top of page

Returnal'ın Bilgisayar Gereksinimleri Belli Oldu. Makineniz Çalıştırabilir mi?

Returnal kısa süre önce PC'ye taşındı ve birçok oyuncu, bu eski PlayStation 5'e özel oyunu oynamak için teknik gereksinimlerin ne olduğunu merak ediyor.

Bilimkurgu roguelike nişancı oyunu Returnal, daha önce yalnızca PlayStation 5 için yayınlanmıştı ancak sonunda bir PC bağlantı noktasına kavuştu. Returnal , ana konsolundaki hayranlar arasında oldukça başarılı bir hit oldu, bu nedenle bu bağlantı noktası kesinlikle oyunun izleyicisinin genişlemek üzere olduğu anlamına geliyor. Özellikle, yakın zamanda duyurulan Hades II'yi bekleyen roguelike hayranları veya Dead Space'i bitirdikten sonra bir sonraki büyük çabalarını arayan bilim kurgu hayranları , bu boşlukları doldurmak için Returnal'a bakıyor olabilir .


Ancak, çoğu oyuncu için bir sonraki büyük oyun yatırımlarını seçmek istediklerinde tek başına ağızdan ağza sözler yeterli değildir. Fiyat etiketi, tamamlanma süresi ve belki de en önemlisi bilgisayarlarının oyunu çalıştırıp çalıştıramayacağı gibi birçok soru ortaya çıkma eğilimindedir. Bunu göz önünde bulundurarak, burada Returnal'ın bir PC'de etkili bir şekilde çalışması için ihtiyaç duyduğu gereksinimlerin kısa bir özetini bulabilirsiniz .


CPU Gereksinimleri

CPU Tipi

minimum sistem gereksinimleri

Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

bilgi

çekirdek i5-6400

Çekirdek i7-8700

AMD

Ryzen 5 1500X

Ryzen 7 2700X


Bir PC'nin Returnal'ı çalıştırabilmesi için minimum CPU gereksinimi Intel Core i5-6400 veya AM Ryzen 5 1500X'tir. Böylesine üst düzey bir oyun için, bu minimum gereksinim işlemcilerinin her ikisi de aslında şaşırtıcı derecede düşük bir giriş engelini ifade ediyor. Özellikle, Intel Core i5-6400 bu noktada neredeyse sekiz yaşında, bu nedenle oyun oynamaya yüzeysel olarak bile ayak uyduran çoğu bilgisayar sahibi minimum CPU gereksinimini karşılayabilmelidir.


Öte yandan, Returnal için önerilen CPU gereksinimleri , tam olarak son teknoloji olmamakla birlikte, yine de minimum gereksinim muadillerinden biraz daha güçlüdür. Hem Intel Core i7-8700 hem de AMD Ryzen 7 2700X İşlemciler beş yıldan daha yeni ve PC oyun ortamı sürekli değiştiğinden, en sadık oyuncular dışında herkes için bu kadar geride kalmak kolay olabilir. .


GPU Gereksinimleri

GPU Tipi

minimum sistem gereksinimleri

Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

NVIDIA

GeForce GTX 1060 (6 GB)

GeForce RTX 2070 Süper (8 GB)

AMD

Radeon RX 580 (8 GB)

Radeon RX 6700 XT (12 GB)


Returnal , ana karakter Selene Vassos'un ve çevresinin fotogerçekçi görünümü oyunun en çekici yönlerinden biri olan, grafiksel olarak çok yoğun bir oyundur. Bu nedenle, GPU'nun oyunun PC gereksinimlerini karşılamak isteyen hayranlar için en büyük engel olacağı kimseyi şaşırtmamalı.


Bir NVIDIA GeForce GTX 1060 veya bir AMD Radeon RX 580 olan minimum GPU gereksinimleri, modern grafik kartları açısından biraz yolun ortasında olsa da, önerilen özellikler oldukça fazladır. Hem NVIDIA GeForce RTX 2070 Super hem de AMD Radeon RX 6700 XT , özellikle Radeon'un 2021'de piyasaya sürülmesiyle, hala bir şekilde üst düzey grafik kartları olarak kabul ediliyor . yaklaşık aynı seviyede grafik kartları, yani bu duyulmamış bir şey değil, ancak oyuncuların yine de dikkate alması gereken bir şey.


RAM ve Depolama Gereksinimleri

Bilgisayar Özellikleri

minimum sistem gereksinimleri

Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

Veri deposu

16 GB

16 GB

Depolama alanı

60 GB

60 GB


Oyuncular ister minimum ayarlara ister önerilen ayarlara bakıyor olsunlar, RAM ve depolama alanı gereksinimlerinin her ikisi için de tamamen aynı olduğunu keşfedeceklerdir. İade, 16 GB değerinde RAM ve 60 GB değerinde depolama alanı gerektirir. Bu istatistiklerin her ikisi de ünlü modern oyunlar için oldukça standart olarak kabul edilir, bu nedenle bu rakamlar pek çok PC oyuncusu için pek şaşırtıcı olmayacaktır.


Her şey bir arada düşünüldüğünde, modern oyun bilgisayarlarının çoğu, Returnal'ı çalıştırmak için gereken GPU, RAM ve depolama alanı kriterlerine ulaşabilmelidir. Ancak, birçoğu yükseltme yapmadan oyunun grafik ihtiyaçlarına ayak uydurmak için mücadele edebilir.

2 görüntüleme0 yorum
bottom of page