top of page

Persona 3 Reload: Strega Rövanş Maçı Nasıl Yenilir?

Jin ve Takaya, sonbaharın arifesinde bir kez daha SEES'in yoluna çıkmaya çalışıyorlar, bu yüzden Persona 3 Reload'da iki bölümlük bir rövanş maçında ikisiyle de savaşmanız gerekiyor.Jin ve Takaya, yaşadıkları deneyimler sayesinde geleceğe dair tüm umutlarını kaybetmişlerdir ve Persona 3 Reload'un son gününde dünyanın sonu gelirken mutlu bir şekilde Nyx'in yanında yer alırlar . Bunun anlamı, oyunun son boss dövüşüne ulaşmak istiyorsanız her ikisini de geçerek savaşmanız gerektiği anlamına geliyor.


Asılmış Adam'ın önündeki ilk dövüşün aksine , Persona 3 Reload oyuncuları bu sefer Strega'yla tek tek dövüşecek. Ancak güçleri geçen seferden bu yana güçlendi ve bu da onları Persona 3 Reload'un büyük finali için iyi bir açılış eylemi haline getirdi .


Jin nasıl yenilir


Ocak ayında Tartarus'u tırmanabildiğiniz kadar yükseğe tırmanırsanız, Jin'e ulaşmak için fazla uzağa gitmenize gerek kalmayacak. Yeni merdiveni geçtikten sonra (şüpheli bir şekilde zaten konuşlandırılmıştır), Jin'in bulunduğu özel kata ulaşmak için yalnızca normal bir Tartarus katını keşfetmeniz gerekir. Bu son Karanlık Saat olduğu için artık mağazaları ziyaret edemezsiniz, ancak yine de EXP kazanabilir, Personaları birleştirebilir, beceri kartları kazanabilir (bir Arcana Patlaması elde ederseniz King kartları dahil) ve sandıklarda ve tam yenilemelerde harcayacağınız Alacakaranlık Parçaları toplayabilirsiniz. .


Jin'in katında Tartarus üssüne dönmek için ışınlayıcıyı kullanabilirsiniz. Ayrıca grup üyelerinizle konuşabilir, aktif grubu değiştirebilir ve oyunu kaydedebilirsiniz. Gölgelerle herhangi bir alt katta savaşmış olsanız da ya da sadece onların yanından koşarak geçmiş olsanız da, Jin'e meydan okuduğunuzda grubunuzun tam HP ve SP'de olduğundan emin olmalısınız.


Jin'in dirençleri onunla ilk dövüştüğünüz zamankiyle aynı: Ateşi ve Karanlığı yansıtıyor ve hiçbir zayıf noktası yok. Öte yandan, Kritik darbelere ve Topyekün Saldırılara karşı savunmasızdır . Ayrıca el bombası şeklindeki Ateş ve Elektrik saldırılarını da destekliyor, ancak işleri sarsmak için kullandığı birkaç başka Persona becerisine de sahip.


Dövüşün ilk turunda Jin, Zayıflık Taraması adı verilen özel bir beceriyi kullanır. Bu onun sırasını tüketmez ve o andan itibaren eğer yapabiliyorsa her zaman parti üyelerinizi zayıf yönleriyle vurmaya çalışacaktır. Bundan sonra Jin'in, HP çubuğu dörtte üçe, yarıma ve dörtte bire ulaştığında etkinleşen özel diyalogları ve yetenekleri olur. Jin bu eşiklere ulaştığında sırasını alıp diyalogunu söyleyene kadar ona hasar veremezsiniz, bu yüzden bu gerçekleştiğinde güçlendirmeleri ve iyileştirmeleri kullanmaya geçmelisiniz.


  • 3/4 : "Tch, millet..." Normal bir turla devam ediyor.

  • 1/2 : "Hayır... Henüz değil." Azaltma şansı olmayan 200 Yüce hasar veren EX Flash Grenade'i kullanmaya başlar , ayrıca Şaşırtmaya neden olma şansı yüksektir.

