top of page

PlayStation Hayranları 26 Eylül'ü Dikkatle İzlemeli

PlayStation'ın 2024 Tokyo Game Show'a genel katılımcı olarak katılacağı doğrulandı. Duyuru, PlayStation'ın benzer şekilde büyük bir kapasitede Japon ticaret fuarında son olarak yer almasının üzerinden beş yıl geçtiği için oldukça önemli.

2020'deki COVID-19 salgınından önce PlayStation, gösteri alanı kiralamanın yüksek maliyetleri ve bunlardan elde edilen yatırım getirisinin düşük görünmesi nedeniyle E3, Tokyo Game Show ve Gamescom gibi yüz yüze oyun etkinliklerinden yavaş yavaş uzaklaşıyordu. Salgın başladığında ve fiziksel gösteriler çevrimiçi hale geldiğinde, PlayStation E3'ten tamamen çekildi ve Gamescom ve Tokyo Game Show gibi diğer etkinliklere yalnızca küçük kapasitelerde katıldı. Bu, şirketin oyunları duyurmak için kendi State of Play ve Showcase canlı yayın formatlarından yararlanmasına olanak sağladı ve bunları bugüne kadar kullanıyor.


Neyse ki, PlayStation fiziksel etkinliklerden tamamen vazgeçmemiş gibi görünüyor, zira ana şirket Sony Interactive Entertainment, Tokyo Game Show 2024'te genel katılımcı olarak listelendi . Birçok PlayStation hayranı, 2019'un PlayStation'ın etkinlikte büyük bir katılım gösterdiği son yıl olması nedeniyle bu onaydan memnun. O zamandan beri Sony, Tokyo Game Show'da yalnızca bireysel oyunlar sundu ve daha büyük duyuruları State of Plays ve Showcases için ayırdı. Tokyo Game Show 2024, 26 Eylül Perşembe'den 29 Eylül Pazar'a kadar sürecek ve biletler 13 Temmuz Cumartesi'den itibaren satışa sunulacak.


PlayStation, Beş Yıl Sonra Tokyo Oyun Fuarına Büyük Bir Şekilde Geri Dönecek

PlayStation, 3.190 stantta toplam 731 katılımcıyla Konami, Capcom, Square Enix ve daha fazlası gibi şirketlere katılacak ve Tokyo Game Show'un 2024 yinelemesini şimdiye kadarki en büyüğü yapacak. PlayStation'ın etkinlikte ne sunmayı planladığı şu anda bilinmiyor ancak Japon oyunlarına odaklanmak mümkün görünüyor. Team Asobi's Astro Bot o zamana kadar piyasaya sürülmüş olacak ancak Hideo Kojima'nın Death Stranding 2'si son olarak Ocak State of Play'de gösterildiğinden başka bir fragman için zaman gelmiş olabilir. LEGO Horizon Adventures da Tokyo Game Show 2024'te sergilenebilir ve potansiyel olarak kesin bir çıkış tarihi alabilir.

İlginçtir ki, Tokyo Game Show 2024'ün kapsamı ve hırsı, PlayStation'ın uzun zamandır söylentisi olan ve 2024 sonbaharında piyasaya sürülmesi beklenen PS5 Pro'yu tanıtması için mükemmel bir fırsat sunabilir. PS4 Pro, Eylül 2016'da resmen duyuruldu ve Kasım 2016'da piyasaya sürüleceği doğrulandı; bu, PS5 Pro için de tekrarlanabilir bir model. Spekülasyonlar bir yana, Sony'nin Tokyo Game Show'a büyük bir kapasiteyle geri dönmesi cesaret verici ve PlayStation hayranları etkinliği izlemeyi düşünmelidir.

0 görüntüleme0 yorum

Comentários


bottom of page