top of page

Planet Crafter: Red Falls Biyomuna Nasıl Ulaşılır?

The Planet Crafter'ın 1.0 sürümü geldi ve geçti ancak Miju Games'in henüz işi bitmedi. Oyunun altın sürümünün ardından geliştiriciler, oyuna yeni bir öğe ve birkaç yeni konum ekleyen "Patlayıcı Güncelleme"yi yayınladılar.Böyle bir konum, yalnızca Miju Games'in sağladığı patlayıcı maddeyi kullanarak ulaşabileceğiniz Red Falls biyomudur. Elbette yapmanız gereken diğer şey biyomun yerini ve ona ulaşmanın yollarını bulmaktır. Bu nedenle bu kılavuz patlayıcıların nasıl kullanılacağını, Kızıl Şelaleyi nerede bulacağınızı ve içeri girdikten sonra neler yapabileceğinizi açıklayacaktır .


The Planet Crafter'da Patlayıcılar Nasıl Üretilir ve Kullanılır


The Planet Crafter'ın Kızıl Şelalelerine ulaşmak için yapmanız gereken ilk şey Patlayıcı eşyanın kilidini açmaktır. Bunun , oyunun herhangi bir sonunu görmek için kullanmanız gereken Büyük Patlayıcı Cihaz ile aynı öğe olmadığını unutmayın . Büyük Patlayıcı Cihazı yalnızca tek bir konumda inşa edebilirsiniz, normal bir Patlayıcıyı ise haritanın herhangi bir yerinde kullanabilirsiniz.


Yeterli Plan Mikroçipini kullanarak Patlayıcı tarifini alabilirsiniz. Patlayıcı, bu çipleri kullanarak kilidini açabileceğiniz son "gruplardan" biridir, ancak yeni bir oyuna başlarsanız Patlayıcıyı aldıktan sonra kilidini açabileceğiniz birçok başka plan vardır.


Patlayıcı bir Biolab tarifi ve her birini yapmak için iki Patlayıcı Toza ve bir Devre Kartına ihtiyacınız olacak . Daha sonra bir Patlayıcıyı envanterinizden etkinleştirerek kullanabilirsiniz: standart bir PC kurulumunda, onu sağ fare tuşuyla etkinleştirebilirsiniz. Bunun yerine onu envanterinizden bırakırsanız Patlayıcı yere düşecek ve onunla etkileşim kurarak onu geri alabilirsiniz.


Patlayıcıyı kullanmak aynı zamanda yere düşmesine de neden olur, ancak onunla etkileşime geçmek beş saniyelik bir zamanlayıcıyı başlatacaktır. Süre dolduğunda Patlayıcı yakındaki her şeyi havaya uçuracak ve çok yakın durursanız ciddi hasara neden olabilecektir. Bu patlama mağaralardaki özel kaya duvarlarını yok edecek ancak bölgedeki başka hiçbir şeye zarar vermeyecektir.

The Planet Crafter

Gezegeni dünyalaştırdığın üretime dayalı 1-10 kişilik açık dünya uzayda hayatta kalma oyunu. Vahşi bir gezegenin ekosistemini değiştirerek insanlık için yaşanabilir bir hâle getir. Hayatta kal, kaynak topla ve üssünü inşa et. Yepyeni bir biyosfer oluşturmak için oksijen üret, ısı ve basınç oluştur.

Planet Crafter'da Red Falls Biyomunu Nerede Bulabilirsiniz?

Red Falls'u bulmak en azından haritanın kilidini açan oyuncular için nispeten kolaydır : tek yapmanız gereken ana alanın kuzeydoğu köşesini kontrol etmektir . Kayalarla çevrili birkaç kırmızı nokta görmelisiniz . Bu Red Falls biyomunu işaret ediyor. Ancak dışarıdaki kaya duvarlara tırmanarak bölgeye girmek teknik olarak mümkün olsa da, içeri girmenin en iyi yolu Kızıl Şelalelere giden üç mağara girişinden birini bulmak ve yolu tıkayan taşları havaya uçurmaktır.


Red Falls'a giden, Red Falls'u çevreleyen her biyom için bir tane olmak üzere üç mağara vardır.


  • Ağır kayalar tarafından kapatılmış büyük bir mağarayı bulmak için Kapı Çölü'nün ana özelliğinin kuzeyine doğru ilerleyin.

  • İkinci girişi bulmak için Büyük Yarık'taki iridyum mağarasının arka duvarını arayın .

  • Kayalık bir duvara açılan bir açıklık bulmak için Otlakların doğu kenarını kontrol edin.


Red Falls Biyomunun İçinde Ne Var?Red Falls biyomu, her biri diğer ikisine bağlı olan kabaca dairesel üç bölgeden oluşur. Kuzeydoğu bölgesi diğer iki bölgeye göre daha yüksek ancak buraya bir rampayı tırmanarak veya jetpack'inizi kullanarak bir şelaleye tırmanarak ulaşabilirsiniz.


Biyomun içindeki dikkate değer öğeler şunları içerir:


  • Kuzeybatı bölgesinde, rastgele oluşturulmuş çok sayıda kasanın bulunduğu büyük bir gemi enkazı.

  • Güney bölgesinde Leglus kurbağa yumurtalarının bulunduğu bir kurbağa göleti .

  • Kuzeydoğu bölgesinde küçük bir gemi batığı; İçerideki kasalar çoğunlukla rastgele öğeler içerir, ancak her zaman iki Ruberu ağacı tohumu içerir (Ruberu, Red Falls'ta yetişen ağaç türüdür).

  • Kuzeydoğu bölgesindeki bir şelalenin arkasında fünye heykelinin bulunduğu altın bir sandık. Koordinatlar 2459:126:-599'dur.


0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page