top of page

Persona 3 Reload'un Açılış Saatleri Neden Serinin En İyisi Olabilir?

Her Persona oyununun açılışı, anlatının oluşturulması ve oynanışın tanıtılması açısından önemlidir ve Persona 3 Reload, paket arasında öne çıkıyor.

İster en son versiyonuyla geri dönsün ister oyunu ilk kez deneyimlesin, Persona 3 Reload'ın çıkışı RPG hayranları arasında bir kutlama nedenidir. Genellikle serinin en iyi oyunu olarak kabul edilen Persona 3'ün yeni görsel iyileştirmeleri ve yaşam kalitesi değişiklikleri, onu Persona serisinin son derece başarılı Persona 5'iyle daha uyumlu hale getirecek şekilde tüm zamanların klasiğine yeni bir soluk getirdi. Artık kendine özgü Sosyal Bağlantı sistemlerini ve RPG zindan taramasıyla serpiştirilmiş hayattan kesit oynanışını tanıtan serideki ilk oyunun dördüncü yeniden yapımı olan Persona 3 Reload , aynı zamanda belki de dünyadaki tüm oyunlar arasında en iyi açılış saatlerine sahip. franchise.

İnanılmaz derecede karmaşık ve mecazi açıdan zengin anlatıları nedeniyle Persona oyunları, her oyunun başında ana rollerini ve çatışmalarını tanıtmaya, oyuncuları kahramanlarına ve dünyaya alıştırmaya ve her ikisi için de gerçek riskler yaratmaya bol miktarda zaman harcıyor. Bu tür bir dünya inşası ve kurulumu hikaye odaklı RPG'ler için çok önemli olsa da, Persona serisi , oyuncular Persona'ları işe alma ve Gölgeleri öldürme eylemine gerçekten dalmadan önce bu ilk giriş bölümüyle gerçekten zaman ayırma eğilimindedir. Diğer Persona oyunlarının çoğuyla karşılaştırıldığında , Persona 3 Reload'ın açılış saatleri, oyuncuları doğrudan aksiyonun içine düşüren adeta bir inişli çıkışlı gibi.Persona 3 Reload'un Açılış Saatleri Tam Takipte Kesildi

Orijinal Persona 3, oyuncuları zamanlarını doğru bir şekilde yönetmeleri ve parti üyeleriyle bağ kurmaya öncelik vermeleri için ödüllendiren Takvim sistemini ve Sosyal Bağlantıları tanıtan serideki ilk oyundu . Sonuç olarak, modern Persona oyunlarındaki zaman takvim günleri kullanılarak rahatlıkla ölçülebilir; Persona 3 okulda gündüz, okul sonrası ve akşam bölümleri arasında belirgin bir ayrım oluşturur. Serinin sonraki oyunları, her gündeki farklı zaman pencerelerinin sayısını büyük ölçüde artıracak, ancak Takvim sistemi, Persona serisindeki zaman yönetiminin en önemli yönünün temeli olmaya devam ediyor .


Persona 3 İlk Takvim Tarihleriyle Yeniden Yükleme Yarışları

Oyunun bu yeni sistemlerin ilk kullanım durumu olmasından kaynaklansa da Persona 3 Reload, ana karakteri tanıtmak, okula gitmesini ve arkadaş edinmesini sağlamak, ardından doğrudan tehlikeye atılmak ve uyanmaya zorlanmak için kesinlikle zaman kaybetmiyor. onların Persona'sı. Persona 3 Reload'un ilk iki takvim günündeki açılış önsözü ve anlatımı bile nispeten kısa ve nettir; bu, kahramanın bir Evoker kullanmasına, bir Gölge'ye karşı ilk dövüşü başlatmasına ve oyuncuya izin vermesine kadar olaylı bir zaman uzamasına neden olur. Persona 3 Reload'un sıra tabanlı savaş sistemini öğrenmek için .

Persona 5'in kahramanı iki takvim günü içinde Kamoshida'nın sarayına girse de, oyunun anlatısı için 'medya içi res' çerçeveleme aracı, Joker'in Persona'sını nasıl uyandırdığını ve yeni kişileri nasıl işe almaya başladığını görmenin mantıklı olması için çok fazla karakter ve dünya inşası gerektiriyor . Hayalet Hırsızlar . Ayrıca Persona 5'in bir gün içindeki ekstra zaman bölümlerinin, ilk iki takvim gününde harcanan gerçek oyun içi süreyi bir miktar uzatmasına da yardımcı olmuyor .


Persona 4, serideki tüm modern oyunlar arasında en uzun giriş bölümüne sahip olup, ana karakter TV Dünyasına girmeden ve ikonik "Ben Sen...Sen Bensin" cümlesini duymadan önce tam dört takvim günü boyunca karakter tanıtımları ve hikaye ortamını alır. Persona'nın uyanışını gösteriyor.

Karşılaştırmalı olarak, Persona 3 Reload'un açılış bölümü, daha az etkili bir karakter ve dünya inşasına sahip olmasa da, bulanık görünüyor. Hikayeye vurgu yapma, oyuncuları çeşitli yeni sistemlere alıştırma ve ardından doğrudan aksiyona girip Persona 3'ün Tartarus'una girme birleşiminin bir sonucu olarak , Persona 3 Reload'un açılışı belki de en iyi giriş niteliğinde olanı temsil ediyor. serinin önsözü. Hikaye ve dövüş, herhangi bir harika RPG'nin ikiz yarısıdır ve Reload'ın her ikisini de oyuncuya kısa ve öz bir şekilde tanıtma yeteneği, serinin geleceği için harika bir modeldir.

3 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page