top of page

Pokemon'u Tüm Nesiller Boyunca Aktarmak için Yararlı İnfografik Gösterileri

Bir Pokemon hayranı, eğitmenlerin çoğu Pokemon'u eski oyunlardan yeni nesle nasıl aktarabileceğini gösteren bir infografik oluşturuyor.  • Pokemon hayranları artık en sevdikleri yaratıkları çeşitli yöntemler kullanarak nesiller boyunca aktarabilecekler.

  • Bir Pokemon hayranının Reddit'te paylaştığı bir grafik, nesiller arası aktarımların tarihini gözler önüne seriyor.

  • Pokemon Şirketi, hayranlarını tüm Pokemonları Pokemon Bank'tan Pokemon Home'a ​​aktarmaya çağırıyor.


Pokemon serisi artık dokuz nesle yayılıyorken, bir hayran, oyuncuların en sevdikleri yaratıkları geçmiş oyunlardan mevcut kadroya nasıl aktarabileceklerini gösteren kullanışlı bir infografik oluşturdu. Pokemon hayranı , çalışmalarını sosyal medyada paylaştı ve diğer kullanıcıların bazı eksik oyunlar hakkında geri bildirimde bulunmasının ardından bunları düzenledi.


Pokemon serisi , başlangıcından itibaren çeşitli yaratıkları toplamak ve diğer oyuncularla takas etmek için tasarlandı. Pokemon Gold ve Silver'ın Time Capsule'ü Pokemon'u Kanto'dan Johto'ya getirdiği için bu, gelecek Pokemon nesillerine de yayıldı . Ancak ilk iki Pokemon nesli Pokemon Ruby ve Sapphire ile uyumsuzdu . Bu noktadan itibaren Game Boy Advance'e takılan Pokemon koleksiyonları, yaratıkları üçüncü nesilden dördüncü nesile aktarmak için eski Nintendo DS sistemlerinin kartuş yuvasını kullanabilir. Zaman geçtikçe The Pokemon Company, eğitmenlerin en sevdikleri Pokemon'u yanlarında getirmelerine olanak tanıyan daha fazla yöntem geliştirdi; 3DS için Pokemon Bank en çok kullanılanlar arasındaydı.


Ancak 3DS ve Wii U çevrimiçi hizmetlerinin sona ermesiyle birlikte bir Pokemon hayranı, nesiller arası aktarımların tarihini gösteren bir grafik tasarladı. Reddit'te novaexile isimli bir kullanıcı r/pokemon subreddit'inde bir infografik paylaştı. Novaexile, soldan sağa, üçüncü nesilden itibaren Pokemon'un Pokemon Home'a ​​ve Switch'teki diğer uyumlu Pokemon oyunlarına nasıl aktarılabileceğini paylaştı. DS'nin Pokemon'u üç nesil boyunca aktarmanın ana yöntemi olmasıyla Pokemon, Hoenn'den Sinnoh'a ve daha sonra Unova'ya aktarılabilir. Pokemon Black and White'ın ardından eğitmenler, Pokemon'u bu oyunlardan aktarmak için 3DS'deki Poke Transporter uygulamasını ve ilk iki Pokemon neslinin Virtual Console yeniden sürümlerini Pokemon Bank'a göndermek için kullandı . Pokemon Bank altıncı ve yedinci Pokemon nesilleri için de kullanılmaya devam etti .


Pokemon Nesil Transferleri İnfografikBir takip gönderisinde novaexile, geri bildirimlerin ardından grafikte iki GameCube oyununa yer verdi. Bu oyunlar, Pokemon Colosseum ve Pokemon XD: Gale of Darkness , eğitmenlerin belirli Pokemonları Game Boy Advance Pokemon oyunlarına aktarmalarına olanak tanıdı. Pokemon Bank, 3DS çevrimiçi hizmetlerinin kapatılmasının ardından aktif kalacak olsa da The Pokemon Company, hayranlarını , Pokemon Bank'taki tüm Pokemonları sonsuza dek kaybetmemek için mümkün olan en kısa sürede Pokemon Home'a ​​aktarmaya teşvik ediyor.Pokemon Legends: ZA'nın 2025'te gelmesiyle birlikte gelecek oyun muhtemelen bir noktada Pokemon Home uyumluluğunu da içerecek. Yeni oyun çıktığında hangi Pokemon'un mevcut olacağını yalnızca zaman gösterecek.


2 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page