top of page

Persona: En Düşük Şanslı Parti Üyeleri

Bu Persona kullanıcıları savaşta çok iyiler ama şansları onları geride tutuyor mu?  • Persona 3/4/5 oyununda şans, kritik vuruşları etkileyerek savaş performansını önemli ölçüde etkiler.

  • Ultimate Persona'lar genellikle bir karakterin istatistiklerine bir puan ekler, ancak bazı karakterler için bu güçlendirme yeterli değildir.

  • Akihiko Sanada ve Makoto Niijima gibi karakterlerin Şans istatistikleri düşüktür ancak fiziksel saldırılarda veya destek rollerinde üstündürler.


Persona 3 Reload , Persona 4 Golden ve Persona 5 Royal'de Şans , Persona'nın savaştaki performansını hesaplayan çeşitli istatistiklerden biridir. Yüksek Şans istatistiği, bir karakterin kritik vuruş yapma olasılığını artırır. Düşmana veya müttefike yönelik bir saldırı "kritik" olduğunda, onlara Aşağı durumu rahatsızlığı uygulanacak ve saldırgana "1 Daha" verilecek.


Persona 3/Reload , Persona 4/Golden ve Persona 5/Royal'de kritik vuruşlar yalnızca yakın dövüş silahları veya Fiziksel Beceriler tarafından yapılabilir . Kritik vuruş şansını artırabilen ve şansı düşük olanlar için faydalı hale getiren Pasif Beceriler vardır. Personalar arasında serbestçe geçiş yapabilen kahramanın aksine, SEES, IT ve Phantom Thieves'in ilk ve nihai Personaları sabit bir Şans istatistiğine sahiptir. Şansı zayıf olan karakterler genellikle çok yönlü istatistiklere sahiptir veya Büyülü Becerilerden çok Fiziksel Becerilere sahiptir.


7

Makoto Niijima

Kişiler: Johanna, Anat, Agnes (P5 Royal)Bir dövüşçü olarak Makoto Niijima'nın çok yönlü istatistikleri var; Şans, maksimum seviyede 49 ile en kötüsü. Persona 5 Royal'in üçüncü döneminde Agnes'in farkına varmamak bile Şansının 50'yi geçmesi için yeterli değil. Makoto seviye atlarken iki Fiziksel Beceri öğrenirken, Beceri Listesinin geri kalanı öncelikli olarak Nuke Büyüsü Becerileri, İyileştirme/Destek ve Pasif Becerilerden oluşuyor. . Nuke'a karşı zayıflığı olan Gölgeleri hedeflemek veya Destek rolünü doldurmak için iyi bir takım arkadaşıdır.


6

Akihiko Sanada

Kişiler: Polydeuces, Caesar (P3 Yeniden Yükleme)Akihiko'nun Çevikliği ve Gücü iyidir, ancak aynı zamanda Elektriğe karşı zayıf olan Gölgeleri hedeflemek için kullanılabilecek Zio Becerilerine de erişim kazanır . Ne yazık ki Şansı daha iyi olabilirdi. Persona'sı büyük olasılıkla savaşta Fiziksel Beceriler için kullanılacağından, Akihiko'yu kritik hız artırıcı bir Aksesuarla donatmak kötü bir fikir olmayabilir. Makoto Niijima gibi o da birkaç İyileştirme ve Destek Becerisi öğrenir. Aslında, Persona 3 Reload'daki Teurji Özellikleri , Takviyelerin kendisi üzerindeki etkilerini artıran Buff Boost ve Buff Amp'tir. Akihiko, savaşta üç tur boyunca partinin İsabetini/Kaçışını artıran Masukukaja'yı öğrenecek.


5

Aigis

Karakter: Palladion, Athena (P3 Yeniden Yükleme)


Aigis, Persona 3/Reload'da başka bir karakterle aynı Şans istatistiğini paylaşıyor . Akihiko ve Makoto'nun aksine, Personaları Palladion ve Athena'nın Sihir Becerileri yoktur. Bunun yerine Delme/Vuruş Becerilerini ve Matarukaja/Marakukaja'yı öğreniyor. SEES arasında en yüksek Güç istatistiğine sahip değil ancak Dayanıklılığı, yere düşmeden önce birkaç darbe alabilmesini sağlıyor. Neyse ki, Aigis'in Şansının zayıf olmasına rağmen, Fiziksel Becerileri genellikle birden fazla düşmanı hedef alır ve 1-2 kat veya daha fazla vurabilir.


