top of page

Persona 3 Reload Tüm Parti Üyeleri İnceleme

Persona 3 Reload'ın parti üyelerinin her biri ilgi çekicidir ancak bazıları yüksek hasar, çok yönlülük veya destek yetenekleriyle öne çıkar.Persona 3'ün orijinal çıkışından on sekiz yıl sonra , hayranlara nihayet Persona 3 Reload biçiminde şık ve modern bir yeniden yapım hediye edildi . Sadece modern bir yeniden yapım değil, aynı zamanda her karaktere tonlarca ekstra derinlik, onlarla vakit geçirmenin yeni yolları ve oyunun hemen hemen her yönüne bir dolu yaşam kalitesi özelliği ekliyor. Persona 3 Reload'un oyuncu kadrosunun her biri orijinalinden daha ayrıntılı ve ilgi çekici hissettiğinden, yeni karakterlerin kilidi açılmaya başladığında kimin savaşa gireceğini bulmak zor olabilir.


Oyuncular istedikleri kişiyi kullanmakta özgür olsa da Persona 3 Reload'daki bazı parti üyeleri diğerlerinden daha fazla öne çıkıyor ve kime odaklanılacağına karar verirken her parti üyesinin ne sunduğunu bilmek yardımcı olabilir. Bazıları daha yüksek hasar sunarken diğerleri sağlayabilecekleri fayda veya destek miktarı açısından eşsizdir.


10

Shinjiro'nun Güçlü, Eğlenceli Bir Risk-Ödüllü Oyun Tarzı Var, Ancak Kullanılabilirlik Aralığı KüçükKişilik

Castor (Hierophant)

Teurji

Kanayan Öfke (ciddi Saldırı hasarı, dirençleri yok sayar)

Özellikler

Otomatik Destek (Saldırı+, Savunma+), Otomatik Isı Yükseltici (tüm istatistikler+)

Shinjiro, Gekkoukan Lisesi'nde üçüncü sınıf öğrencisi ve SEES'in kurucu üyelerinden biri, ancak kahramanın gelip bir süre sonra tekrar gruba katılmasından önce birkaç yıldır gruptan uzaktı. Shinjiro'nun, sağlığı düşük olduğunda büyük miktarda hasar vermesine ve Teurjisini daha sık kullanmasına olanak tanıyan eğlenceli bir risk-ödül oyun tarzı var.


Ne yazık ki Shinjiro, geç tanıtılması ve sınırlı kullanılabilirliği nedeniyle diğer Persona 3 Reload partisi üyeleriyle rekabet edemiyor . Shinjiro , Persona 3 Portable'ın aksine , oyuncu partilerinde yalnızca belirli bir süre boyunca kullanılabilir ; bu, Shinjiro'ya harcanan zamanın belirli bir tarihten sonra boşa harcandığı anlamına gelir.


9

Junpei Diğer SEES Üyelerine Ayak Uydurmakta ZorlanıyorKişilik

Hermes (Büyücü), Trismegistus (Evrim)

Teurji

Hack n' Blast (ciddi Slash hasarı, dirençleri yok sayar), Blaze Of Life (şiddetli Fire hasarı, dirençleri yok sayar, Junpei'yi tamamen iyileştirir)

Özellikler

Kritik Takviye (Kritik Oranı+, Kritik Gücü+)

Junpei, Persona 3 Reload'un en iyi arkadaş arketipidir ve başından beri kahramanın yanındadır. Akihiko'nun Junpei'yi Persona kullanıcısı olarak SEES'e tanıtması uzun sürmüyor ve Persona 3 Reload'un erken oyunu için yeterince iyi çalışıyor. Junpei'nin uzmanlık alanı fiziksel hasar ve yangın hasarıdır.


Junpei diğer SEES üyelerine oldukça ayak uydurabiliyor çünkü oyuncuların Persona 3 Reload partilerinde üst düzey bir seçim olarak öne çıkmasını sağlayacak yeterli bilgiye sahip değil . İster fiziksel ister yangın hasarı olsun, Persona 3 Reload daha sonra daha iyi seçenekler sunar.


