top of page

Pokemon GO Hayranları Roket Kutusundan Memnun Değil

Zarude'nin tartışmalı dönüşünün ardından Pokemon GO hayranları, World of Wonders: Taken Over etkinliğinden duydukları mutsuzluğu dile getiriyor.  • Pokemon GO hayranları Rocket Box'ın fiyat artışına üzüldü.

  • Topluluk, Verdant Wonders etkinliği de dahil olmak üzere son etkinliklerin fiyatlandırılmasından hayal kırıklığına uğradı.

  • Niantic, fiyatlandırma stratejileri nedeniyle eleştirildi ve oyuncular Rocket Box'ın değerini sorguladı.


Pokemon GO'nun Rocket Box ürününün fiyatlarındaki tutarsızlık hayranlarını çileden çıkardı ve artık onu satın almamaya karar veriyorlar. Roket Kutusu geçmişte bir tartışma konusu olmuştu ve öyle görünüyor ki bu yeni yineleme de Pokemon GO topluluğunda pek iyi karşılanmadı .


Geçtiğimiz birkaç hafta, Pokemon GO hayranları için bir dizi etkinliğin gerçekleşmesiyle oldukça hareketli geçmiş olsa da, bazıları oldukça tartışmalı geçti. Mesela en son tepki Pokemon GO'nun Verdant Wonders etkinliğinden kaynaklandı . Efsanevi ve Efsanevi Pokemon etkinlikleri topluluk tarafından heyecanla beklenirken, hayranlar fiyatlandırma konusunda mutsuzdu çünkü Pokemon'un kilidi ancak 7,99 dolarlık bir bilet satın alındığında açılabiliyordu. İşleri daha da kötüleştiren ise Zarude'nin daha önce ücretsiz olarak mevcut olmasıydı. Şimdi Niantic bir kez daha World of Wonders: Taken Over etkinliği için tarama altında gibi görünüyor.


Pokemon GO alt dizinindeki yeni bir gönderide kullanıcı Vivvnak, oyun içinde mevcut olan Roket Kutusunun fiyatlandırmasıyla ilgili hayal kırıklığını dile getiriyor. Resmi Pokemon GO web sitesinde yer alan bir blog gönderisine göre , Rocket Box'ın fiyatının 300 Pokecoin olması planlanıyordu ancak piyasaya sürüldüğünde fiyat 315 Pokecoin'e yükseltilmiş gibi görünüyor. Niantic artık yeni fiyatı yansıtacak şekilde web sitesini güncellerken, fiyattaki beklenmedik artış oyuncuları bir kez daha üzdü. Pokemon GO'nun Expert ve Veteran kutularının içerikleri de ağır eleştirilere maruz kaldığı için hayranların son zamanlarda endişelerini dile getirdiği tek öğe bu değil .


Pokemon GO'nun Roket Kutusunun İçeriği Nelerdir?


  • Premium Savaş Bileti

  • Roket Radarı

  • Yumurta Kuluçka Makinesi


Fiyatta sadece 15 Pokecoin artışını neyin garanti ettiği merak konusu olsa da topluluğun bu konuda ilginç bir yaklaşımı var gibi görünüyor. Görünüşe göre Niantic, bu eşyaları her zaman oyuncuların birkaç Pokecoin sıkıntısı çekeceği şekilde fiyatlandırıyor ve onları oyun içi para birimini satın almaya zorluyor. Pokemon GO'da oyuncuların spor salonlarını savunarak günde maksimum 50 Pokecoin elde ettiği göz önüne alındığında , birçok kişi Rocket Box fiyatının 50'nin katı olmamasının, daha fazla oyuncunun satın alma işlemi için yeterli bedava jetona sahip olmamasını sağlayacağını düşünüyor.Aslında bir oyuncu, fiyatlandırmanın doğru olup olmadığını kontrol etmek için Niantic Destek'e ulaştı ve Rocket Box'ın gerçekten 315 Pokecoin'e mal olduğu doğrulandı. Bununla birlikte, Roket Kutusunun başlangıçta iyi bir anlaşma olmadığına inandıkları için diğerleri değişiklikten pek rahatsız görünmüyor. Kesinlikle, bir Kuluçka Makinesinin varlığı, Pokemon GO topluluğunun yumurta kuluçkalamayı pek sevmediğini göz önünde bulundurarak birçok oyuncuyu caydıracak gibi görünüyor . Niantic, üründeki %30 indirimi vurgulasa da, oyuncuların ilgisini çekebilmek için sunduğu değerin daha önemli olması gerekiyor gibi görünüyor.


2 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page