top of page

Planet Crafter: Bir Füzyon Reaktörü Nasıl İnşa Edilir

The Planet Crafter dünyasını yaşanabilir hale getirirken , tüm makinelerinizi ve ekranlarınızı çalışır durumda tutmak için daha büyük ve daha güçlü güç sistemleri oluşturmanız gerekir. Rüzgar ve güneş panelleri gibi yenilenebilir kaynaklarla başlıyorsunuz, ancak sonunda muazzam miktarda enerji üreten nükleer enerji santralleri inşa edebiliyorsunuz.The Planet Crafter'daki nihai güç kaynağı , 750 mikro Kelvin'e ulaştığınızda kilidini açacağınız füzyon reaktörüdür. Ancak reaktör nükleer reaktörlerde olduğu gibi uranyum gerektirmiyor. Peki ihtiyacınız olanı nasıl elde edebilirsiniz?


Füzyon Reaktörü Temelleri


The Planet Crafter'daki temel Isı birimi piko-Kelvin'dir ve 750 mikro-Kelvin, 750 milyon piko-Kelvin'e eşittir. Füzyon reaktörünün kilidini açtığınızda Ağaçların veya Böceklerin dünyalaştırma aşamasına ulaşmayı beklemelisiniz . Ancak ısıtıcılar ve ısı çoğaltan roketler inşa etmeye odaklanırsanız reaktörün kilidini daha erken açabilirsiniz.


Her bir füzyon reaktörünün maliyeti beş pulsar kuvars ve dört süper alaşımdır . Tek bir füzyon reaktörü 1.485 kW üretiyor; bu da T2 nükleer reaktörünün dört katından fazla enerji anlamına geliyor. Bir füzyon reaktörü için ihtiyaç duyduğunuz malzemeler, T2 reaktörünün ihtiyaç duyduğu malzemelerden neredeyse tamamen farklıdır, dolayısıyla bunları sökmenin gerçek bir anlamı yoktur. 300 kW hala önemli bir değer ve füzyon reaktörünün ihtiyaç duyduğu malzemeler nadir olduğundan, T2 reaktörlerini yedek olarak tutmak mantıklı.


Her bir füzyon reaktöründen en iyi şekilde yararlanmanın bir başka yolu da yakınlarda makine optimize ediciler inşa etmek ve bunları enerji çarpan sigortalarla stoklamaktır. Bunları uzay tüccarından 6.000 Terra Token karşılığında satın alabilir ve ayrıca prosedür kalıntılarındaki kasalarda da bulabilirsiniz.


Süper Alaşım ve Pulsar Kuvars Nereden Alınır?Özellikle füzyon reaktörünün kilidini açtığınızda, çeşitli makine tariflerinde süper alaşıma ihtiyacınız vardır. Ancak her reaktör için çok fazla miktarda ihtiyacınız var. Daha da önemlisi, pulsar kuvars adı verilen özel bir minerale de ihtiyacınız var ve füzyon reaktörü, kilidini açacağınız ve bunu gerektiren ilk tarif olabilir. Bu nedenle, oyunun ileri safhalarındaki makinelere güç sağlamak için ihtiyaç duyduğunuz kadar malzeme oluşturmak istiyorsanız, her iki malzemenin de düzenli bir kaynağını güvence altına almanız gerekir.


Süper alaşım elde edilmesi daha kolay bir malzemedir. Bunları bulabileceğiniz birkaç yer var, onları çıkarabileceğiniz tek bir yer var ve tarifin kilidini açmak yeterince kolay.


 • Süper alaşım için Labirent Mağaralarının üst çıkıntılarını kontrol edin .

 • Birkaç külçe bulmak için Kum Şelalesi'nin altındaki zemini inceleyin.

 • Dune Çölü ve Yaylaların yanındaki uçurum duvarında süper alaşımla dolu bir mağara var. Bu mağaradan T2 veya T3 cevher çıkarıcıyla sınırsız miktarda süper alaşım elde edebilirsiniz .

 • Meteor yağmuru olaylarından biri düzinelerce süper alaşım külçesini düşürür. Ancak meteorlar art arda hızlı bir şekilde indiğinden ve süper alaşım diğer meteor ürünlerinden daha hızlı bir şekilde yok olduğundan dikkatli olmanız gerekir. Bu, envanterinizi doldurmak istiyorsanız meteorlardan kaçmanız gerektiği anlamına gelir.

 • Süper alaşım, dünyalaştırmanın yeşil aşamalarına ulaştığınızda sıklıkla kasalarda ortaya çıkar.

 • Altın bir sandığı parçalara ayırırsanız bir süper alaşım ve bir alüminyum elde edersiniz.

 • Süper alaşım, gelişmiş zanaat istasyonuyla ücretsiz olarak gelen tariflerden biridir. İstasyonun kilidi, 175 kTi'lik ilk dünyalaştırma dönüm noktasına ulaştığınızda açılır. Bunu oluşturmak için her temel mineralden birine ihtiyacınız var:

Ütü

Kobalt

Magnezyum

Silikon

Titanyum

Alüminyum


İlk kez bir pulsar kuvars parçası topladığınızda "Pembe Nadir Cevher" başarısını elde edersiniz. Sonunda onu biyolab'da oluşturmanıza olanak tanıyan bir tarifin kilidini açabilirsiniz, ancak o zamana kadar haritada onu tutan yerleri bulmanız gerekecek. Cevher çıkarıcı pulsar kuvars (veya herhangi bir tür kuvars) üretemez, bu nedenle tarifin kilidini açana veya prosedürle ilgili enkazları ziyaret etmeye başlayana kadar haritada olanlara takılıp kalırsınız.


 • Meteor Alanı boyunca dağılmış.

 • Büyük Şelalenin üzerinde birkaç kuvars parçası bulunmaktadır.

 • Krater ve Kemerler biyomlarını birbirine bağlayan mağaranın içi.

 • Geçit Çölü'nün güneyindeki çukurlardan birindeki mağaranın içinde.

 • Gökkuşağı Mağaraları , pulsar kuvars da dahil olmak üzere her kuvars türünden bir veya iki mağara içerir .

 • Dünyalaşmanın son aşamaları sırasında, büyük mor bir meteor bazen düşecek ve yaklaşık altı ila sekiz pulsar kuvarsını düşürecek.

 • Pulsar kuvars, Ağaçlar aşamasına ulaştıktan sonra açtığınız sandıklarda ortaya çıkar.

 • Pulsar kuvars, prosedürle ilgili enkazlarda nispeten yaygın bir buluntudur .

 • Pulsar kuvars tarifi, 175 GTi'ye ulaştığınızda açılır. Bunu yapmak için birkaç nadir malzemeye ihtiyacınız var:

İridyum

Uranyum

Osmiyum

Zeolit

Metan kartuşu

4 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page