8

Ken, Yararlı Teurjilere Sahip, Dengeli Bir Parti Üyesidir, Ancak Gölgede KalmaktadırKişilik

Nemesis (Adalet), Kala-Nemi (Evrim)

Teurji

İlahi İntikam (şiddetli Işık hasarı, dirençleri yok sayar), İlahi Müdahale (partiyi tam HP'de canlandırır, sonraki saldırıyı yansıtır)

Özellikler

Spirit Refresh (her turda 5 SP kurtarır)

Ken, annesinin ölümünden sonra Iwatodai Yurdu'na taşınan SEES'in en genç üyesidir. Ken'in birden fazla türe erişimi vardır, bu da onu düşmanları zayıf yönleriyle yere sermek için yararlı kılar ve takım çapında canlandırma ve yansıtma da dahil olmak üzere birçok yararlı özelliğe sahiptir. Ken, hasar veya destek alanını doldurabilecek esnek ve çok yönlü bir takım arkadaşıdır.


Ken, diğer Persona 3 Reload parti üyelerinin seviyesine ulaşmayı başaramıyor çünkü Ken çok yönlü olmasına ve masaya çok şey katmasına rağmen hiçbir konuda başarılı değil. Ken'in masaya getirebileceği her şey, bir parti üyesi veya diğeri tarafından geride bırakılıyor ve pek çok hayran, Persona 3 Reload'daki diğerleriyle karşılaştırıldığında Ken'in karakterini umursamıyor . Yine de ondan hoşlananlar veya onu kullanmak isteyenler için hala iyi bir seçim.


7

Fuuka, Persona 3 Reload'da Daha Fazla Destek Sağlayacak Şekilde YükseltildiKişilik

Lucia (Rahibe), Juno (Evrim)

Teurji

Kahin (tüm müttefiklere pozitif etki+), Vahiy (tüm müttefiklere artırılmış pozitif etki+)

Özellikler

Zayıflık Tamponu (müttefiklerin vurulan zayıflıklardan aldığı hasarı azaltır)

Fuuka, Persona 3 Reload'da isteğe bağlı olmayan bir parti üyesidir ; çünkü Fuuka, ekibin dört temel üyesinden biri olmak yerine, her zaman ekibin yanında olan Navigatördür. Fuuka'nın görevi partiye destek sağlamaktır ve Persona 3 Reload , Fuuka'ya yalnızca savaş sırasında güçlendirme sağlamak yerine, savaş dışında yardım etme yolları ekler.


Fuuka'nın savaş dışı yetenekleri, grubu Gölgeler için görünmez hale getirebilir veya savaş başladığında durum etkisiyle düşmanları çaresiz bırakabilir. Fuuka ayrıca bir düşmanın zayıf noktalarını veya Tartarus'taki bir zemini tam olarak haritalandırabilir ve bu da onu son derece yararlı kılar. Tek dezavantajı, Fuuka'nın tüm yeteneklerinin çok fazla SP gerektirmesidir, bu nedenle oyuncuların ya Fuuka'nın becerilerini doğru zamanda kullanmaya yetecek kadar rezerve etmelerini ya da fazladan AP kurtarma öğeleri taşımalarını sağlamak hayati öneme sahiptir.


6

Koromaru Güçlü Karanlık Yeteneklere ve Takım Genelinde Yararlı Bir Takviyeye SahiptirKişilik

Cerberus (Güç)

Teurji

Hound Of Hades (ciddi karanlık hasarı, dirençleri yok sayar), Power Howling (sonraki fiziksel saldırıyı tüm müttefiklere 2 kat hasar vererek güçlendirir)

Özellikler

Auto Sukunda (Doğruluk/Kaçınma- bir düşman için), Auto Masukunda (Doğruluk/Kaçınma- tüm düşmanlar için)

Koromaru, kendi Persona çağırma yeteneğiyle Akihiko'yu kurtaran sevimli bir köpektir. Koromaru'nun Karanlık unsuruna eğilimi vardır ve yeteneklerinin çoğu, hedeflerini anında ortadan kaldırma şansının düşük olmasına odaklanan, sert vuruşlu büyülerdir. Bu hareketler RNG'ye bağlı olsa da, çoğu düşmanı yere indiklerinde alt etmenin en hızlı yoludur.


