top of page

PlayStation Portal Güncellemesi Video Kalitesini Sessizce Artırabilir

Sessizce yayınlanan bir PlayStation Portal güncellemesinin, birçok kullanıcı için video kalitesini ve Uzaktan Oynatma performansını iyileştirdiği görülüyor.

En yeni PlayStation Portal güncellemesi, PlayStation 5 oyunlarını uzaktan oynatırken cihazın genel video kalitesini iyileştirmiş gibi görünüyor. PlayStation Portal'daki Remote Play'in gelecekte daha da optimize edilebileceğinden pek çok PlayStation hayranı heyecanlı ve gözlemlerini aktarıyor.Her ne kadar PlayStation Portal pek çok kişinin umduğu gibi özel bir taşınabilir konsol olmasa da cihaz yine de oyuncuların PS5 oyunlarının keyfini uzaktan çıkarmasına olanak tanıyor. Sony , başarılı lansmanının ardından başlangıçta PlayStation Portal birimlerini yeniden stoklamakta zorlandı , ancak kullanıcıların büyük perakendecilerde bir tane bulma konusunda herhangi bir sorun yaşamaması bekleniyor. Remote Play cihazı için daha fazla heyecan, oyuncuların internet bağlantısı kullanmadan PlayStation Portable oyunlarını yerel olarak taklit etmesine ve çalıştırmasına olanak tanıyan yakın zamanda yapılan bir hack nedeniyle sağlandı.PlayStation Portal 2.0.6 sürümü bu hafta sessizce kullanıma sunuldu ve güncellemenin resmi yama notlarına göre "sistem yazılımı performansı ve kararlılığı iyileştirildi". Bununla birlikte, yeni PlayStation Portal güncellemesi aynı zamanda PSP'nin hackleme istismarını da hedef aldı ve görünüşe göre genel oynanış için cihazın video kalitesini iyileştirdi. PlayStation Portal Reddit topluluğundaki hayranlar, cihazda Uzaktan Oynatma için geliştirilmiş bir bit hızının olduğunu, bunun da daha iyi görüntü kalitesi ve tepki süresi sağladığını bildiriyor. Daha yüksek bit hızı aynı zamanda Final Fantasy 7 Rebirth gibi zorlu oyunların pikselleşmedeki azalma nedeniyle PlayStation Portal'da daha net bir görüntü sunacağı anlamına da geliyor.


PlayStation Portal Kullanıcıları Sürüm 2.0.6 Güncellemesinin Yayınlanmasından Sonra Daha İyi Video Kalitesinin Farkına Vardıakın zamanda sürüm 2.0.6 güncellemesini yükleyen diğer kullanıcıların da belirttiği gibi, PlayStation Portal'da mikro takılmalar oyun oynarken hâlâ yaşanabiliyor. Neyse ki kullanıcı raporları, performans ve kararlılık iyileştirmelerinin mikro takılmaları bir dereceye kadar azalttığını gösteriyor. Gelecekteki güncellemeler zaman içinde PlayStation Portal'ın Wi-Fi bağlantısını ve Uzaktan Oynatma performansını optimize etmeye devam edebilir , bu nedenle birçok kullanıcının aklında yaşam kalitesinde daha fazla iyileştirme olasılığı bulunmaktadır.

PlayStation Portal güncellemesi, Sony'nin zaman içinde kullanıcı deneyimini geliştirmek için çalıştığına dair memnuniyetle karşılanan bir işaret. Kulaktan kulağa satışları artırmada önemli bir faktör olabilir ve 2.0.6 sürümünün piyasaya sürülmesi, çevrimiçi oyuncular arasında PlayStation Portal'a olan ilginin artmasını teşvik ediyor gibi görünüyor.

Sony'nin yeni patentli el cihazı, yerel oyunlar oynayan ve bulut akışını kullanan bir cihazın gelecekte geleceğini öne sürdüğü için, PlayStation Portal bir gün kendi yapımcısıyla rekabet edebilir. Söylentiler, yeni el cihazının geliştirme sürecinin çok erken aşamalarında olduğunu öne sürüyor, bu nedenle hiçbir zaman piyasaya sürülmeme şansı hala var. En azından Sony'nin taşınabilir oyunlara olan ilgisinin devam ettiği, PlayStation Portal güncellemesi ve en son patent aracılığıyla açıkça görülüyor.

2 görüntüleme0 yorum

Comments