top of page

PlayStation'ın Yeni Bir Ortak Stüdyosu Var

İstanbul merkezli Shadowfall Studio, resmi PlayStation Partneri olduğunu duyurdu . Bağımsız geliştirici şu anda Project Daeron kod adlı ilk projesi üzerinde çalışıyor ve pazar lideri platform sahibi PlayStation'ın dikkatini çekmiş gibi görünüyor .

Son yıllarda PlayStation, yeni ortaya çıkan pazarlarda oyun geliştirme ortakları bulma çabalarını aktif olarak artırıyor. Şirket, gelecek vaat eden oyun geliştiricilerini keşfetmek ve finanse etmek için Çin, Hindistan ve son olarak Afrika gibi ülkelerde "Kahraman Projeleri" başlattı. Program sayesinde Lost Soul Aside gibi oyunlar yerden kalkmayı başardı . PlayStation Partner programı da farklı değil; bağımsız geliştiricilere PS5 geliştirici kitlerini ödünç vererek destek veriyor, PlayStation Store'da kendilerinin yayınlamasına olanak tanıyor ve oyunlarının daha büyük ölçekte pazarlanmasına yardımcı oluyor.


PlayStation Partners programı, PowerWash Simulator , Kena: Bridge of Spirits ve Returnal gibi mükemmel oyunlar ortaya çıkardı ; ikincisi, PlayStation'ın geliştirici Housemarque'ı satın almasına yol açtı . Shadowfall Studio şimdi Twitter'da en son PlayStation Partneri olduğunu ve "bir sonraki büyük oyununu" PS5'te piyasaya süreceğini duyurdu. İstanbul'da bulunan stüdyo, kod adı Project Daeron olan bir co-op aksiyon oyunu üzerinde çalışıyor . Shadowfall Studio'nun resmi web sitesi, oyunun Türk mitolojisine dayandığını ve şamanlarla ve bazen de tanrılarla savaşacak "kötü bir kahramanın" yer aldığını belirterek oyun hakkında daha fazla bilgi sunuyor.Project Daeron, İşbirliğine Dayalı Oynanışı Yeni Bir Savaş Sistemiyle Birleştiriyor


Oyunun hikayesi iki oyunculu kooperatif etrafında tasarlandı , ancak muhtemelen dost canlısı bir AI karakteriyle tek oyunculu işlevsellik de mevcut olacak. Oynanış açısından Shadowfall Studio, Project Daeron'un oyuncunun büyülü ve yakın dövüş yeteneklerini aynı anda bir araya getirmesine olanak tanıyan "hızlı tempolu, hibrit bir savaş sistemine" ve ayrıca oyuncunun cephaneliğini "geliştirmek" için bir rune işçiliği sistemine sahip olacağını iddia ediyor. Web sitesinde ayrıca, oynanışa yönelik hem saldırı hem de gizlilik odaklı yaklaşımları görünüşte destekleyen "karmaşık bir yapay zeka sisteminden" bahsediliyor. Sağlanan görsellerden Project Daeron birinci şahıs bir oyun gibi görünüyor.

Gelişmekte olan stüdyo, PlayStation ortaklık duyurusu sayesinde büyük ilgi gördü ve önümüzdeki günlerde Project Daeron için bir oynanış tanıtım fragmanını doğruladı. Video oyunlarında nadiren keşfedilen benzersiz Türk mitolojisi ortamı sayesinde birçok PlayStation hayranı, aksiyon oyunu hakkında daha fazla bilgi edinmenin heyecanını yaşıyor. Birinci şahıs sihirli-yakın dövüş hibrit oynanışı da ilginç görünüyor, muhtemelen Avowed'in sihirli atış sistemlerine benzer . Her ne olursa olsun, PlayStation'ın Shadowfall Studio'yu ortak olarak bünyesine katması, Project Daeron'un potansiyeline açıkça işaret ediyor ve hayranlar kesinlikle yeni kurulan stüdyoya göz kulak olmalı.

3 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page