top of page

Raft: Toplama Ağları Nasıl Kurulur

Toplama ağları, Raft'ta oyunu otomatikleştirmenin erken bir yoludur, ancak sınırlamalarını ve oyuncuların bunları en iyi şekilde nasıl kurabileceklerini bilmeye yardımcı olur.Koleksiyon ağları , oyuncuların Raft'ta üretmeye başlaması gereken ilk öğelerden bazılarıdır . Okyanus akıntısında sürekli olarak değerli bir ıvır zıvır akıntısı vardır ve toplama ağı, meydanını geçen her şeyi yakalayacaktır.


Bu, Raft'ın sunduğu otomasyona yönelik ilk adımdır ve saldaki birkaç toplama ağıyla oyuncular ekipmanlarını kullanmaya, kancalarını değerli kasalar için saklamaya, kil kazmaya ve köpekbalığını daha hızlı savuşturmaya daha fazla odaklanabilirler. Ancak toplama ağlarının, oyuncuların bilmesi gereken bir dizi güçlü, zayıf yönleri ve açıkları vardır.


Toplama Ağları Nasıl Çalışır?


Basit bir toplama ağının maliyeti 6 kalas , 8 halat ve 2 çividir. Oyuncular bir kez inşa edildikten sonra toplama ağlarını herhangi bir temel karesinin veya başka bir toplama ağının yanına yerleştirebilirler. Diğer sal nesneleri gibi, oyuncular da toplama ağlarını (varsayılan X tuşu) kaldırabilir ve bunları yeni bir yere yerleştirebilir. Bununla birlikte, salın ana gövdesine bağlayan tek şey ağ ise salın bazı kısımlarına zarar verebilir.


Toplama ağları birçok açıdan temel kareleri gibi çalışır. Oyuncular bunların üzerinde sorunsuzca yürüyebilir, köpekbalıkları onlara saldırabilir ve oyuncular bu saldırılara karşı kendilerini korumak için temel zırhı ekleyebilirler. Ancak çoğu nesne türü bir koleksiyon ağının üzerine oturamaz ve oyuncular doğrudan bunların üzerine yapılar inşa edemez .


Toplama ağlarını korumanın bir başka yolu da etraflarına ekstra bir temel katmanı inşa etmektir . Temellerin inşası toplama ağlarından çok daha ucuzdur, bu nedenle bu, oyuncuların sallarının her kenarını zırhlamaları için ağları yeterince uzun süre güvende tutabilir. Toplama ağları, oyuncuların bunları kaldırması durumunda malzemeleri iade etmeden zırhlarını da kaybedecektir, bu da onları sal kenarına yerleştirmemek için başka bir nedendir.


Toplama ağları, sandıklar ve fıçılar da dahil olmak üzere karelerden geçen her parçayı toplayacak. Oyuncuların tek yapması gereken yanlarında koşmak ve etkileşim butonu (varsayılan E) ile topladıkları tüm eşyaları toplamaktır. Basit bir koleksiyon ağı, işlerin geçmesine izin vermeden önce en fazla 10 öğeyi tutabilir.


Oyuncuların dikkat etmesi gereken bir şey de, birçok flotsam parçasının bir temel kareden daha büyük olduğu veya aksi takdirde her bir kare çizgisiyle mükemmel şekilde sıralanmadıklarıdır. Bu, oyuncuların toplama ağlarını bir kare aralıklarla yerleştirerek sallarının altına giren enkazların çoğunu yakalayabilecekleri anlamına gelir. Büyük sallardan hoşlanan oyuncular, flotsam akışının yaklaşık 32 kare genişliğinde olduğunu, dolayısıyla bu genişliğin ötesindeki toplama ağlarının hiçbir şey yakalayamayacağını da unutmamalıdır.


Bir diğer önemli gerçek ise net yönelimin önemli olmadığıdır. Bir ağ salın önünde veya arkasında olabilir ve akıntıya dönük veya yan tarafta olabilir. Bir miktar döküntü ağın karesini geçtiği sürece onu yakalayacaktır.


Öte yandan salın yönelimi de çok önemlidir. Toplama ağları salın hareketine göre yan taraftaysa, ilki flotsam'ı yakalayacak ve geri kalanlar hiçbir şey yakalayamayacak. Bunu hesaba katmak için, oyuncular her zaman mümkün olduğu kadar çok şey toplamak için salın iki tarafına iki sıra toplama ağı inşa etmek isteyebilir veya ağları bir taraftan çıkarıp diğer tarafa yerleştirebilirler. Bununla birlikte, oyuncular eninde sonunda salı döndürmelerine olanak tanıyan bir direksiyona sahip olacaklar ve bu noktadan sonra yalnızca tek bir toplama ağı hattı gerekli olacak.


Gelişmiş Toplama Ağları


Oyunun ilerleyen bölümlerinde oyuncular titanyuma erişebilir ve araştırma masasında titanyumun kullanılması gelişmiş toplama ağlarının kilidini açacaktır. Bu ağların maliyeti 6 kalas, 10 halat ve 4 titanyum külçedir.


Basit ve gelişmiş toplama ağları arasındaki fark azdır. Gelişmiş ağlar da köpekbalıklarına karşı aynı derecede savunmasızdır ve yalnızca kendi karelerinde yüzenleri toplarlar, ancak gelişmiş ağlar 10'a kadar öğe tutmak yerine 15'e kadar öğeyi yakalayabilir. Bu daha yüksek sınır, özellikle titanyumun maliyetine değmeyebilir. çünkü oyuncular asla yüzen bir sandık veya fıçıda titanyum bulamayacaklar.

5 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page