayvan terbiyecileri ve saha doktorları için yararlı bir özellik haline getirecek.


2

Akıllı Tıp

Steam Puanı: 3.348 Derecelendirmeyle 5 YıldızMakaleyi oluşturan: Uuugggg


Savaş, RimWorld'ün önemli bir parçasıdır ancak iyi zırh kullanmak ancak bir yere kadar işe yarayacaktır. Yaralanmaları hızlı bir şekilde tedavi etmek, yaralı bir kolonici ile ölü bir kolonici arasındaki farkı ortaya çıkarabilir; ilaç toplamak için kaybedilen birkaç dakika felaketle sonuçlanabilir.


Akıllı İlaç, doktorların ilacı uzak bir yerden almak yerine hastanın envanterinde kullanmasına olanak tanıyan basit ama hayati bir moddur. Mod ayrıca ameliyatlar sırasında "Ameliyat için en iyisi" adı verilen yeni bir düğme istemini de entegre ediyor. Yeni düğme tıbbi bakım ayarlarında görüntülenir ve ameliyat için kullanılacak en uygun ilacı bulacaktır.


3

Sağduyu

Steam Puanı: 6.066 Derecelendirmeyle 5 YıldızMakaleyi oluşturan: avil


Kolonistler ileri konuları araştırma, evler inşa etme ve sanat eserleri üretme becerisine sahip olsa da Sağduyudan yoksundurlar . Bu mod, sömürgecileri daha akıllı hale getirmek için bir sürü isteğe bağlı davranış ekler. İsteğe bağlı davranışlar herhangi bir koloniye düzen katar ve birden fazla kolonistin yönetilmesinden kaynaklanan kaosu azaltır.


İsteğe bağlı davranışlar arasında sömürgecileri açık hava rekreasyonunu tercih etmeye teşvik etmek yer alır. Bu seçenek , kabin ateşinin zihinsel kırılmasını önleyeceği için kapalı mekan kolonistleri için kullanışlıdır . Kolonistler, ruh hallerini iyileştirmek için yaralı piyonlara eğlence amaçlı ilaçlar sağlamak üzere değişiklik yapabilirler.


Kolonilerini düzenli tutmakta zorlanan oyuncular için Common Sense, kolonicileri bir odayı kullanmadan önce temizlemeye ve yemek pişirmeden ve el işi yapmadan önce temizlemeye teşvik edecek.


4

Yığın XXL

Steam Puanı: 4.468 Derecelendirmeyle 5 YıldızMakaleyi oluşturan: Gerçekten


RimWorld'de depolama, oyunun sunduğu en ilgi çekici aktivite değildir ancak oyunu geliştirmek için gereklidir . Öğeleri daha büyük miktarlarda istiflemek, depoları büyük ölçüde iyileştirir ve genel olarak daha düzenli bir görünüm sağlar.


Stack XXL, oyuncuların farklı öğeler için yığın boyutu sınırını seçmesine olanak tanır. Oyuncular, kaynaklar ve yemekler için farklı yığın limitleri kullanabilir. Modun varsayılan ayarı yığın sınırını 10 kat artırır ve gerekli depolama odası boyutunu önemli ölçüde azaltır. Yığın boyutları, RimWorld'de depolamayı sinir bozucu bulan oyuncular için varsayılan seçenek olan x100'e kadar çıkabilir .


5

CM Renk Kodlu Mood Bar

Steam Puanı: 5.565 Derecelendirmeyle 5 YıldızMakaleyi oluşturan: CrashM


Sömürgecilerin mutlu olmalarını ve zihinsel çöküntüden uzak olmalarını sağlamak RimWorld'de devam eden bir süreçtir . Sömürgecilerin ruh hallerini kontrol etmek , CM Renk Kodlu Ruh Hali Çubuğu kullanılarak geliştirilebilecek tekrarlayan bir görevdir . Kolonistlerin ruh hali çubuğuna renk eklendiğinde herkesin ruh halini takip etmek çok daha kolay hale gelir ve aynı zamanda daha güzel görünür.


Bu mod, oyuncuları kolonideki ruh hallerini yüksek tutmaya ve kullanıcı arayüzlerinde tatmin edici bir yeşil çubuk görmeye aktif olarak teşvik edecek . Oyuncular, moral bozukluğu yaşayan kolonicileri fark edecek ve zihinsel çöküşü önlemek için yeterli zamana sahip olacaklar. Kırmızı renkler düşük bir ruh halini, gri ise nötr bir ruh halini, yeşil ise mutlu bir sömürgeciyi gösterir.


6

Kalite Oluşturucu

Steam Puanı: 7.130 Değerlendirmeyle 5 YıldızMakaleyi oluşturan: Hatti


RimWorld'de bir üs inşa etmenin oyuncuya ve kolonicilere hizmet etmesi gerekiyor. Oyuncuların düzenli bir düzene ihtiyacı varken, sömürgecilerin ruh hallerini yükseltmek için kaliteli öğelere ihtiyaçları var. Daha kaliteli sandalyeler, yataklar ve diğer mobilyalar sömürgecilerin ruh halinde bir artış sağlar.


Oyuncular, en iyi inşaatçının mobilya ürettiğinden emin olmak için müdahale eder, ancak Kaliteli İnşaatçı bu işi halledecektir. Quality Builder'ın mobilya için minimum kalite seçeneği vardır ve kolonistlerin istenen nesne kalitesine ulaşana kadar mobilyaları yeniden inşa etmelerini sağlar. Diğer inşaat kolonistleri, süreci optimize etmek ve hızlandırmak için malzemeleri teslim edecek.


7

Öğeleri Değiştir

Steam Puanı: 5 Yıldız 10.226 DerecelendirmelerleMakaleyi oluşturan: Uuugggg


RimWorld kolonileri uzun süre dayanır ve çok sayıda kaynak yönetimi içerir . Oyuncular, üslerini inşa etmek için tahta bloklar kullanmaya başlayacak ve yavaş yavaş taş bloklar elde edecek, ancak bunları değiştirme sorunuyla karşılaşacaklar. Change Stuff, oyuncuların tüm odaları farklı bir malzemeyle değiştirmelerine olanak tanıyan yeni bir araç ekliyor.


Oyuncular, tabanlarının bir bölümünün kayrak taşıyla değiştirilmesini sipariş edebilirler ve bir kolonist yavaş yavaş projeyi ele alacak ve hatta döşemeyi değiştirecektir. Bir dondurucu odasını değiştirirken, koloniciler blokları kırmak yerine onları değiştireceğinden sıcaklık güvenli kalacaktır. Tezgah gibi eşyaların değiştirilmesi faturalarını koruyacak, yataklar ise orijinal sahiplerini koruyacaktır.


6 görüntüleme0 yorum

Commentaires


bottom of page