top of page

Planet Crafter: Her Sona Nasıl Ulaşılır?

The Planet Crafter'ın sonları iyi, daha iyi ve en iyi değil, ancak hepsini görmek için yine de bazı gereksinimleri karşılamanız gerekecek. • 1.0 güncellemesinin yayınlanmasıyla birlikte The Planet Crafter artık eksiksiz bir oyundur. 5 TTi'ye ulaştığınızda gezegeni yaşanabilir hale getirme işini bitirebilir ve ardından bir Çıkarma Platformu inşa edip gezegeni arkanızda bırakabilirsiniz.
Planet Crafter'ın üç sonu var. Hepsi Çıkarma Platformunu içerir, ancak çıkarma bölmenize üç gruptan biriyle buluşmasını söyleyebilirsiniz. Her son, kaderiniz hakkında biraz belirsizdir ancak bazıları diğerlerinden daha fazla çaba gerektirir. Yine de, hangi sonu hedeflerseniz hedefleyin, oyunsonunun başlangıcı aynıdır.


Çıkarma Platformu Nasıl Oluşturulur
Her sonun birinci adımı, Çıkarma Platformunun kilidini açmak ve inşa etmektir. Sizi "Tam Terraformasyon" aşamasına götüren Terraformation Index değeri olan 5 TTi'ye ulaşarak kilidini açarsınız . Bu noktaya ulaşmak, daha önceki aşamalarda işe yarayan aynı dünyalaştırma taktiklerini içerir:


 • Sıcaklığı, basıncı, oksijen seviyesini ve biyokütleyi artırmak için çok sayıda üst düzey makine oluşturun.

 • Her makinenin üretimini daha da artırmak için roketlerden ve optimize edicilerden gelen çarpanları birleştirin .

 • Makinelerinizin çalışmak için zamana ihtiyacı olduğunda, yeni kaynaklar ve yeni plan mikroçipleri bulmak için keşfe çıkın.

 • Biyokütle makinelerinizden en iyi şekilde yararlanmak için altın çiçekleri, kelebekleri, balıkları ve kurbağaları bulun veya geliştirin .


Çıkarma Platformunu inşa edebildikten sonra çeşitli üst düzey malzemelere ihtiyacınız olacak:


 • Füzyon Enerji Hücresi

 • Enerji Çarpan Sigorta

 • Roket Motoru

 • Uranyum Çubuk

 • İridyum Çubuk

 • Süper Alaşımlı Çubuk

 • Pulsar Kuvars

 • Güneş Kuvars

 • Blazar Kuvars


Ancak bu öğelerin tümü diğer planlarda da görünüyor, dolayısıyla hiçbirini bulmak çok zor olmamalı.


Anomali Nasıl Yok Edilir?Ne yazık ki, Çıkarma Platformunu inşa ettikten sonra gezegeni öylece terk edemezsiniz. Platformun ekranını kullanırsanız parazitle ilgili bir hata mesajı görürsünüz. Bu mesaj aynı zamanda bir dizi koordinat da sağlar: 718:43:2269.


Platformu oluşturduktan birkaç dakika sonra Sentinel Corp.'tan bu anormallikten bahseden bir mesaj alacaksınız. Bunu okuduğunuzda, Büyük Patlayıcı Cihaz için son bir tarif alacaksınız. Bu cihaz şunları gerektirir:


 • 3 İridyum Çubuk

 • Devre kartı

 • Füzyon Enerji Hücresi

 • Uranyum Çubuk

 • Üç Patlayıcı Tozİnşaat menüsünden inşa edebilir ve Büyük Patlayıcı Cihazı diğer İnşaat makineleri gibi yerleştirebilirsiniz. Ancak The Planet Crafter, LED'i yalnızca anormalliğin yanına yerleştirmenize izin verecektir. Ana hatları diğer her yerde kırmızıdır.


Söz konusu anormallik, Muhafızların kendilerini insanların yayılmasından korumak için inşa ettikleri parlayan küredir. Süper Alaşım Mağarası'nın altındaki Antik Kent kalıntılarını ziyaret ederek bulabilirsiniz . Bilgilerinizi tazelemeye ihtiyacınız varsa (veya içeriye girmediyseniz), küreye şu şekilde ulaşabilirsiniz:


 • Süper Alaşım Mağarasının arkasındaki sunakta bulunan Mantar Nehri harabesindeki Muhafız Anahtarını kullanın (953:66:1757).

 • Merdivenlerden inin, koridorda sağa dönün ve köprüyü geçin.

 • Şehrin merkezindeki sunakta sağdaki binanın önündeki merdivenlerden yukarı çıkın, ardından merdivenleri geçerek ahşap rampaları çıkın.

