top of page

Rimworld: Bir Hapishane İnşa Etmek ve Mahkumları İşe Almak İçin 10 Adım

Bir hapishane inşa etmek için bu kolay adımları izleyin, ardından bir mahkumu tutuklayıp Rimworld koloninize alın.  • Rimworld, oyunculara kendi benzersiz zafer ve umutsuzluk hikayelerini yaratma şansı sunan, çok beğenilen bir simülasyon oyunudur.

  • Oyuncular, duvarları ve kapıları olan kapalı alanlar yaratarak, yataklar veya uyku alanları sağlayarak ve bunları mahkumların kullanımına atayarak Rimworld'de hapishaneler inşa edebilirler.

  • Suçluları tutuklamak için oyuncuların bir kolonici seçmesi, suçluyu etkileşimler yoluyla tutuklamaya çalışması ve mahkumların direncini azaltarak onları koloniye alma şansını artırması gerekir.


Ludeon Studios Rimworld'ün koloni yönetimi simülasyonu, 2018'de Steam'de oyuncular tarafından incelenen bir numaralı oyundu ve yakın zamanda konsolda da kullanıma sunuldu. Bir "Hikaye Yaratıcısı" olarak ilan edilen bu oyun, oyunculara kesinlikle kendi benzersiz zafer ve umutsuzluk anlatımlarını sunuyor; çünkü onlar, zorlu hayatta kalanlardan oluşan etkili bir Ütopyayı sürdürmek için çabalıyorlar, ancak sonunda her zaman, yanan bir harabede yaşayan, öngörülemeyen ve muhtaç baş belası sürüsüyle karşı karşıya kalıyorlar. herkes birbirinden nefret ediyor.


İşte o zaman kanunları koymanın ve dönek bir Clint Eastwood karakteri gibi tutuklamalar yapmaya başlamanın zamanı gelmiştir. Kimler tutuklanabilir? Henüz kıymaya dönüştürülmemiş veya eğitimli maymunlar tarafından saldırıya uğramamış akıncılara saldırmak, NPC'leri ziyaret etmek, istenmeyen yerlere burunlarını sokmak, hatta oyuncunun sevgili kolonicileri bile tutuklanıp Rimworld'de hapsedilebilir . Neye imza attıklarını biliyorlardı!


6 Ağustos 2023'te Ritwik Mitra tarafından güncellendi: Rimworld, hayranların göz atabileceği en harika simülasyon oyunlarından biridir; girişin önündeki dik bariyer, daha fazla insanın bu oyunu kendileri için kontrol etmemesinin tek nedenidir. Bu ilk engeli aşan oyuncular, savunmalarını kurarken ve sonunda onları kurtaracak bir gemi inşa ederken, kolonicilerin hayatta kalmasını sağlamaya ve yerleşimlerinin istikrarlı bir şekilde büyümesini sağlamaya çalışırken, piyasadaki en derin ve en ilgi çekici unvanlardan biriyle ödüllendirilecekler. ana gezegenlerine kaçmalarına yardım edin.


Oyuncuların kolonilerinin boyutunu büyütmelerinin bir yolu, mahkumları yerleşim yerinin sadık üyelerine dönüştürmektir. Pek çok insanın aynı şeyi nasıl yapacağına dair hiçbir fikri olmadığı için bunu söylemek yapmaktan daha kolaydır. Bu süreçte yer alan adımlar çok sayıda ve biraz karmaşıktır... ancak ne olursa olsun bu ifade, oyuncuların oyunda başarabileceği görevlerin çoğu için geçerlidir.


1

Kapalı Bir Alan İnşa EdinÖncelikle oyuncunun mahkumları barındıracak ve hapishanenin düzeni olacak kapalı bir alan yaratması gerekiyor. Architect'i ve ardından Structure'ı seçin ; bu, oyuncuya ihtiyaç duyulan duvarları ve kapıları oluşturma seçeneği verecektir.


Duvar aracını kullanarak gerekli oda boyutunu çizin (en azından bir yatak veya uyku alanını yerleştirmek için yeterli alan). Duvarları çizdikten sonra kapıyı seçin ve erişim sağlamak için bu çizgi boyunca bir yere yerleştirin. Kolonistler, inşaatta görevlendirildikleri takdirde bu görevi otomatik olarak üstleneceklerdir, ancak mahkumların konaklamasına acil bir ihtiyaç olması durumunda bu göreve öncelik vermek mümkündür.


