top of page

Pokémon Unite'de Her Rol Nasıl Çalışır?

Pokémon Unite'in oynanabilir karakterlerinin her biri beş rolden birine uyar: Saldırgan, Hızlandırıcı, Çok Yönlü, Savunmacı ve Destekçi. İşte bilmeniz gerekenler.



Pokémon Unite , hayranların beklediğinden daha derin mekaniklere ve daha ilginç bir kadroya sahip, iyi tasarlanmış bir MOBA olarak bu yaz hayranları şaşırttı . İken Pokémon 'ın aile dostu doğa kendi türündeki diğer oyunlar olmadığı kadar daha cana yapar Unite hala son derece rekabetçi bir oyun, ve bir kazanan takım için hayati varlık olmak istiyorsanız yeni gelenler onun karakterlerin nasıl çalıştığını anlamak gerekir.


Oyunun büyüyen kadrosundaki her Pokémon, beş rolden birine uyar: Saldırgan, Hızcı, Çok Yönlü, Savunmacı ve Destekçi. İşte oyuncuların her bir türün ve her kategoriye giren Pokémon'un nasıl kullanılacağı hakkında bilmesi gerekenler.


Pokémon Unite'ın Saldırganları



Takımlarının ana hasar verenleri olarak hizmet etmek isteyen oyuncular, Saldırgan Pokémon'u kontrol etmek isteyeceklerdir. Saldırganlar, saniye başına yüksek hasarları ile rakiplerini hızlı bir şekilde alt edebilirler, ancak bunu en iyi şekilde uzaktan yaparlar. Genellikle düşük dayanıklılık ve ortalama savunmaya sahiptirler, bu da onları ortadan kaldırmayı oldukça kolaylaştırır. Gerçekten darbe alamayacakları için, Vahşi Pokémon'u indirirken veya takımlarının hedeflerini savunurken onları koruyabilecek bir Savunucunun veya Çok Yönlü Bir Oyuncunun yakınında bir Saldırgan tutmak iyi bir fikirdir.


Şu anda Pokémon Unite'de yedi Saldırgan var - diğer rollerden daha fazla. Bunlar Pikachu, Greninja , Venusaur, Alolan Ninetales , Cramorant, Cinderace ve Gardevoir'dir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, franchise maskotu Pikachu, yeni başlayanlar için kolay olduğu ve oyun devam ederken güçlü ve güvenilir kaldığı için en iyi seçeneklerden biri olarak kabul edilir.


Pokémon Unite'ın Speedster'ları


Adından da anlaşılacağı gibi, Speedster'lar oyunun en hızlı seçenekleridir. İnanılmaz derecede hareketlidirler, gol atmayı veya hasar vermelerini ve rakip onlara neyin çarptığını anlamadan kaçmalarını kolaylaştırır. Ancak oldukça kırılgandırlar ve bu nedenle ön saflardan uzak durmalıdırlar. Speedster'ları kullanmak biraz daha zordur, çünkü en iyi anında adapte olduklarında ve bir sonrakine geçmeden önce yardıma ihtiyacı olan bir müttefike hızla yardım ettiklerinde en iyisidir. Bu aynı zamanda oyuncuların taktiksel düşünmeleri ve haritayı avucunun içi gibi bilmeleri gerektiği anlamına gelir.


Şu anda Unite'de dört Speedster var : Talonflame, Absol, Gengar ve Zeraora. Bunların, Zeraora genellikle hızlı hem olmanın en iyi olarak kabul edilir ve bir Mythical Pokémon için uydurma - güçlü.


Pokémon Unite'ın Çok Yönlüleri



Takımının ihtiyaç duyduğu herhangi bir pozisyonu doldurabilmek isteyen oyuncular, Çok Yönlü olarak oynamak isteyeceklerdir. Bu her şeye gücü yeten Pokémon, gerçekten hiçbir şeyde üstün olmamalarına rağmen, hem hasar almada hem de vermede iyidir. Yine de agresif bir şekilde savaşmakta ve rakiplerine Saldırganların yapması gerekenden daha yakın olmakta iyidirler. Çok Yönlüler, oyuncu arenada neler olup bittiğinin aşırı derecede farkında olduğunda ve oyun tarzını buna göre uyarladığında en iyisidir.


Pokémon Unite şu anda dört Çok Yönlüye sahip : Charizard , Lucario, Machamp ve Garchomp. Çoğu kişi, hız ve güçlü saldırı kombinasyonu sayesinde Lucario'yu en iyi seçenek olarak görüyor, ancak Machamp, daha yüksek saldırı statüsüyle başka bir sağlam seçenek.


Pokémon Unite'ın Savunucuları


Herhangi bir rekabetçi oyunda olduğu gibi, yalnızca savunması kadar güçlü bir takım ve Pokémon Unite'ın Savunucuları inanılmaz derecede önemlidir. Hareket kabiliyetleri sınırlı ve fazla hasar veremeseler de, yüksek canları ve savunmaları onları devirmeyi zorlaştırarak daha kırılgan takım arkadaşlarını ön saflarda kalarak ve darbeler alarak korumalarını sağlıyor. Savunucular ayrıca kalabalık kontrolü ve düşmanları takımlarının hedeflerinden uzak tutma konusunda harikadır.


Şu anda oyunun dört Savunucusu var: Snorlax, Crustle, Slowbro ve Blastoise. Snorlax, yüksek dayanıklılık ve sağlık yenileme seçenekleri için yaygın olarak en iyisi olarak kabul edilse de, her biri kendi oyun tarzlarına sahiptir. Crustle, hasar verme yeteneği nedeniyle ilginç bir seçenektir, Blastoise ve Slowbro ise kalabalık kontrolünde üstündür.


Pokémon Unite'ın Destekçileri



Kendilerini vurmak yerine herkesi dövüşte tutmayı tercih eden oyuncular, Destekçi rolünü üstlenmelidir. Bunlar, düşmanları rahatsız ederken müttefikleri iyileştirebilen, güçlendirebilen ve kalkan yapabilen harika yardımcı karakterlerdir. Taraftarlar herkesi mücadele halinde tutabilir, ancak rollerini yerine getirmek için gerçekten müttefiklerine bağlı kalmaları gerekir.


Pokémon Unite'ın dört Supporter seçeneği Eldegoss, Mr. Mime, Wigglytuff ve Blissey'dir. Eldegoss erkenden en iyi Destekçi olarak kabul edilirken, o zamandan beri yamalar ve Blissey'nin kadroya eklenmesiyle sinirleri bozuldu. Şu anda, Wigglytuff düşmanları zayıflatmak için en iyi seçenek olarak görülürken, Blissey büyük ölçüde en iyi şifacı olarak kabul ediliyor.

16 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


bottom of page