top of page

Raft: Gelişmiş Biyoyakıt Arıtıcısı Üretilmeye Değer mi?

Gelişmiş cihazlar için zahmete değmeyecek pek çok plan var. Gelişmiş biyoyakıt reaktörü bunlardan biri mi?Oyuncular Raft hikaye adası Temperance'a ulaştıklarında bulacakları planlardan biri gelişmiş bir biyoyakıt rafinerisi olacak. Bu, çok daha eski bir hikaye adası olan Balboa Adası'nda bulunan normal arıtıcının yükseltilmiş bir versiyonudur.

Ancak bu noktaya gelindiğinde Raft oyuncuları, her zaman değiştirdikleri ekipmandan daha iyi olmayan çeşitli yükseltme öğelerinin planlarını bulmuş olacaklar. Örneğin, duvara monte edilen dört orta boy saklama kutusu, aynı alanı kaplamalarına rağmen tek bir büyük saklama dolabından daha fazla envanter depolayabilir ve rüzgar türbini, biyoyakıt şarj cihazına göre iki kat daha fazla pil şarj edebilirken, çok daha fazla yer kaplar. ve verimli çalışabilmesi için çok yüksekliğe ihtiyaç duyar. Peki gelişmiş rafineri maliyetine değer mi?


Gelişmiş Biyoyakıt Rafinerisi TemelleriGelişmiş biyoyakıt rafinerisinin maliyeti 20 plastik, 8 metal külçe , 6 titanyum külçe ve 2 cıvata veya menteşedir (biri çalışır, ya da her biri). İki ızgara alanı kaplıyor ve yakıt borusu ağına bağlanmasını sağlayan bir çıkışa sahip. Bu nedenle oyuncuların onu istedikleri yere yerleştirmesine izin vermek yerine sal ızgarasına takılır.


Gelişmiş rafineri, biyoyakıt oluşturmak için normal rafineriyle aynı formülü kullanır. Bu da 1 birim biyoyakıt üretmek için hem 1 birim bala hem de 200 birim çiğ gıdaya ihtiyaç duyduğu anlamına geliyor . Farklı çiğ gıdalar, farklı miktarlarda biyoyakıta katkıda bulunur; sebzeler en az, hayvan başları ise en fazla üretir. Gelişmiş rafinerideki iki tank, 6 üniteye kadar bal ve 1200 üniteye kadar çiğ gıda alabilmektedir.


Bu rafineride ayrıca biyoyakıtla doldurulan bir varil bulunmaktadır. Namlu, oyuncuların doğrudan toplayabileceği veya bir boru ağı kullanarak motorlara ve biyoyakıt tanklarına gönderebileceği 6 üniteye kadar biyoyakıt tutabilir.


Temel Arındırıcı Artıları ve EksileriGelişmiş biyoyakıt rafinerisinin yapacak çok işi var.


  • Gelişmiş rafineri, temel rafineriden iki kat daha fazla yer kaplar ancak üç kat daha fazla hammadde tutar.

  • Temel arıtıcı gibi, gelişmiş modelin de çalışması için herhangi bir aküye veya kalaslara ihtiyacı yoktur .

  • Gelişmiş rafineri, çalışmayı durdurmadan önce altı birim biyoyakıt tutabilir. Temel rafineri tek bir biyoyakıt konteynerini doldurduğu anda durur.

  • Boru bağlantısı, gelişmiş arıtıcının oyuncuların yakıt ağını herhangi bir müdahale olmadan doğrudan besleyebileceği anlamına gelir.

  • Depolama varili ile çiğ gıda hazneleri arasında, bir rafineri etkin bir şekilde 12 birim biyoyakıt tutabilirken, bir biyoyakıt depolama tankı yalnızca 4 birim tutabilir.


Ancak dikkate alınması gereken bazı olumsuzluklar da var.


  • Titanyum oyunun ilerleyen bölümlerinde bile nadir bulunan bir malzemedir .

  • Oyuncular gelişmiş rafineriden biyoyakıt alabilir ancak tekrar koyamazlar. Boru ağına biyoyakıt eklemenin tek yolu onu bir motora, biyoyakıt akü şarj cihazına veya biyoyakıt deposuna koymaktır.

  • Motorları veya akü şarj cihazlarını çalıştırmak, aynı anda bir birim biyoyakıttan daha azını tüketebilir, ancak gelişmiş rafineri, bir seferde bir bütün birim biyoyakıt üretme eğilimindedir. Oyuncular onu sürekli olarak doldurmaya çalışırsa bu, israfa neden olabilir.


Genel olarak, bu olumsuzluklar, bir biyoyakıt rafinerisini doğrudan yakıt borusu ağına bağlamanın ve aynı anda altı ünite oluşturup depolayabilmenin yararlarından daha ağır basmıyor. Gelişmiş biyoyakıt arıtıcı planını alan oyuncular kesinlikle mümkün olan en kısa sürede yükseltme yapmalıdır.

7 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page