top of page

Pokémon Legends Arceus Gerçek Bir Açık Dünya Oyunu Olmayacak

Pokémon Şirketi, gelecek yılki Legends: Arceus'un Breath of the Wild gibi tamamen açık dünya oyunu olmayacağını doğruladı.Aylarca süren spekülasyonlardan sonra, sonunda Pokémon Legends: Arceus'un tamamen açık dünya oyunu olmayacağı doğrulandı .


Ne zaman ilk göz Pokémon Efsaneleri: Arceus geldi Şubat ayında, bir Pocket Monsters açısı getirmiş gibiydi Vahşetin Breath . Aylarca, fragmanlar ve görüntüler , oyuncuların Pokémon'u araştırırken ve yakalarken tamamen keşfedebilecekleri bir dünyayla dalga geçti. Ancak yeni ayrıntılar ortaya çıktıkça, birçok kişi oyunun Monster Hunter gibi olup olmadığını sorgulamaya başladı . , sınırları vardır.Kotaku geçen hafta Pokémon Legends: Arceus'un neden gerçek bir açık dünya oyunu olma ihtimalinin düşük olduğunu ortaya koyan bir hikaye yayınladı ve bu da The Pokémon Company'nin iletişime geçmesine neden oldu. Şirket yaptığı açıklamada, oyunun doğasını onaylamış görünüyordu.


Açıklamada, " Pokémon Legends: Arceus'ta Jubilife Village, keşif misyonları için bir üs görevi görecek" deniyor. "Bir görev veya istek aldıktan ve bir sonraki geziye hazırlandıktan sonra, oyuncular Hisui bölgesinin çeşitli açık alanlarından birini incelemek için köyden yola çıkacaklar. Anket çalışmasını bitirdikten sonra oyuncuların bir kez daha geri dönmeleri gerekecek. Bir sonraki göreve hazırlanın. Yakında Hisui bölgesini keşfetmekle ilgili daha fazla bilgi paylaşmayı dört gözle bekliyoruz."


Açıklamada "çeşitli açık alanlar" ve Jubilife Köyü'ne geri dönme ihtiyacından bahsetmesi kesin bir doğrulama değil, ancak açıkça oyuncuların genel olarak hareketlerinin sınırlı olacağını söylemenin bir yolu. Bu, Serebii.net'ten Joe Merrick'in geçen ay Twitter'da belirttiği gibi, oyun için yayınlanan çeşitli harita görüntüleri tarafından da belirtilmiştir.


Yeni Pokémon oyununun Breath of the Wild kadar sürükleyici olmayacağı artık açık görünse de, yine de aynı bileşenlerin çoğunu paylaşacak. Tasarımdan müziğe, karşılaştırmalar net. Ama oynanış da benzer olacak. Belirtildiği gibi, oyuncular, Breath of the Wild haritasının yeni bölgelerinin ortaya çıkarılmasına benzer şekilde, bir bilgi veritabanı oluşturmaya daha fazla odaklanarak , oyunun alanlarını keşfedecek ve haritalayacaklar . Oyuncular ayrıca BotW'daki pişirme işlevine çok benzer şekilde öğeler de üretebilecekler .Oyun aynı zamanda Pokémon evrenine yeni dövüş ve yakalama mekaniklerinin yanı sıra yeni yaratıklar ve bölgesel varyantlar sunacak . Ve bazı hayranların umduğu kadar geniş olmayacak olsa da, gelecekte tamamen keşfedilebilir bir Pokémon dünyasına doğru ilk adım olabilir.

0 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page