top of page

Pokemon ve War Crimes Birleşirse Ne Olur? Palworld'un Şok Edici Dünyasına Göz Atın!

Açık dünya hayatta kalma oyunu Palworld, Pokemon'un sevimli, dost canlısı estetiğini alıyor ve kendi çarpık, endüstriyel tarzını ekliyor.


Pocketpair Games'in yeni duyurulan açık dünya hayatta kalma oyunu Palworld , parlak renkli grafikleri, sevimli canavar tasarımlarını ve beklenmedik derecede acımasız bir dünyayı birleştiriyor. Nihai sonuç bir Pokemon oyununa çok benziyor ancak daha çok üçüncü şahıs Rust veya Subnautica gibi oynanıyor gibi görünüyor . Palworld duyuru fragmanı, oyuncuların yumuşak, tüylü koyunlarla ilgilendiği ve küçük mavi penguenlerin yardımıyla evler inşa ettiği sakin bir çiftçilik/zanaatkarlık modu ile eldivenlerin çıkarıldığı ve silahların çıktığı hızlı tempolu bir savaş modu arasında hızla geçiş yapıyor .


Resmi Pokemon serisi de Ocak ayında çıkacak Pokemon Legends: Arceus ile açık dünya mekaniğine bir adım attı , ancak Palworld türün çok daha derinlerine inmeye hazır görünüyor. Palworld dünyası sadece oyuncuların arkadaş olabileceği sevimli ve güçlü hayvanlar olan Pal'larla dolu değil; aynı zamanda tehlikelerle, Pal'ler ve kaynaklar için şiddetli rekabetle ve oyuncuların fabrika kurması için mükemmel olan yerlerle dolu.Özellikle oyunun açıklamasında suç unsurundan bahsedildiğinde Palworld'ü " savaş suçu işleyen Pokemon " olarak tanımlamak yanlış olmaz . Nesli tükenmekte olan Dostları kaçak avlamak yasa dışıdır, ancak Steam sayfası, oyuncuların yasaklı bölgelere yakalanmadan avlanmaları halinde para kazanmanın iyi bir yolu olduğunu belirtiyor. Pokemon Efsaneleri: Arceus, Breath of the Wild gibi oyunlardan yoğun ilham alabilir , ancak oyuncuların Roket Takımı'nı veya Pokemon dünyasına musallat olan diğer çeteleri örnek alarak kendilerini modellemelerine izin vermesi pek olası değildir .


Palworld'ün oyunculara kötü adam olma şansını sunmasının tek yolu Pals'ı kaçırma seçeneği değil ; Pals'ı öldürmek ve yemek de yasa dışıdır, ancak sert hava koşulları ve yiyecek kıtlığı oyunculara başka birkaç seçenek bırakabilir. Ahlaki açıdan belirsiz bir başka oyun mekaniği, oyuncuların, geleneksel Pokemon tarzında, oyuncuların etrafta uçmasına, kaynak bulmasına, yangın başlatmasına, güç üretmesine veya kendilerini korumasına veya fabrikalarda yardımcı olarak Pals'ı çalıştırmasına olanak tanır .


Pokemon oyunları hayvanlar için empatiyi öğretirken Palworld , oyuncuların Pals'ı hayatlarının geri kalanında montaj hatlarında çalışmaya zorlamasına izin veriyor. Bu seçenek kesinlikle Pal ile oyuncu arasındaki bağı, Pokemon ile eğitmen arasındaki bağdan farklı, daha az idealleştirilmiş bir ışığa yerleştirir.

Palworld aynı zamanda Dostlarla etkileşim kurmanın daha geleneksel yollarını da sunuyor; savaşta onlardan yardım almak (savaş arkadaşları, ulaşım veya canlı kalkanlar olarak) ve onları daha güçlü melez Dostlar için yetiştirmek de dahil. Oyun aynı zamanda çok oyunculu özelliği de içerecek ve oyuncular arasında savaş ve ticarete olanak sağlayacak. 2020 Pokemon'un şimdiye kadarki en karlı yılı olabilir ama 2022 Palworld'ün yılı da olabilir .


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page