top of page

Pokemon Legends: ZA Şu anda Yapbozun Büyük Bir Parçasını Eksik

Pokemon Legends: ZA hakkında hâlâ açıklanmayan pek çok ayrıntı olsa da, eksik bir bilgi, bazı hayran teorilerini yıkabilir.

ÖNE ÇIKANLAR
  • Pokemon Legends: ZA'nın somut ayrıntılardan yoksun olması, hayranların dönem ve maskot Legendary hakkında spekülasyon yapmasına neden oluyor.

  • Game Freak, oyun için beklenen Efsanevi oyundan doğrudan bahsetmeyerek ZA geleneğini bozuyor.

  • "ZA" başlığı, birçok önemli Efsaneye veya tamamen yeni olanların tanıtımına işaret edebilir.


Pokemon Legends: ZA hakkında çok az somut detayın ortaya çıkmasıyla birlikte , seriye ilişkin birkaç varsayımı takip etmeden oyunu selefi Pokemon Legends: Arceus ile karşılaştırmak zor . Pokemon Legends: ZA'nın tamamen Kalos Bölgesi'ndeki Lumiose City'de geçeceği doğrulanmış olsa da , oyunun geçtiği dönem veya Legendary maskotunun yer alacağı gibi şeyler hayran spekülasyonlarına bırakıldı. Bu bilgi eksikliği , Pokemon Legends: Arceus ile karşılaştırıldığında oyunun kimliğinin önemli kısımlarını eksik bırakıyor ve potansiyel olarak oyunu hayranların beklentilerini alt üst edecek şekilde ayarlıyor.


Pokemon Legends serisi seri için yeni bir girişim olsa da Game Freak , hayranların her oyundan beklediği ana Pokemon girişleriyle belirli trendleri takip eden bir geçmişe sahip. Yinelenen önemli tasarım öğelerinden biri, belirli Efsanevi Pokemon'un farklı oyunlar için maskot olarak kullanılmasıdır ve Pokemon Legends: Arceus ile Legendary of Arceus maskotu oyunun başlığında ön ve merkezdeydi. Bununla birlikte, Pokemon Legends: ZA şaşırtıcı bir şekilde çoğu hayranın oyunun öne çıkmasını beklediği Legendary'e doğrudan atıfta bulunmuyor, bu da oyunun selefi tarafından belirlenen emsalden sapabileceği anlamına geliyor.


Pokemon Efsaneleri: ZA'nın Efsanesi Göründüğü Kadar Açık OlmayabilirOyunun başlığında doğrudan belirtilmese de çoğu oyuncu Pokemon Legends: ZA'nın Efsanevi Zygarde'a odaklanmasını bekliyor . Zygarde ilk olarak Pokemon X ve Y'de tanıtılmış olsa da , o nesilde hiçbir zaman üçüncü bir Pokemon Z versiyonu olmadığı için Efsanevi hak ettiği ilgiyi hiçbir zaman alamadı ve Zygarde'nin hikayesi sonradan düşünülerek Gen 7 oyunlarına aktarıldı. Serinin artık Pokemon Legends: ZA ile Kalos'a geri döndüğüne göre , bunun Zygarde'ın ön plana çıkacağı anlamına geldiğini varsaymak doğaldır, ancak oyunun adı Pokemon Legends: Zygarde olmadığı için durum böyle olmayabilir .


Pokemon Legends: Arceus, oyunun olay örgüsünün kalbinde Efsanevi maskotu gizlemiyor ve başlığı aracılığıyla Arceus'un oyuna dahil olmasını cesurca teşvik ediyor. Ancak Pokemon Legends: ZA söz konusu olduğunda işler çok daha az kesik ve kuru çünkü oyun, başlığında herhangi bir Efsanevi karaktere dikkat çekmiyor. Bu tasarım seçimi , Pokemon Legends: ZA'nın alabileceği bir dizi farklı yönü önerebilir ve oyunun tamamen Lumiose City'de geçmesiyle Pokemon Legends : ZA, hayranların seri hakkında bildiklerini düşündükleri şeyleri alt üst etme potansiyeline sahip.


Pokemon Efsaneleri: ZA'nın Başlığı, Efsanevi Maskotu İçin Ne İfade Edebilir?Pokemon Legends: ZA'nın Efsanevi maskotunu açıklamamış olması, oyunun birkaç farklı yöne gitmeyi planladığı anlamına gelebilir. Başlığında "ZA" yazan en muhtemel yön, oyunun, oyunun hikayesi için eşit derecede önemli olan birden fazla Efsanevi karaktere sahip olmasıdır. Bu başlık , Pokemon Legends: ZA'yı Pokemon Legends: Arceus'a bağlamanın ve bu Pokemon Legends serisini daha da oluşturmanın bir yolu olarak "Z" ile temsil edilen Zygarde gibi iki Legendary'yi "A" ile temsil edilen Arceus'a bağlamayı amaçlıyor olabilir. ' kimlik.


Bu oyunun izleyebileceği bir başka olası yol da Pokemon Legends: ZA'nın hikayesinin odak noktası olacak bir veya daha fazla yepyeni Legendary'nin tanıtılmasıdır . Durum böyleyse Game Freak'in, hayran spekülasyonlarını körüklerken potansiyel yeni eklemeleri bozmamak için oyunun başlığını belirsiz tutması mantıklı olacaktır. Oyun bu rotaya giderse Zygarde, Dialga ve Palkia'nın Pokemon Legends: Arceus'ta oynadığı rollere benzer şekilde oyunda hala büyük bir rol oynayabilir , ancak bu oyunun kapsayıcı maskotu Legendary tamamen yeni bir rol oynayabilir.

1 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page