top of page

Raft: En İyi Sal Tasarımı

İşte oyuncuların oyunun farklı noktalarında kullanabileceği en iyi Raft tasarımları.Raft , basit doğasına rağmen, oyuncuların hayatta kalma becerilerini üzerinde uyandıkları temel salı inşa etmek için kullanmalarıyla son derece popüler hale geldi. Oyuncuların tasarlayabileceği sal üzerinde çiftçilikten yemek pişirmeye kadar her şeyi sunan oyunda, uzağa gitmek için yaratıcı bir zihin gerekir. Başlangıçta yalnızca bir kancayla donatılmış olduklarından, uçsuz bucaksız okyanusta hayatta kalmayı öğrenmeleri gerekecek.


Zorluklara rağmen oyuncular, normların çok ötesinde destansı sallar tasarlamak için Raft'ta yaratıcılıklarını çok daha ileri taşıyabilirler. Yapılarını en görkemli hale getirmek için seçebilecekleri birçok seçenek vardır, ancak hangi tasarımı seçerlerse seçsinler belirli özellikler gereklidir. Oyunun hangi aşamasında olduklarına ve hedeflerinin ne olduğuna bağlı olarak "en iyi" sal tasarımı bireysel oyuncuya bağlıdır. Bunlar oyunun farklı aşamalarına dayanan en iyi fikirlerden bazıları.


En İyi Erken Oyun SalıOyunun erken safhalarında oyuncuların işlevsel ve onları güvende tutacak bir sala ihtiyacı var. Bu sal, oyuncunun okyanustan eşyaları toplaması için sadece birkaç dakika içinde başlamasını sağlayacak ve kurulumu sadece birkaç dakika sürecek. Başlamak için mükemmeldir ve daha sonra genişletilebilir.


2 x 2'lik sallarını 3 x 3'lük bir sal haline getirerek başlamak isteyecekler. Daha sonra bunun etrafına üç taraftan yuvarlatılmış köşeli kısmi bir halka ekleyin. Dördüncü taraf ise toplama ağları için açık bırakılacaktır . Daha sonra, yeni yükseltilmiş salın ortasına bir sekizgen inşa etmeleri gerekecek.


Tamamlanmamış dördüncü tarafın karşısındaki arkaya bir pencere yerleştirilmelidir. Ön tarafta bir açıklık bırakacaklar. Daha sonra sekizgen yapıya bir çatı eklemeleri gerekecek. Düz çatı yapıldıktan sonra, daha fazla çekicilik için standart sivri uçlu çatı eklenebilir.


İçeride, en iyi sunum için oyuncular yataklarını pencerenin yanına yerleştirmek isteyeceklerdir. Arıtma cihazlarını kapının yanındaki alana koyabilirler. Yerden tasarruf etmenizi sağlayacak harika bir tüyo, ızgarayı arıtma cihazının üzerine asmaktır. Arıtma cihazının karşısında araştırma masasının ve ürün alanlarının yerleştirilebileceği bir alan olacaktır . Diğer duvar boyunca, altlarında ürün tarlaları bulunan, duvarlardan sarkan saklama kaplarını yerleştirin . Işık sağlamak için odanın ortasına bir fener asılmalıdır. Dışarıya çıktıklarında, toplama ağlarını sal çevresinde kendileri için açık bırakılan alana yerleştirmeleri gerekecek.


En İyi Gelişmiş SalOyuncular Raft'ın daha ileri aşamalarına ulaştıklarında , keşfederken onları yanlarında taşıyabilecek daha uygun bir araca ihtiyaç duyacaklar. Başlangıç ​​olarak köşeleri yuvarlatılmış 13 x 7 temel isteyecekler. Oyuncuların temelin hangi ucunun ön olacağını seçmeleri ve üçgen şeklinde iki sıra daha eklemeleri gerekecek. Temelde salın ön ucunda on adet toplama ağını yerleştirmek için en uygun yer bulunmaktadır.


Bir sonraki adım, temelin dış kısmının etrafına duvarlar inşa etmek, her iki tarafta gerekli iki motor için bir açıklık ve arkada bir kapı için bir açıklık bırakmaktır. Üçgen formasyonuna sahip ön kısım için, yarım duvar yüksekliğine kadar çatı kaplama parçaları eklemeleri gerekecek. Daha sonra birinci katı kapatacak bir çatı inşa edecekler. Yeni oluşturulan odanın ortasında, oyuncuların ikinci kata erişim sağlamak için merdivenlerin buluştuğu yerden çatıyı keserek bir merdiven inşa etmeleri gerekecek.


Salın üstüne bir kulübe inşa etmeleri gerekecek. Bunun için en uygun tasarım en az yarısının çevredeki alanların görünürlüğünü sağlayacak yarım duvar-pencere kombinasyonlarından oluşmasıdır. En iyi görsel etkiyi sağlamak için kabinin üst kısmı eğimli çatıyla kaplanmalıdır. Hayvan alanını ayarlamak için kabinin yanında korkuluk ve halat kullanacaklar.


Motorların kendilerine bırakılan iki noktaya yerleştirilip, borularla yakıt deposuna bağlanması gerekiyor. Bu, salın etkili bir şekilde hareket etmesi için gerekli gücü sağlayacaktır. Oyuncular, su kaynağının olduğundan emin olmak için toplama ağlarının arasına arıtma cihazlarını yerleştirebilirler. Oyuncular aynı zamanda bu arıtıcıyı sal boyunca uzanan su borularına da bağlayarak suyun her yerden erişilebilir olmasını sağlayabilirler; buna orijinal olarak inşa edilmiş odaya yerleştirecekleri mahsul tarlaları için fıskiyeler eklemek de dahildir.


Bu salın işlevsel parçaları ele alındığında, oyuncular daha da yaratıcı hale gelebilir ve onu görsel olarak çekici hale getirebilirler. Halı ve sanat eseri gibi dekoratif unsurlar ekleyebilirler, böylece bu sadece basit bir sal değildir. Ayrıca farklı renklere boyamak onu daha da öne çıkarabilir. Hatta daha da gelişmiş hale gelebilir ve zipline gibi özellikler ayarlayabilirler .

25 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page