4

Shinjiro Aragaki

Karakter: Castor (P3 Yeniden Yükleme)


Shinjiro Aragaki, Eylül ayında SEES'e katılacak - daha doğrusu yeniden katılacak ve hikayedeki olaylar nedeniyle 4 Ekim'den sonra kullanılamayacak . Aigis gibi onun da Sihir Becerileri yok ve Şans istatistiği 45'te (maksimum seviye, değiştirici yok) onunkine eşit. Buna rağmen Shinjiro, Persona 3 Reload'da Bloody Charge adlı bir Yeteneğe sahiptir ; bu, onun kritik oranını artırır ve HP'sinin %40'ı pahasına fiziksel saldırı gücünü ikiye katlar. Shinjiro ayrıca Yakınlık zayıflıklarına sahip olmama avantajına da sahip, ancak Büyü veya İyileştirme/Destek içermeyen Beceri Seti, her türlü Fiziksel Beceriyi Etkisiz Bırakan veya Yansıtan bir düşmanla karşı karşıya kalması durumunda başının belaya girebileceği anlamına geliyor.


3

Yusuke Kitagawa

Karakterler: Goemon, Kamu Susano-o, Gorokichi (P5 Royal)


Persona 5/Royal'de Yusuke Kitagawa en düşük şansa sahip, bu da Gücünün en iyi istatistiği olduğu göz önüne alındığında ironik. Yusuke seviye atladıkça daha güçlü Bufu Becerilerinin ve Fiziksel Becerilerin kilidini açar, bu da onu Buz zayıflığına sahip Gölgelere veya her türlü Sihire direnen Gölgelere saldırmak için ideal hale getirir. Düşük Şansa rağmen , RNG oyuncunun lehineyse Yusuke hala kritik vuruşlar alabilir. Yüksek Dayanıklılığı ve orta Hızı, takımın bir Fiziksel Saldırgana ihtiyaç duyması durumunda onu ön saflarda mükemmel kılar. Üstelik Yusuke, partinin kaçınma/doğruluk oranını artıran Masukukaja'yı öğrenecek.


2

Kanji Tatsumi

Karakterler: Take-Mikazuchi, Rokuten Maou, Takeji Zaiten (P4 Altın)Kanji Tatsumi , Persona 4/Golden'ın orta noktasından önce BT'ye katılıyor ve tüm karakterler arasında en iyi Güç ve Dayanıklılığa sahip olması sürpriz olmamalı. Aynı şekilde, Zio Becerilerine erişimi olmasına rağmen Büyüsü ve Şansı oldukça zayıf. Çoğu durumda bu bir sorun olabilir , çünkü Fiziksel Becerilerde üstün olan bir Persona'nın SP'ye güvenmek zorunda kalmadan rakipleri "Düşürme" şansı daha yüksektir. Ancak Kanji'nin inanılmaz Gücü, Fiziksel Becerileri kullanabileceği ve özellikle de Hücum veya Tarukaja Yeteneği etkinse yine de işi tamamlayabileceği anlamına gelir.


1

Yosuke Hanamura

Karakterler: Jiraiya, Susano-o, Takehaya Susano-o (P4 Altın)Persona 4/Golden'da Yosuke Hanamura her türlü kötü şansı mıknatıs gibi çekiyor. Kahraman ilk olarak onu bir çöp kutusunun içinde yuvarlanırken görür ve planlarının çoğu ("Bebek Avı Operasyonu" gibi ancak "motosikletler" ile) geri tepme eğilimindedir. Yosuke'nin tüm istatistikleri arasında büyümeyi reddeden şey Şansıdır. Aslında Gücü, Büyüsü, Hızı ve Dayanıklılığı 65'in üzerindedir (maksimum seviyede), ancak Şansı hala zayıf 35'tir. Persona 4 Golden'da Takehaya Susano-o'ya uyandığında bu durum biraz hafifler ve burada kazanır . 35 Şansına +2 ekleyerek Kanji ile aynı taban toplamına getiriyor. Neyse ki Yosuke, Kanji veya Yusuke gibi bir Fiziksel Saldırgan olarak olduğundan daha çok Sihir ve Destek'e yatkın, her işi bilen biri olarak daha iyi çalışıyor ( P5/R ). Bu nedenle, düşük Şans istatistiği olabileceği kadar "zarar verici" değildir. Ancak bu, Yosuke'nin Persona 3/4/5'teki tüm karakterler arasında hem savaş içinde hem de savaş dışında en kötü Şansa sahip olmasını engellemiyor


1 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarii


bottom of page