top of page

Raft: Gelişmiş Piller Üretilmeye Değer mi?

Gelişmiş piller, basit pillerden daha büyüktür ve çok daha uzun süre dayanır, ancak aynı zamanda daha fazla kaynağa mal olurlar. Peki yatırıma değer mi?Raft oyuncularının Varuna Point'te bulduğu planlardan biri gelişmiş bir bataryaya yöneliktir. Bu pil , geri dönüşüm cihazı, alıcı, elektrikli temizleyici ve Varuna Point'te bulabileceğiniz elektrikli ızgara oynatıcıları da dahil olmak üzere basit pil kullanan her cihazla çalışır .


Gelişmiş batarya, Raft oyuncularının taktığı ekipmana herhangi bir bonus sağlamaz ancak basit bir bataryadan çok daha uzun süre dayanır. Ancak bu noktaya gelindiğinde oyuncuların tükenmiş pilleri yeniden şarj etmenin bir yolu olması gerektiğine göre, gelişmiş piller gerçekten onları inşa etmenin ekstra maliyetine değer mi?


Artıları  • Gelişmiş pil, basit bir pilden iki kat daha büyüktür ancak şarjı üç kat daha uzun süre dayanır.

  • Daha büyük bir şarjla, yağmurlama sistemi ve elektrikli temizleyici gibi tam otomatik cihazlar, oynatıcının pili kontrol etmesine ve değiştirmesine gerek kalmadan daha uzun süre çalışabilir. Bu, oyuncuların hayvanlarını ve çim alanlarını kontrol etmek zorunda kalmadan adaları keşfetmek ve diğer görevlere odaklanmak için daha fazla zaman harcayabilecekleri anlamına geliyor .

  • Pil şarjını hızlı tüketen geri dönüşüm cihazı ve meyve sıkacağı gibi cihazlar, oyuncuların yeni bir pil takması gerekmeden önce daha uzun süre çalışabilir.

  • Gelişmiş pillerin şarj cihazında veya rüzgar türbininde yeniden şarj edilmesi daha uzun sürerken, üçlü şarjları dikkate alındığında bile oyuncuların boşalmış gelişmiş pili değiştirmeleri gerektiğinde hazır olmaları gerekir.


Eksileri  • Her gelişmiş pilin maliyeti 2 bakır külçe, 2 hurda ve 4 titanyumdur; basit pillerin maliyeti ise yalnızca 1 bakır külçe, 6 plastik ve 3 hurdadır. Oyuncular metal dedektörüne eriştikten sonra bile titanyumu bulmak zordur ve bu nedenle, sallarındaki her basit pili değiştirmeye çalışırlarsa, bu metal kaynakları hızla tükenecektir.

  • Alıcı gibi bazı cihazlar şarjlarını o kadar yavaş tüketir ki, gelişmiş bir bataryaya geçmek hiçbir gerçek fayda sağlamaz.

  • Her pil soketinde, pilin şarjının dolmaya ne kadar yakın olduğunu gösteren bir dizi renkli LED bulunur. Oyuncular, basit pillerle bile cihazlarının şarjlı kalmasını sağlamak için bunları izleyebilir.


Sonuçta gelişmiş piller, basit pillere göre daha kullanışlıdır ancak yeni veya yeri doldurulamaz bir şey sunmazlar. Oyuncular, elektrikli arıtıcı gibi otomatik sistemlere veya geri dönüşümcü veya elektrikli dökümhane gibi ağır kullanımlı cihazlara güç sağlamak için birkaç gelişmiş pil oluşturmak isteyebilirler , ancak diğer işçilik için titanyuma ihtiyaç duyacakları için basit pillerinin tamamını değiştirmemelidirler. projeler.

7 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page