top of page

Pokemon Teorisi Parlak Rayquaza'nın Rengini Açıklıyor

Bir Pokemon hayranı, Rayquaza'nın koyu yeşil renk tonuna sahip olmasının özellikle makul bir nedenini buluyor ve paylaşıyor ve bu sadece havalı görünmek için değil.  • Parlak Pokemon, benzersiz görünümleri ve renk seçiminin ardındaki gizem nedeniyle hayranların her zaman ilgisini çekmiştir.

  • Bir teori, Rayquaza'nın parlak renginin, değerli taşın zamanla derinleşen yaşlanma sürecini temsil edebileceğini öne sürüyor.

  • Pokemon Şirketi daha farklı formları benimsiyor ve bundan sonra hangi yeni türlerin ortaya çıkabileceği konusunda merak uyandırıyor.


Parlak Pokemon, hem görünüm hem de amaç açısından genellikle büyüleyicidir ve bir Pokemon hayranı, parlak Rayquaza'nın neden böyle göründüğünü açıklayan bir teori oluşturdu. Görünüşe göre Pokemon'un genellikle parlak formlarının bu şekilde görünmesinin özel bir nedeni yok. Bu, Pokemon oyunlarında her zaman hayranların merak ettiği bir yön olmuştur , ancak uygun açıklamanın eksikliği, neden bu kadar popüler olduklarının bir parçası olabilir. Parlak Pokemon benzersizdir ve tek başına bu, hayranların onları bulmak için kendi yollarından çekilmesine neden olmak için yeterli bir nedendir.


Parlak Pokemon ilk olarak Pokemon Gold ve Silver'da görünmeye başladı . Bu oyunların hata ayıklama menüsünde bu Pokemon'a " nadir", Pokemon Colosseum'un hata ayıklama menüsünde ise "renkli" Pokemon adı verildi. "Parlak" ismi hayranlardan geliyor; bu, yakalanan parlak Pokemon'ların Poke Toplarından dışarı atılması sırasında meydana gelen parıltı etkisine bir gönderme. Pek çok meraklı oyuncu neden bu şekilde göründüklerine dair bir açıklamayı takdir edecektir. Pek çok oyuncu bunu basitçe gerçek dünyadaki hayvanların çeşitli farklı özelliklere sahip olabilmesine bağlasa da, Pokemon hayranları yaratıcı bir gruptur ve sıklıkla teoriler üretirler.


Rayquaza Yaşlandıkça Parlaklaşabilir


Reddit'te Ok-Sorbet8225 isimli kullanıcı düşüncelerini paylaştı. Rayquaza'nın Pokemon Emerald'ın maskotu olduğunu ve gerçek dünyadaki mücevherin doğasını alarak, zamanla bir zümrütün daha zengin hale gelebileceğini, kristalin görünüşünün daha koyu hale gelebileceğini belirtiyorlar . Rayquaza'ya bakıp konuyu açıklamak için bir renk seçici kullanarak, Rayquaza'nın derisinin veya pullarının rengini siyah değil, zümrütlere çok benzeyen derin, zengin koyu yeşil olarak tanımlarlar. Belki de yaşlandıkça Rayquaza'nın başına gelen de budur .


Bu çok ilginç bir fikir. Bununla birlikte, diğer yorumcular Emerald üçlüsündeki diğer efsanevi Pokemonların neden aynı mantığı takip etmediğini sordular; çünkü parlak Groudon sarı-yeşilimsi bir renk ve parlak Kyogre ise açık pembe/kırmızımsı bir renkti . Başka bir yorumcu, Yakut ve Safir'in her ikisinin de Korindon formları olduğunu açıklıyor, bu nedenle hayal gücüne biraz yer bırakıldığında pembe safir ve sarı/yeşil yakutların mantığı oldukça iyi sonuç veriyor.Pokemon Şirketi, parlak Pokemon'u ve Pokemon'un farklı formlarını, örneğin Alolan veya Hisuian Pokemon'un görünümlerini daha sık kabul etmeye başladı. Son zamanlarda franchise içinde Pokemon GO'da farklı Pikachu türlerinin sunulması gibi daha geniş deneyler yapıldı . Gelecekteki oyunları sabırsızlıkla beklerken, Pokemon'un hangi yeni varyant türlerinin ortaya çıkacağını ve bunların bir açıklamayla gelip gelmeyeceğini görmek ilginç olacak.


0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page