top of page

Pokemon Fanı Koffing ve Weezing için Yeni Bölgesel Formlar Oluşturuyor

Bir Pokemon hayranı, Koffing ve Weezing için ilginç kozmik ilhamlara sahip benzersiz bölgesel formlar yarattı. İki tasarım, konsept ve iki ikonik Gen 1 Pokemon'un dikkatini çekmesi nedeniyle pek çok hayran kazandı.

Koffing ve Weezing, Pokemon Red and Blue'da başlayan ikonik Poison tipi Pokemonlardır . İkisi muhtemelen benzersiz tasarımlarıyla hatırlanacak olsa da, Koffing'in (ve daha sonra Weezing'in) TV animesinde James'in Pokemonu olarak varlığı, tasarımının pop kültürde sağlamlaşmasına yardımcı oldu. Kirlilik ve dumanla uğraşan Pokemonlardan sadece biri olan bu kavramlar, bu eşsiz bölgesel hayran sanatında devreye girdi.


Pokemon hayranı Msatratzfratz, Koffing ve Weezing'e benzersiz bölgesel formlar kazandıran yorumlarını paylaştı . İki Zehir tipi Pokemon sırasıyla Su/Kaya tipi ve Yer/Kaya tipi haline geldi. İlk bakışta, Koffing'in Dünya'yı temel aldığı, tümseklerini karadaki dağlık yüzeylere dönüştürerek şeklini yeniden yarattığı ve gezegen benzeri görünümü tamamlamak için su ve bulutlar eklediği açıktır. Bu arada Weezing, Pokemon'un her iki kafasının da kayalık, dumanlı bir görünüme sahip olması nedeniyle çok daha kasvetli görünüyor.Sanatçıya göre, sağlıklı gezegen benzeri bir Pokemon'dan Weezing'e dönüşen ani değişimin arkasında bir neden var. Koffing'in Dünya'yı şu anda olduğu gibi temsil etmesi beklenirken, Weezing'in gelecekte Dünya'yı ve ayı temsil etmesi gerekiyor. Weezing'in iki başından büyük olanı kurumuş, kirlenmiş bir Dünya haline gelmişken, daha küçük olan kafa ise sanatçının konseptinde artık insanların üzerinde yaşadığı Ay'dır.

Yorumlardaki Pokemon hayranlarının tasarımları ilgisini çekmiş gibi görünüyor, bazıları alternatif tipler veya konseptler öneriyor. Bir hayran bu fan tasarımlarını oyunlarda görünen Galarian Koffing ve Weezing'e tercih ederken, bir diğeri bu tasarımların bölgesel formlardan ziyade farklı evrimler halinde daha iyi çalışabileceğini öne sürdü. Diğerleri uzay hakkında düşündü ve Pokemon serisinin sonunda burayı keşfedilecek yeni bir bölge olarak görüp görmeyeceğini merak etti.


Eski Pokemon Tasarımlarını Yenilemek

Pokemon için hayran tasarımları söz konusu olduğunda hiçbir şey masadan kalkmıyor ve eski Pokemon sıklıkla revize ediliyor. Bazen bu tasarımlar Game Freak tarafından yıllardır göz ardı edilen Pokemon'u içerirken, diğerleri çok sayıda evrime veya alternatif forma sahip Pokemon'a daha fazla yaratıcılık ve rastgelelik katıyor. Pokemon hayranları genellikle favorilerini kutlayan benzersiz sanat eserleri yaratmaya yöneliyor, bu nedenle potansiyel olarak ilham alınabilecek binden fazla Pokemon ile tasarım sıkıntısı yaşanmıyor. Daha tuhaf fikirler uygun bir Pokemon oyununa uymasa da hayranların hayal etmesi eğlencelidir.

2 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page