top of page

PS6'daki Horizon 3, Machine Strike'ı Yeni Doruklara Taşıyabilir

Guerrilla, Machine Strike'ı Horizon Forbidden West'te piyasaya sürdü ve üçüncü Horizon oyunu, onu sürükleyici bir şekilde genişletme potansiyeline sahip.Horizon Forbidden West'teki Machine Strike mini oyunu, oyuncuların oyunun makine yaratıklarına aşina olmasına yardımcı olur, ancak Aloy'un göklerden bir Sunwing'in üzerinde oynadığı, geçersiz kılınan makineler arasında gerçekçi, sürükleyici bir savaşa dönüştürülerek gelecekteki taksitlerde geliştirilebilir. .


Horizon Forbidden West, birçok açıdan rakamlara göre açık dünya 'kontrol listesi' türünde bir oyundur. Neyse ki bu mutlaka bir lütuf ya da lanet değil, çünkü bu tam olarak bazı oyuncuların istediği, bazıları istemese de olabilir. Bununla birlikte, Guerrilla IP'de ve sistemlerinde büyük bir revizyona karar vermediği sürece Horizon'un , en azından ana hat girişlerinde muhtemelen bir açık dünya aksiyon-macera serisi olarak kalacağını dikkate almak önemlidir.


Bu nedenle, Horizon Forbidden West'in devamı çıktığında aynı şeyin daha fazlası beklenebilir . Bu, üçüncü oyunu tehlikeli bir duruma sokuyor çünkü oynanış yalnızca Horizon Forbidden West'in ortaya koyduğu standartları karşılıyorsa veya bunları hiç karşılayamıyorsa eleştirilir. Horizon 3 piyasaya sürüldüğünde PS6'nın gücü sektörde zaten mevcut olabilir ve bununla birlikte Guerrilla, açık dünya sistemlerinde, özellikle de bağımlılık yapan Gwent eşdeğerinde oyunun kurallarını değiştiren bazı iyileştirmeler yapabilir.


Yasak Batı'nın Saldırısı Horizon'un Açık Dünyasının Detaylandırılmasına Yardımcı OluyorStrike, Horizon Forbidden West'teki koleksiyon odaklı bir mini oyundur ve Assassin's Creed Valhalla 's Orlog, Splatoon 3 's Tableturf Battle veya Sea of ​​Stars ' Wheels gibi diğer mini oyunlara benzer şekilde çalışır . Bu, diğer açık dünya etkinliklerinden çekici bir şekilde dikkati dağıtmanın yanı sıra koleksiyonluk bir öğe de sunduğu için birçok oyunun oldukça moda bir özelliği olmuştur. İyi yürütülürse bu mini oyunlar, oyunun dünyasının hikâyesine odaklanır veya oyunun oynanışına paraleldir.


Elbette bu tür faaliyetler herkesin ilgisini çekmeyebilir. Yine de, deneyimle sürükleyici bir şekilde iç içe geçmiş bir mini oyun oynarken, oyun dünyasında verimliliklerine katkıda bulunan öğeleri toplamayı seven herkes için harikalar.


Horizon Forbidden West 's Strike da farklı değil ve oyuncuların sıklıkla karşılaştıkları devasa şasi canavarlarını tanımalarına yardımcı oluyor. Ancak Strike'ın masa oyunu estetiği ve süslü oyun parçaları olağanüstü olsa da Horizon'un mini oyunu tamamen epik hale getirmesinin bir yolu var.


Horizon 3'ün Büyük Bir Şekilde Geri Dönmesi İçin Saldırıya İhtiyacı Var


Aloy ile bir NPC arasında bir masada oynanan Strike yerine, mini oyunu geçersiz kılınan makineler arasında gerçek hayattaki gibi bir savaşa dönüştürmek heyecan verici ve PS6'nın başa çıkabileceği bir ölçekte olurdu - bu kadar uzun süreceğini varsayarsak. Horizon 3 çıkacak . Masa ve oyun parçalarından tamamen vazgeçildiğinden, daha önce geçersiz kılınan makinelerden oluşan bir koleksiyonun Strike için kullanılabilir hale gelmesi heyecan verici olabilir.


Daha sonra mini oyun, belki de Strike'ın geleneksel olarak sunduğu çevresel avantajlar ve tuzaklarla aynı şekilde, ancak Aloy ve NPC rakibinin muhteşem bir manzara elde etmek için 'parçalarını' karşılıklı uçurumların tepesinden kontrol etmesiyle herhangi bir açık arazide oynanabilir. Gösterinin. Daha da iyisi, her iki yarışmacı da Sunwing ile gökyüzüne çıkıp altlarındaki mini oyunu izleyebilir. Her makine, pozisyonları hareket ettirirken veya bir rakibin makinesini yok ederken kendi animasyonlarına sahip olabilir; bu, Strike'ın aynı önermesine teslim olur, ancak oyuncuların Horizon'da deneyimlediği gerçek makine savaşlarına eşit bir ölçekte .


Strike Horizon 3'te Olmayan Lüks Bir Aloy OlabilirÖte yandan Strike'ın toplanabilir parçalar içeren ilginç bir mini oyun olması Horizon için yeterli olabilirdi, üzerinde tekrar yapmaya gerek yoktu. Aslına bakılırsa Nemesis, Horizon Forbidden West'in sonunun gösterdiği kadar büyük bir tehditse , o zaman kendisi ve şirketi korkunç bir düşmanla karşılaşmaya hazırlanan Aloy'un Strike'a ayıracak fazla zamanı olmayabilir. Ancak bu durumda Horizon 3'te herhangi bir açık dünya faaliyetinden şüphelenmek için bir neden olmayacak ve bu da Aloy'un biraz kesinti yaşamasından çok daha az olası.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page