top of page

Pokemon Hayranı Her Eksik Tür İçin Eeveelutions Tasarlıyor

Bir Pokemon hayranı, Dragon, Ghost ve Fighting gibi şu anda oyunlarda temsil edilmeyen her tür için Eeveelutions tasarlıyor.  • Eevee hayran sanatı, Bug, Dragon ve Ghost gibi Pokemon oyunlarındaki eksik türler için potansiyel yeni Eeveelutions'ları sergiliyor.

  • Her Eeveelution konseptinin kendine özgü tasarımı vardır ve farklı kültürel etkileri temsil eder.

  • Yeni Eeveelutions olasılığına rağmen, Eevee zaten Normal tipte bir Pokemon olduğu için Normal tipte bir Eeveelution pek olası olmayabilir.


Bir Pokemon hayranı, şu anda oyunlarda temsil edilmeyen her tür için Eeveelutions tasarladı. Eevee , birçok farklı türe dönüşebilmesi nedeniyle Pokemon Gen 1'den bu yana hayranların favorisi oldu . Ancak bazı türleri günümüzde hala eksiktir.


Eevee, Pokemon Red and Blue'da tanıtıldı ve The Pokemon Company'nin odak noktası olmaya devam etti. En son oyunlarda diğer Pokemonlar tanıtılmamış olsa da, Eevee periyodik olarak yeni gelişmelere maruz kalıyor. En yeni Eeveelution'lar arasında Pokemon X ve Y'den Sylveon ve Diamond and Pearl'den Glaceon ve Leafeon yer alıyor . Sword and Shield ile Pokemon Scarlet ve Violet yeni Eeveelutions'ı ihmal ettiğinden , bazı oyuncular hayran sanatını yeni Eevee konseptlerine adadı. Bir sanatçı, Eevee'nin şu anda geliştiremediği her tür için benzersiz bir hayran çizimi yaptı.


Reddit kullanıcısı Smilingfishfood yakın zamanda eksik Pokemon türleri için Eeveelutions konseptlerinin 11 görselini paylaştı . Sanatta Böcek, Ejderha, Dövüş, Uçma, Hayalet, Yer, Metal, Normal, Zehir ve Kaya türleri yer alır. Bu Pokemonlar sırasıyla Elytreon, Tyranneon, Shoteon, Aereon, Spectreon, Adobeon, Mechaneon, Alebreon, Polluteon ve Buncleon olarak adlandırılıyor. Son görselde Alebreon'un farklı türlere bağlı olarak farklı renklerde sunulduğu görülüyor. Bu türlerin oyuncu tarafından mı seçileceği yoksa Gen 2 Pokemon Eeveelutions Espeon ve Umbreon için günün saati gibi Pokemon'un nerede geliştiğine bağlı mı olacağı belli değil .


Eksik Eeveelutions Neye benziyordu?Mevcut Bug-tipi Eeveelution konseptlerinden farklı olarak Elytreon, zırhlı bir böceğe veya Spinarak ailesinin bir parçasına benziyor. Buncleon ve Adobeon, benzer görünüm ve yazım tarzlarına sahip oldukları göz önüne alındığında, birlikte tanıtılabilecek gibi görünüyor. Mechaneon ve Tyranneon, Pokemon Scarlet ve Violet'in Efsanevi Pokemonlarının küçük versiyonlarına benzerken, Polluteon ve Spectreon sırasıyla Güneş ve Ay'a ve Siyah ve Beyaz'a sığacak gibi görünüyor . Aereon ve Alebreon iki farklı kültürü temsil ediyor gibi görünüyor; biri Mısır motiflerine sahip, diğeri ise Meksika'daki Alebrijes ile benzerlikler taşıyor. Alnında kırmızı bir yıldız olduğu için Shoteon en çok göze çarpıyor olabilir ancak bunun dışında yazı tipini pek yansıtmaz.The Pokemon Company'nin yeni Eeveelution'ı tanıtmasının üzerinden epey zaman geçtiği için önümüzdeki birkaç oyunda yeni bir tane gelebilir. Eevee'nin hâlâ evrimleşmediği birkaç türün olduğu göz önüne alındığında, bu tasvirlerden birinin gelecekteki bir Pokemon ile benzerlikleri olabilir. Eevee'nin zaten Normal tipte olduğu göz önüne alındığında, hayran çiziminde temsil edilen tüm unsurlar arasında Normal, gelecekteki bir Eeveelution için en düşük olasılık olabilir.İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page