Koromaru'nun yeni destekleyici Theurgy'si sayesinde, aynı zamanda ekibin verebileceği Fiziksel hasar miktarını da büyük ölçüde artırıyor. Zayıflık kırma veya fiziksel güçlendirme durumları dışında Koromaru'nun diğer SEES üyelerinden bazıları kadar sunabileceği pek bir şey yok.


5

Mitsuru Büyü Hasarı Vermede Mükemmeldir ve Faydalı Zayıflatıcılara SahiptirKişilik

Penthesilia (İmparatoriçe), Artemisia (Evrim)

Teurji

Blizzard Edge (ciddi Buz hasarı, dirençleri yok sayar)

Özellikler

Hastalık Patlaması (hastalıklı düşmanlarda kritik oran+), Hastalık Dalgalanması (hastalıklı düşmanlarda ekstra kritik hız+)

Mitsuru, SEES'in saçma sapan lideridir ve genellikle diğer üyelerle çekişmekten, başlarını belaya sokmadan sorumlu olmalarını sağlamaktan sorumludur. Persona 3 Reload'un ilk iki dolunayında Mitsuru, partinin Yönlendiricisi olarak hareket eder ve daha sonra Fuuka'nın kalıcı Yönlendirici olarak katılmasıyla takıma değiştirilebilir bir parti üyesi olarak katılır.


Mitsuru partiye düzgün bir şekilde katıldığında takımdaki en iyi büyü kullanıcısı haline gelir ve güçlü Buz yeteneklerini kullanır. Mitsuru ayrıca düşmanlara zayıflatma uygulama konusunda da başarılıdır, ancak Persona serisindeki çoğu patronun genellikle durum rahatsızlıklarına karşı bağışıklığı olduğundan , bu tek başına onu çok yükseğe çıkaramaz .


4

Aigis Fiziksel Hasar Vermede Parlıyor ve Aynı zamanda Harika Bir DestekKişilik

Palladion (Savaş Arabası), Athena (Evrim)

Teurji

Orgia Modu (tüm düşmanlara ağır Delme hasarı verir, dirençleri ve emirleri kısa süreliğine yok sayar)

Özellikler

Phys Boost (fiziksel beceriler+), Phys Amp (gelişmiş fiziksel beceriler+)

Junpei'nin SEES üyeleri arasında bu kadar düşük sıralarda yer almasının bir nedeni, Aigis'in Fiziksel uzmanlığını paylaşması ve aynı zamanda hasarını artırmak için daha fazla yola sahip olması ve muazzam miktarda destek sağlamasıdır. Aigis'in Güç istatistiği oldukça yüksektir ve Fiziksel odaklı kitinin özellikle Karakteristikleriyle birleştirildiğinde daha da sert vuruş yapmasını sağlar.


Aigis, harika bir Fiziksel hasar vermenin yanı sıra, tek hedefli güçlendirmelerle başlayıp daha sonra tüm grubu kolayca geliştirerek takım arkadaşlarına destek sağlama konusunda da başarılıdır. Persona 3 Reload'daki diğer parti üyelerinden farklı olarak Aigis, komutları görmezden gelir ve kısa bir süre için kendi başına hareket eder, ancak bu, becerilerinin bu süre zarfında hiçbir maliyetinin olmamasıyla dengelenir.


3

Akihiko'nun Elektrik ve Fiziksel Saldırı Kombinasyonu Güçlü Bir Darbe SağlıyorKişilik

Polydeuces (İmparator), Sezar (Evrim)

Teurji

Yıldırım Dikeni (tüm düşmanlara ciddi Elektrik hasarı verir, dirençleri yok sayar), Elektrik Saldırısı ((bir düşmana ciddi Elektrik hasarı verir, dirençleri yok sayar)

Özellikler

Buff Boost (kendi+ üzerinde güçlendirmeler), Buff Amp (kendi+ üzerinde güçlendirilmiş güçlendirmeler)

Akihiko, yaşadığı sakatlık nedeniyle Tartarus seferinin ilk ayı dışında kalsa da, Mayıs ayı sonuna doğru sınavların tamamlanmasının ardından SEES'e resmi parti üyesi olarak katılır. Yüksek hasarlı fiziksel saldırıları, Elektrik kapsama alanı ve kendi kendine güçlendirmelerini artırma yeteneği sayesinde Akihiko, her takımda başarılı olan güçlü bir parti üyesidir.