  • 1/4 : "Sen..." Güçlü Stim Enjeksiyonu kullanır ve ikinci aşamaya başlar.


Potent Stim Injection ile kendine vurduktan sonra dövüş farklı şekilde çalışmaya başlar. Jin, 8.000 HP ve kalıcı bir saldırı güçlendirmesi kazanır, ancak aynı zamanda bir savunma zayıflatması da kazanır ve her turun sonunda 1.600 HP kaybeder. Bu aşamada Jin Megidolaon'u da kullanabilir. Artık diyalog eşikleri yok, bu yüzden eğer kahramanın Theurgy göstergesini biriktiriyorsanız ve hem Helel'i hem de Şeytan'ı birleştirmeyi başardıysanız, şimdi ona Füzyon Büyüsü Armageddon'u ile vurmanın tam zamanı


Takaya'yı Nasıl Yenilir?


Jin ve Takaya arasında üç normal Tartarus katı daha var ve bir kez daha deneyim ve eşyalar için Gölgelerle savaşmakta veya merdivenlere ulaşmak için onların yanından koşmakta özgürsünüz. Takaya'nın katının düzeni biraz farklı, ancak daha önce olduğu gibi, grubunuzu değiştirebilir, kaydedebilir veya henüz Takaya ile savaşmaya hazır değilseniz birinci kata ışınlanabilirsiniz.


Yukarı çıkarken bulmanız gereken başka bir şey de içinde Soma bulunan normal bir sandıktır . Başka kimseniz yoksa henüz kullanmayın, çünkü dövüş sırasında işinize yarayabilir.


Takaya'nın dirençleri de ilk dövüştekiyle aynı: Işığı yansıtır, Karanlığı emer ve Eleştirmenlere karşı savunmasızdır. Takaya, özel hareketlerinin yanı sıra, tüm düşmanlara anında ölüm becerileri de dahil olmak üzere hem Aydınlık hem de Karanlık becerileriyle saldırmayı seviyor . Elinizde herhangi bir Homunculi yoksa, tek turluk bir oyundan kaçınmak için kahramanınızın Aydınlık ve Karanlığı geçersiz kılan, yansıtan veya emen bir Persona kullandığından emin olmalısınız.


Jin gibi Takaya'nın da dövüş sırasında üç noktada söyleyecek bir şeyi var ve diyalog eşiğine ulaştığınızda hasar almayı bırakıyor. Onun durumunda eşikler dörtte üç, yarım ve sekizde bir düzeyindedir.


  • 3/4 : "Görünüşü hoşuma gitmedi..." Tek bir karakterin tüm SP puanlarını emen Soul Drain'i kullanmaya başlıyor. Bu dövüş için birkaç Değerli Yumurta veya benzeri eşya saklamaya çalışın.

  • 1/2 : "Hahaha..." Megidolaon'u kullanmaya başlar.

  • 1/8 : "Neden...?" Teurjisini kullanır.


Takaya'nın isimsiz Theurgy'si her karaktere makul miktarda Karanlık hasarı verir ve tıpkı sizinki gibi, dirençleriniz onu durduramaz. Daha da önemlisi, Korku hastalığına neden olma şansı yüksektir ve her karakterin SP'sini 1'e düşürür. Fuuka'nın Theurgy'si bu sorunları çözebilir, ancak eğer hazır değilse, bu, yolda aldığınız Soma'yı kullanmanın mükemmel zamanıdır. yukarı.


Alternatif olarak, dövüşü bitirmek için Takaya'ya son bir Theurgy saldırısıyla vurarak Soma'yı kurtarabilirsiniz. Daha sonra Tartarus üssüne geri ışınlanabilir ve partiyi tamamen yeniden canlandırmak için saatte yedi Alacakaranlık Parçası kullanabilirsiniz . Ancak bu ister savaşın içinde ister dışında olsun, devam etmeyi düşünmeden önce aktif partinizin tam HP ve SP'ye geri dönmesi gerekir çünkü geriye kalan tek şey Nyx'e karşı mücadeledir.

0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page