 • Başka bir ahşap geçit bulmak için binanın çatısında yürüyün.

 • Yürüyüş yolunun uzak tarafından sağdaki koridora girin.


Daha sonra Büyük Patlayıcı Cihazı kürenin altındaki platforma yerleştirmek için İnşaat menüsünü kullanabilirsiniz. 10 saniyelik zamanlayıcıyı ayarlamak için LED ekranıyla etkileşim kurun, ardından koşarak odadan çıkın. Patlayıcı patladığında her şey sallanacak, ancak küre ve bombanın bulunduğu odada olmadığınız sürece hasara karşı güvende olmalısınız.


Artık küre gittiğine göre Çıkarma Platformu çalışacak. İsterseniz Sentinel Corp.'tan hemen ayrılabilirsiniz, ancak sabırlıysanız ve keşfetmeye devam etmeye hazırsanız bazı alternatifleriniz vardır. Sentinel'e sadık kalırsanız gizli başarı olan "İtaat"i elde edeceksiniz.


Unutulmaması gereken bir nokta da, Çıkarma Platformundan hak kazandığınız herhangi bir sonu seçebileceğiniz ve The Planet Crafter'ın, bir son gördükten sonra kaydettiğiniz sonun üzerine yazmayacağıdır. Bu, tek bir kayıt dosyası kullanarak üç sonun tümünü görüntüleyebileceğiniz anlamına gelir.


İtaat: Kaçakçının SonuMuhafız küresini yok ettikten birkaç dakika sonra arkadaşınız Riley'den son bir mesaj alacaksınız. Sentinel Corp.'un başarınıza saygı duymayacağı konusunda sizi uyarıyorlar ve sizi serbest bırakacaklarına güvenemezsiniz. Bu yüzden Riley, 500.000 Terra Token ve 5 Solar Quartz karşılığında sizi gezegenden çıkarmak için bir kaçakçı gemisiyle anlaşma yaptı. Kaçakçılar da güvenilir değil ama Riley, Sentinel'den ziyade onlarla şansının daha yüksek olduğunu düşünüyor.


Solar Quartz büyük bir sorun değil ama 500.000 Terra Token şaşırtıcı bir miktar . Bu kadar çok şey toplamak istiyorsanız yapmanız gereken birkaç şey var:


 • Pulsar Kuvars veya Devre Kartları gibi yüksek değerli malzemeler üretip satabilen drone'ları ve otomatik ustaları kullanarak bir veya iki otomatik karakol oluşturun .

 • Terra Token çiplerini ve sigortalarını bulmak için prosedürle ilgili enkazları keşfetmeye devam edin (bunların çoğunu Space Trader Roketini kullanarak satabilirsiniz).

 • Artık Terraformation Index'inizi artırmanıza gerek kalmadığı için optimize edicilerinizdeki sigortaları geri satmayı düşünün.


İhtiyacınız olan Terra Jetonlarını aldıktan sonra, Çıkarma Platformuna gidin ve platformun üstündeki konteynere 5 Solar Quartz yerleştirin. Kuvars kabın içinde olmalıdır: Envanterinizde varsa, platformun arayüzünde kaçakçının sonunu göremezsiniz. Bunu yaptıktan sonra kaçakçının gemisine gidebilir ve "İtaat" başarısını kazanabilirsiniz.


Subversion: Muhafızın SonuCenote biyomunun (Meteor Kraterinin batısında) altında saklı Muhafız kalıntılarını keşfederseniz, Muhafızlardan bazılarının gezegen çorak hale gelmeden önce gezegenden kaçtığını keşfedeceksiniz. Hatta başkalarının onları takip edebilmesi için bir yol bile bıraktılar: 10 gizli Muhafız Anahtarı ve onları bulabilecek bir Muhafız Anahtar Dedektörünün planları.


Muhafız sonuna erişmek için merkezi sığınağa girmenize gerek olmadığından, Kayıp Cennet bölgesinde de Muhafız Anahtarlarını kullanabilirsiniz.


Elinizde 10 Muhafız Anahtarı varken bunları Çıkarma Platformu konteynerine ekleyerek Muhafız sonuna erişebilirsiniz. Diğerleri gibi, bu sonun iyi mi yoksa kötü mü sonuçlanacağını söylemek zor: Muhafızlar iyi görünüyorlar, ancak mesajlarını geride bırakmalarının üzerinden bilinmeyen sayıda yıl geçti ve bir insanla yüz yüze tanışmaya pek iyi tepki vermeyebilirler. . Ne olursa olsun, bu son size "Subversion" başarısını kazandırır. 

The Planet Crafter


PLATFORMLAR

PC

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ

10 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER)

Miju Games

TÜR(LER)

Açık Dünya , Hayatta Kalma


54 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page