Persona 3 Reload'un erken oyununda , çok hedefli hareketlere erişim henüz kolay değil, ancak Akihiko, gruba çok hedefli Elektrik hasarı veren Mazio ile başlıyor. Akihiko, iyileşme süreci boyunca dövüşmek için can atıyor ve herhangi bir Persona 3 Reload takımında yer almayı hak ettiğini kısa sürede kanıtlıyor.


2

Yukari, Önyüklemede Şiddetli Rüzgar Hasarıyla Persona 3 Reload'un En İyi ŞifacısıdırKişilik

Io (Aşıklar), Isis (Evrim)

Teurji

Cyclone Arrow (bir düşmana ciddi Rüzgar hasarı verir, dirençleri yok sayar), Tranquility (bir sonraki büyü saldırısını tüm müttefiklere 2 kat hasar vererek güçlendirir)

Özellikler

Healing Master (iyileştirme büyülerinin maliyeti SP'nin yarısı kadardır), Healing Apex (iyileştirme büyülerinin maliyeti 1/4 SP'dir)

Konu iyileşme olduğunda hiçbir Persona 3 Reload partisi üyesi Yukari ile boy ölçüşemez . Teurji barı, bir müttefiki iyileştirdiği her seferde doluyor ve bu bar, daha sonra müttefiklerin büyü hasarını iki kat artırmak için kullanılabiliyor ve bu da onu Mitsuru veya Kahraman için harika bir arkadaş haline getiriyor. Yukari'nin özellikleri, maliyetlerini dörtte üçe kadar azalttığından, çok fazla SP kullanmadan müttefiklerinin kolayca iyileşmesini sağlıyor.


Persona 3 Reload'ın en iyi destekçisi olmasının yanı sıra Yukari, kendi başına yeterli büyü hasarı verir ve Rüzgar zayıflıklarını gidermede faydalıdır. O, SEES partisinin başlangıç ​​üyelerinden biri ve onu diğer seçeneklerle değiştirmeyi haklı çıkarmak zor.


1

Kahramanın Wild Card Yeteneği RakipsizdirKişilik

Orpheus (Aptal), Elde Edilen Herhangi Bir Persona (Wild Card sayesinde)

Teurji

Donanımlı Personalara bağlı olarak farklılık gösterir, Kahramanın mevcut Personalarından ikisi tarafından gerçekleştirilen ortak saldırı.

Özellikler

Zayıflık Artışı (düşmanın zayıf yönlerine çarpıldığında + hasar), Zayıflık Artışı (düşmanın zayıf yönlerine çarpıldığında ekstra hasar +)

Kahraman oldukları göz önüne alındığında, Persona 3 Reload'daki oyuncu karakteri , Wild Card yeteneği sayesinde yenilmezdir. Persona serisinin vazgeçilmezi olan kahraman, Tartarus'ta edinilen, her biri farklı becerilere, güçlü ve zayıf yönlere sahip çeşitli farklı Personaları kullanır. Uygun hazırlıkla, kahraman her durumda üstünlük sağlar veya yapısını buna göre ayarlayabilir.


Kahramanların Özellikleri, Persona serisinin bir başka temel öğesi olan düşman Zayıflıklarına verilen tüm hasarı artırır. Bu, Hedefinin bir zayıflığı olması koşuluyla, Kahramanı her türlü büyük miktarlarda hasar verme konusunda mükemmel kılar. Ancak Persona 3 Reload'da herhangi bir zayıflığı olmayan çok fazla düşman yok , dolayısıyla bu sık karşılaşılan bir endişe değil.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page