2

Yatak veya Uyku Noktası Sağlayın


Cezaevi olarak sınıflandırılabilmesi ve tutuklama seçeneği sunabilmesi için odanın en az bir yatağa ihtiyacı var. Kaynaklar azsa ve oyuncunun tahta yapmak için gerekli ahşabı yoksa, yere işaretlenmiş standart bir uyku alanı, odayı hapishane olarak sınıflandırmak için yeterli olacaktır.


En iyi koşullara sahip olmak, mahkumu kendi kolonisinin yararına kazanmak için gereken süreyi kısaltacaktır. Bununla birlikte, bazı durumlarda zaman çok önemli olabilir ve yalnızca gerekli olan minimum duvarları, bir kapıyı ve bir uyku alanını inşa etmek mümkün olabilir.


3

Mahkumların Kullanımı İçin Yataklar BelirleyinSömürgecilerin cezaevinde kamp kurmasını engellemek ve mahkumlara hangi yatağın kendilerine ait olduğunu söyleyebilmek için yatağın mahkumlar için kullanılmasına izin verilmesi gerekiyor. İnşa edildikten sonra söz konusu yatağı seçmeniz yeterlidir; bu, oyuncuların "Mahkumlara izin ver" seçeneğini seçebilecekleri bir açılır menü sağlayacaktır.


Bu, oyuncunun kendi takımının yatağı kendilerine tahsis etmesini engelleyecek ve hapishanenin artık çalışır durumda ve ziyaretçiler için hazır olduğu anlamına geliyor. Herhangi birinin tutuklanması için her mahkuma ücretsiz, tahsis edilmemiş bir yatak/uyku noktasının olması gerekecektir.


4

Birini Muhafız Olarak AtayınRimworld'de kolonicilerin gerçekleştirebileceği birçok görev var . Oyunun bu bölümünü mikro düzeyde yönetmek önemlidir, böylece koloniciler kendi güçlerine göre oynarlar ve kolonideki herkes vasat olduğu için hiçbir görev ihmal edilmez. Oyuncuların Rimworld'de her görev için en iyi kişiye sahip olma lüksü yok , bu nedenle görevleri herkesin çıkarlarına uygun en verimli şekilde bölmek önemli hale geliyor.


Mahkumları yönetmek ve kimsenin kaçmaya kalkışmamasını sağlamak zorunda oldukları için gardiyan olmak zordur. Birini gardiyan olarak atamanın iyi yanı, bu görevin yalnızca kolonide bir mahkum varken gerçekleştirilmesidir , bu da bu kolonicilerin isterlerse başka bir şey yapmak üzere serbest bırakılabileceği anlamına gelir.


5

Bir Rimworld Kolonistinin Taslağını HazırlamakYasayı koyacak ve tutuklamayı gerçekleştirecek sömürgeciyi seçin ve bu görev için en iyi özelliklere sahip olduğundan emin olun. Bunların doğrudan kontrolünü ele geçirmek ve tutuklama emrini çıkarmak için bunların taslak haline getirilmesi gerekiyor.


Kolonist seçiliyken taslak oluşturmak için Xbox'ta Y tuşuna basmanız yeterlidir (PC'de PS/R tuşunda Üçgen). Bu, oyuncunun yakın dövüş saldırısı, düşmanları vurma, belirli bir noktaya hareket etme, yaralılarla ilgilenme, sömürgecileri kurtarma ve bu durumda bir piyonu veya NPC'yi tutuklamaya çalışma gibi sömürgecilerine doğrudan emirler vermesine olanak tanıyacaktır.


6

Suçluyu Tutuklama GirişimiKolonist seçiliyken, imleci düşman NPC'sinin üzerine getirin ve etkileşimi seçin (Xbox'ta X / PS'de Square). Bu , [İsim]'i %100 Şansla Tutuklamayı Deneyin'in görüneceği başka bir menü sağlayacaktır . Şansın %100'den az olması, tutuklama sürecinin bir oyuncunun öngördüğü kadar akıcı gitmeyebileceği riskini temsil eder.


Şans %50'nin altındaysa, söz konusu sömürgecinin en azından polis memuru olarak hareket etmesiyle bu girişimin iptal edilmesi önerilir. Farklı bir kolonici kullanmayı deneyin ve başarı şansının artırılıp artırılamayacağını görün. Eğer bu riskli bir tutuklamaysa ve söz konusu şüpheli oldukça kullanışlı görünüyorsa, en iyi zırha sahip , makul donanıma sahip ve iyi istatistiklere sahip bir kolonici gönderilerek olası yaralanmalar azaltılabilir .


