top of page

RimWorld: Çıplak Vahşetten Nasıl Kurtulursunuz

Naked Brutality, RimWorld oyuncularının üstesinden gelmesi inanılmaz derecede zorlu bir mücadeledir. İşte bu zorluktan nasıl kurtulacağınız.RimWorld , oyuncuları kaza sonucu yere düşen bir grup koloniciyi güvenli ve gelişen bir topluluğa dönüştürmeye zorlayan bir hayatta kalma oyunudur. Ancak uzak ve düşmanca bir dünyada koloni kurmak kolay değil ve oyuncular korsan baskınlarından zehirli serpintilere, sıcak hava dalgalarından oyuk açan böceklere kadar her şeyle yüzleşmeyi bekleyebilirler.


Düşman topraklarında bir koloni kurmanın zorluğunu biraz fazla kolay bulan oyuncular için daha da zor bir oyun modu mevcut. RimWorld'ün Çıplak Vahşet senaryosunda , oyuncular oyuna yalnızca başlangıç ​​öğeleri olmayan tek bir çıplak koloniciyle başlayacak. Çıplak Vahşet inanılmaz derecede zorlu bir mücadeledir ve yanlış kolonici veya biyom ile tamamlanması imkansız olabilir. Bununla birlikte, RimWorld'ün en iyi özelliklerinden bazılarını taşıyan yetenekli bir koloniciyle , kesinlikle sıfırdan bir koloni inşa etmek mümkündür. Bu kılavuz, başlangıç ​​konumları arasında en bağışlayıcı olan standart ılıman bir biyomda Çıplak Vahşeti yenmeyi amaçlayacaktır.


Çıplak Vahşet İçin Bir Sömürgeci SeçmekÇıplak Vahşet senaryosunu başlatan oyuncular, talihsiz kolonicilerini rastgele oluşturulmuş sekiz seçenek arasından seçebilecekler. Seçim yaparken kolonistin belirli becerilere sahip olması kesinlikle önemlidir. Öncelikle, bir şeyleri almayı reddeden bir sömürgecinin çok uzun süre dayanamayacağı için aptalca işler yapabilmeleri gerekiyor. Aksi takdirde en önemli beceriler İnşaat, Zanaatkarlık ve Tıp'tır. İlk ikisi hayatta kalmak için gerekli olan birçok aletin yapımı için gereklidir; RimWorld'ün Tıp becerisi ise kolonistin kendi kendini tedavi ederken hayatta kalmasına yardımcı olacaktır.


En önemli becerilerin yanı sıra, yüksek bir Bitki becerisi, uzun bir büyüme aralığına sahip bir biyomda son derece faydalıdır; Aşçılık ise Kasap Noktasında avlanan bir kolonistin üretkenliğini artırabilir. Erken silahlar ve aletler için Çelik elde etmek çok yararlı olabilir, Madenciliği iyi bir seçim haline getirirken Sosyal, sömürgeciye ele geçirilen bir akıncıyı işe alarak veya RimWorld'ün tüccarlarından iyi fırsatlar alarak kolonilerini genişletme konusunda daha iyi bir şans verecektir .


Özellikler söz konusu olduğunda, Industrious ve Jogger'ın altın kombinasyonu sömürgecinin her gün daha fazlasını yapmasına olanak tanıyacak. Alternatif olarak, Sanguine gibi ruh halini yükselten bir özellik, oyuncuların RimWorld'deki sömürgecilerinin ruh halini yönetmelerine yardımcı olacak . Hızlı Öğrenen, tek başına yaşayan bir kolonici için ideal olan başka bir Özelliktir çünkü gerektiğinde yeni becerileri hızlı bir şekilde edinmelerine olanak tanır. Son olarak oyuncular Pyromaniac, Volatile, Slothful ve Wimp gibi gerçekten zayıflatıcı özelliklerden kaçınmalıdır.


Çıplak Vahşetin İlk Gecelerinde Nasıl Hayatta Kalılır?Naked Brutality'de oyuncuların ilk öncelikleri sömürgecilerine hayatta kalmanın temellerini sağlamak olmalıdır. Bu, çoğu RimWorld haritasına dağılmış harabelerden birinin duvarla çevrilmesiyle hızlı bir şekilde yapılabilen barınakla başlar . Alternatif olarak oyuncular, kolonicilerine uyuyacak güvenli bir yer sağlamak için boş mağaraları kapatabilirler. Daha sonra oyuncuların kolonistlerinin yiyecek ihtiyacını karşılamaları gerekecek . Mahsul ekmek herhangi bir kaynak gerektirmez, bu nedenle oyuncular Rice gibi hızlı büyüyen bir mahsulle hemen başlayabilirler. Ancak kolonici, ilk hasadı beklerken kendini beslemek için her zaman yiyecek aramak ve avlanmak zorunda kalacak.


Avlanmak, RimWorld'de menzilli bir silah gerektirir ve Crafting 2'ye sahip herhangi bir kolonici, Crafting Spot'ta Tahtadan Kısa Yay yapabilir. Oyuncu, kuşandıktan sonra kolonicisini %0 misilleme şansıyla hayvanları avlamaya, yiyecek için et ve işçilik için deriyi güvenli bir şekilde toplamaya göndermelidir. Oyuncular 60 deri topladıktan sonra, önemli parçaları kapatacak ve çıplak olmanın ruh hali cezasını ortadan kaldıracak Kabile Kıyafeti üretebilecekler. Hayatta kalmanın temelleri halledildikten sonra oyuncunun bir sonraki düşüncesi savunma olmalıdır. Er ya da geç kolonici yeni evini ya ustalıkla hazırlanmış bir menzilli silah ya da RimWorld'ün birçok yakın dövüş silahından birini kullanarak savunmak zorunda kalacak. İyi bir silah edinmek ve kolonistin evini dikenli tuzaklarla çevrelemek, yeni takipçiler kazanmaya başlayana kadar onları güvende tutmak için yeterli olmalıdır.

0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page