top of page

Pokémon Teorisi, Roket Takımının Giovanni'si Ash'in Babası mı?

Ash Ketchum'un gizemli babası Pokémon animesinde hiç görülmez ve nadiren bahsedilir, ancak o, Team Rocket'in saygın lideri olabilir mi?Pokémon hayranları pek çok çözülmemiş gizem, cevaplanmamış soru ve ilgi çekici arsa delikleri hakkında teoriler üretti. Şüpheli efsanelerden vahşi klon varsayımlarına kadar, bu teoriler biraz inandırıcıdan tamamen tuhafa kadar uzanır, ancak belki de en tuhaflarından biri, Roket Takımı'nın sevgili lideri Giovanni'nin aslında Ash'in uzun zamandır kayıp olan babası olmasıdır.Roket Takımı , kendi şeytani çıkarları için başkalarının Pokémon'unu çalmaya kararlı bir suç örgütüdür . Bu suç hiyerarşisine bakan, Roket Takımı'nın patronu Giovanni'dir. Anime boyunca yarı sık olarak, genellikle bir kamera hücresi rolünde veya sadece Team Rocket üçlüsünü hatalarından dolayı azarlamak için görünür. Ash'in babası Pokémon evreninde nadiren görülür veya bahsedilir, bu nedenle hayranlar, Giovanni'nin doğumundan bir süre sonra Pokémon sıkıştırma operasyonlarına öncülük etmek için Ash'in annesini terk ettiğine ve nihayetinde genel üstünlüğü elde ettiğine inanmaya yönlendirildi.


Reddit sitesinin "r / FanTheories" başlıklı subreddit her türlü derinlemesine için bir merkez olan hayranlıklarını teorileri analiz . Bu alt dizide, birçok Pokémon hayranı, Giovanni'nin Ash Ketchum'un kötü babası olabileceği potansiyelini tartıştı.


En popüler spekülasyona göre, Giovanni bir zamanlar uzaklara seyahat eden bir Pokémon eğitmeniydi. Ash'in annesi Delia Ketchum ile tanıştı ve ikisi aşık oldu. Onun katılımı Delia'nın hamile kalmasına neden oldu. Bu sırada, Giovanni Roket Takımı ile karşılaşmıştı ve ikili bir hayat yaşıyordu, düşük ömürlü homurdanmadan komuta zincirine hızla tırmanıyordu. Ash doğduğunda, daha önce yaptığı gibi Delia'ya bakmayı bıraktı; romantizm durdu ve genellikle gece geç saatlerde açıklama yapmadan eve geldi. İlişkileri dağıldı.


Delia, Giovanni'yi sevmesine rağmen, onu "sırrı" ile onunla kararlı bir ilişki arasında seçim yapmaya zorladı. Uzun lafın kısası, Giovanni ayrıldı. Ash 10 yaşına geldiğinde ve Pokémon yolculuğuna başladığında Delia, Ash'i maceralarına göndermek konusunda endişeliydi, özellikle Giovanni, farkında olmadan Roket Takımı'nın lideri haline geldiğinden.Giovanni hâlâ Ash'i ve onun güvenliğini önemsiyor; bu nedenle, beceriksiz budalalar olduğunu bildiği Jessie ve James'i işe aldı - güzelce söylemek gerekirse - ve onlara Ash'in yolculuğuna nezaret etmelerini söyledi. Onun bela olduğunu düşünmesini sağlayarak antrenman yapmasına yardım edeceklerdi, ancak planları çok kolay bir şekilde suya düştü. Team Rocket'ın yetişkinler ve Ash'in gerçek bir çocuk olduğu düşünüldüğünde, Team Rocket'in şimdiye kadar başarılı olması gerektiği düşünülürdü, bu da Pokémon-kıstırma planlarının hepsinin "hileli" olduğu ve Ash'in asla gerçek hayatta olmayacağı konusunda şüphe uyandırıyor. tehlike.


Roket Takımı'nın üçlüsü, Ash'in Pikachu'sunu patronlarına vermek için "çalmak" bahanesiyle gözetimlerini gizler. Giovanni, Ash'in Roket Takımı'nı "yenmesi" için senaryolar kurar , hepsi de oğlunu aile ilişkilerini ifşa etmeden görebilmesi için. Bu fikir, 10 yaşındaki Ash'in ülkedeki en güçlü suç örgütünü "üstesinden geldiği", hatta liderini bile yendiği Team Rocket Hideout ve Silph Co.'da uygulamaya konur.


Giovanni'nin animede yer almaması, gizemli doğası nedeniyle bu teoriyi desteklemektedir; imparatorluğunu, oğluna uzaktan babalık arayışından, "gölgelerden" ayrı tutmak istiyor. Suçlu bir derebeyi olarak Ash'in annesinin Ash'in babasından bahsetmemek istemesi mantıklı.


Bu teori , Ash'in çocukluğu hakkında bildiklerimizi tamamen değiştirir , ancak en belirgin olanı, dizi yayınlandığından beri ortalarda olmayan babasını çevreleyen gizemdir. Delia, Ash'in babasına bebekken sorduğu hiçbir soruyu yanıtlamadı ; Ash'e sadece olağanüstü bir Pokémon Eğitmeni olduğunu söyledi ve sonucu açık uçlu bıraktı.


Delia, maceralarını genç Ash'e anlatırken Ash'in "babasının" bazı görüntüleri görülse de, kullanılan görüntülerin amacı izleyiciler olarak bizi yanlış yönlendirmek ve onun için pek çok olası adayın olduğu gerçek kimliğinin peşinden gitmekten caydırmak olabilir.

4 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page