top of page

PlayStation'ın Remote Play Handheld'inin Nihayet Çıkış Tarihi Belli Oldu

PlayStation Portal el cihazının piyasaya sürülmesinin beklendiği tarih açıklandı.İlk olarak Mart 2023'teki PlayStation Showcase'de Project Q olarak duyurulan Sony'nin en yeni el tipi cihazı, hızla oyuncuların bu yılın ilerleyen dönemlerinde edinebilecekleri gerçek bir ürün haline geliyor. Ağustos ayında resmi olarak PlayStation Portal olarak yeniden adlandırılan bu özel uzaktan oyun cihazı, 199,99 $ fiyatla satışa sunulacak ve 15 Kasım 2023'te satışa sunulacak.


Bu cihazın asansör perdesi, ortada bir ekrana sahip olan ve oyunların doğrudan evdeki PlayStation 5 konsolunuzdan kendisine aktarılabilmesini sağlayan bir DualSense denetleyicisidir.


PlayStation Portalı

Tam olarak bir PSP'nin halefi olmasa da PlayStation Portal, evde bir TV'yi paylaşma zorunluluğu gibi eski bir sorunu çözüyor. Bu uzaktan oynatma cihazı, kullanıcıların PlayStation 5'lerinde olup bitenleri doğrudan geniş 8 inç 1080p LCD ekrana aktarmalarına olanak tanıyor. PlayStation Portal'ı benzersiz kılan şey, DualSense kablosuz kontrol cihazının uyarlanabilir tetikleyiciler ve dokunsal geri bildirim gibi tüm ileri teknolojileriyle birlikte gelmesidir. Dezavantajlarından biri, kablosuz ses için bluetooth desteğine sahip olmaması, ancak PlayStation Pulse kulaklık başlıkları ve kulaklıkla çalışması ve aynı zamanda kablolu ses için 3,5 mm ses jakına sahip olmasıdır.


Marka

Oyun istasyonu

Kulaklık Uyumluluğu

3,5 mm

Görüntülemek

8 inç LCD

Çıkış çözünürlüğü

1080p


PlayStation Vita, PlayStation 3 ve PlayStation 4 oyunlarını on yıllık el cihazına aktarabildiğinden, PlayStation uzaktan oyuna yabancı değil. Son yıllarda PC bulut akışı ve akıllı telefonların uzaktan oynatılması gibi Playstation olmayan cihazlara da yayıldılar. Şu anda bir konsolun yakınında değilken PlayStation 5 oyunlarını oynamanın en iyi yollarından biri iPhone ve Android cihazlar için Backbone One denetleyicisidir. Bu geri çekilebilir kontrol cihazı herhangi bir telefonun yanlarına takılır ve onu geçici bir SteamDeck'e dönüştürür.


Ancak PlayStation Portal'ı bu uzaktan oynama yöntemlerinden ayıran şey, DualSense kablosuz kontrol cihazının gücünü taşınabilir cihazın tutma yerlerine dahil etmesidir. PlayStation 5 oyunlarını akıllı telefona aktarırken, yayın dalgaları aracılığıyla herhangi bir titreşim geri bildirimi gönderilmiyor. PlayStation Portal ile tüm bu dokunsal titreşimler ve uyarlanabilir tetikleme özellikleri gönderilir. TV'lerinden uzaktayken yeni nesil donanımlarından en iyi şekilde yararlanmak isteyenler için çok harika bir çözüm.


PlayStation Portal hakkında bilmeniz gereken en önemli şey, yeteneklerinin çok sınırlı olmasıdır. Wi-Fi bağlantısı veya PlayStation 5 olmadan bu cihazla hiçbir ilgisi yoktur.


Wi-Fi bağlantısına bağlı olmayan ve daha uzun pil ömrüne sahip , elde taşınır bir oyun deneyimi arayanlar , Nintendo Switch Lite veya SteamDeck almayı düşünebilir . Her iki seçenek de yerel oyun sunar ve başka hiçbir donanıma ihtiyaç duymadan kutudan çıkmaya hazırdır.İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page