top of page

Project Orion, Eski Cyberpunk 2077 Vaadini Nasıl Tutacak?

Cyberpunk 2077'nin 2020 lansmanının, oyunun erken kabulü ve genel itibarı açısından zorlu olduğu bir sır değil; piyasaya sürülmesi, oyunun orijinal halindeki ne kadar cilasız olmasıyla sonsuza kadar ilişkilendirildi. Oyunu kurtarmak CD Projekt Red için çok büyük bir görev olsa da, lansman sonrası tutarlı ve kapsamlı güncellemeler 2077'nin karanlık günlerini sağlam bir şekilde geride bıraktı; Phantom Liberty DLC'nin yakın zamanda piyasaya sürülmesi oyunun ne kadar ileri gittiğinin bir kanıtıydı. oyun geldi.

Phantom Liberty'nin Cyberpunk 2077'nin tek büyük genişletmesi olduğu onaylandığından , oyun topluluğunun dikkati şimdiden oyunun tam devamına çevrilmiş durumda. Bu oyun, CD Projekt Red'in kod adı Project Orion . Project Orion'un, Cyberpunk 2077'nin lansman sonrası son durumunun oynanış deneyimini yakalama ve aşma konusunda baskı altında olduğu doğru olsa da devam oyunu, 2077'nin sorunlu lansmanından ve 2020 oyununun bazı yönlerinden ders alma avantajına sahip. ne yazık ki hiçbir zaman son kesimi yapamadı. Örneğin, V'nin isteğe bağlı geçmiş hikayelerinin 2077'nin olay örgüsü üzerinde sonuçta sahip olduklarından çok daha büyük bir etkiye sahip olması gerekiyordu ve bu, Orion'un da aktardığı bir şey.


Project Orion'daki Kahramanın Arka Hikayesi Cyberpunk 2077'den Daha Anlamlı Olacak

Her şeyden önce, Cyberpunk 2077, RPG oynanışının temel ilkelerine son derece sadık kalarak oyuncunun, oyunun kahramanı V'nin kişiliğini, görünümünü ve dövüş yaklaşımlarını şekillendirmesine olanak tanıyor. Lansman sonrası son durumunda, Cyberpunk 2077 neredeyse Oyuncunun kilidini açıp üzerinde çalışabileceği çok sayıda beceri ağacı ve karakter özelliği; ayrıca isteğe bağlı sibernetik implantlar, savaş, gizlilik ve keşif gibi şeyler için tamamen yeni dinamikler açıyor.

Birçok RPG gibi Cyberpunk 2077 de oyuncuya çok fazla anlatı gücü veriyor , V'nin belirli önemli olay örgüsü noktalarını nasıl ele aldığını ve diğer karakterlerle ilişkileri nasıl geliştirdiğini yönlendirebiliyor. CD Projekt Red, başlangıçta bu anlatı çeşitliliğini bir adım daha ileri taşımak istedi; ancak, oyuncunun seçebileceği isteğe bağlı Yaşam Yolları, Cyberpunk 2077'nin genel hikayesi üzerinde çok daha büyük bir etkiye sahipti .

Oyuncular oyunun başında V için Nomad, Streetkid ve Corpo olmak üzere üç farklı Lifepath arasından seçim yapabilecek . Bu seçenekler oyuncuya üç benzersiz giriş görevinin yanı sıra oyunun hikayesi boyunca benzersiz bir yan görev ve farklı diyalog seçenekleri sunar. Bu farklı Yaşam Yolları Cyberpunk 2077'ye biraz farklı bir bakış açısı sunarken , başlangıçta oyunun birçok sonunu doğrudan etkilemeleri planlanmıştı.Orion Projesi Yaşam Yolları Konusunda Verilen Erken Vaatleri Tutmalı

Cyberpunk 2077'nin Lifepath sistemi bir noktada oyunun tüm hikayesini etkileyecekti ancak birçok hayran, oyunun açılış misyonunun ötesinde neredeyse hiçbir etkisinin olmadığını görünce hayal kırıklığına uğradı. Lifepath sisteminin son durumu, başlangıçta faturalandırıldığı haliyle karşılaştırıldığında oldukça cansızdı ve görünen o ki CD Projekt Red, Project Orion'u geliştirirken bunu aklında tutmuş .

Orion, Projekt Red'in tamamen bir sonraki Witcher sürümüne odaklanmış olması sayesinde çok uzakta olsa da , Cyberpunk'ın devamı hakkında bazı bilgiler halihazırda mevcut . Project Orion'un ana karakterleri, ortamı veya hikayesi hakkında çok az şey biliniyor ancak bu, CD Projekt Red'in Lifepaths'ın oyun için ne kadar önemli olacağını tartışmasını engellemedi. Projekt Red'in Anlatı Direktörü Phillip Webber, Lifepaths'in Orion'un tüm hikayesi üzerinde çok daha geniş ve belirgin bir etkiye sahip olacağını ve bunun, CDPR'nin başlangıçta verilen tüm sözleri nihayet yerine getirmesi için bir adım daha atacağını zaten öne sürdü. Cyberpunk 2077'ye uzun bir süreç .

1 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page