Tutuklama başarılı olursa ve askere alınan sömürgeci suçluyu etkisiz hale getirmeyi başarırsa, onu derhal kelepçeleyecekler ve düşmanı hak ettikleri yere sürükleyecekler. Bununla birlikte, düşük şansa sahip bir tutuklama girişiminde bulunulursa ve başarısız olursa, o zaman yakın dövüş başlayacak ve süreç sırasında sömürgeci yaralanabilir veya ölebilir, bu nedenle her şeyin planlandığından emin olmak için tutuklamaya dikkat edin. İşler kontrolden çıkarsa, daha fazla yedek koloniciyi görevlendirmek ve onları mücadeleye göndermek gerekebilir.


7

Hapishane Menüsünde Direnci Azalt'ı seçinBir mahkumu başarılı bir şekilde işe almak için öncelikle her türlü büyüleyici girişime karşı direncini azaltmak daha kolay ve daha hızlıdır. Aksi takdirde, oyuncunun onları hemen işe almaya çalışması çok daha uzun sürebilir, belki de birkaç ay daha oyun süresi. En iyi yöntem, önce direnci sıfıra indirmek gibi görünüyor, daha sonra işe alım girişimi %100 şansla kesin olarak sonuçlanacaktır.


Herhangi bir nedenle oyuncunun kolonisti hapsedildiyse, koloniye artık bir tehdit oluşturmadığı düşünüldüğünde, direnci azaltma ve onları askere alma sürecinin tamamını gerçekleştirmeye gerek kalmadan kolayca serbest bırakılabilir. Umuyoruz ki oyuncular, bunun gerekli olmasını önlemek için kolonicilerinin ihtiyaçlarını yönetebileceklerdir .


Karakter bilgisi ekranından "Mahkum" sekmesini açın. Bu, hayranların "Direnci Azalt" seçeneğini seçebileceği bir açılır menü açacaktır. Bu, NPC'nin uzun vadeli yıpranma sürecini başlatacak ve onları işe alınmaya daha yatkın hale getirecek. Alternatif olarak, yakalanan mahkumlar diğer gruplarla takas edilebilir ve hatta vücut parçaları için hasat yapılabilir. Rimworld'de acımasız bir dünya var !


8

Gerektiğinde Mahkumları İyileştirinÇoğu zaman oyuncular, onları ortadan kaldırmaya çalışan ancak olağanüstü bir şekilde başarısız olan akıncıları hapsedecektir . Sonuç olarak, hayatta kalmayı başaran saldırganlar büyük olasılıkla kan kaybediyor olacak ve iyileşmek için ilaca ihtiyaç duyacaklar. Bu çok büyük bir kaynak yatırımıdır, dolayısıyla oyuncular yalnızca işe yarayacak mahkumları tedavi etmelidir.


Oyuncular mahkumların yararlanabileceği tedavinin kalitesine karar verebilirler, bu da onların ilaçlarını bir şekilde yönetmelerine yardımcı olabilir. Sonuçta, oyuncular kolonide fazladan iyileştirici öğelere sahip olduğu sürece, bir mahkumu iyi durumda tutmak çok zor olmayacaktır.


9

Mahkûmlara İyi DavranmakBelki de bir mahkumu işe almanın en iyi yolu, koloninin hapishane hücresinde kaldıkları süre boyunca onlara saygılı davranmaktır. Onları döverek güvenlerini azaltmanın ya da ihtiyaç duyduklarında yiyecek vermemenin hiçbir yararı olmayacak.


Yeterince özen gösterilirse mahkumlar yavaş yavaş ışığı görecek ve terör estirdikleri koloniye katılmanın mümkün olduğunu görecekler; bu da üslerini daha büyük ve daha iyi hale getirmek için daha fazla insan gücüne ihtiyaç duyan oyuncular için bir nimet olabilir.


10

Rimworld'de Mahkumların İşe AlınmasıMahkumun direnci sıfıra ulaştığında, onları askere almanın zamanı gelmiştir. Söz konusu karakteri seçin ve karakter bilgisi ekranından "Mahkum" sekmesini açın. Bu, oyuncuların "İşe Al"ı seçebilecekleri bir açılır menü açacaktır.


Warden'a atanan bir kolonici, eninde sonunda mahkuma, muhteşem ve iyi yönetilen kolonilerinin zor satışını sunacak ve onları, oyuncuların onları kontrol edebileceği ve normal bir Rimworld kolonicisinin tüm seçeneklerine sahip olabileceği kendi takımına doğrudan dahil edebilecek .


17 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page