top of page

Persona 3 Reload: Reaper Nasıl Yenilir?

Reaper, ilk P3'ten beri klasik bir düşmandı ve Persona 3 Reload'da yeniden geri döndü. İşte onu nasıl yeneceğiniz.Persona 3 , ilk çıktığında, Tartarus'un bir katında çok uzun süre kaldığınızda ortaya çıkan ve siz ayrılana kadar sizi kovalayan özel bir Gölge olan The Reaper'ı tanıtmıştı. Buradaki fikir, eşyaları toplamak ve Gölgeleri yetiştirmek için çok fazla zaman harcamamanız için sizi hareket halinde tutmaktı . Doğal olarak The Reaper, Persona 3 Reload'da büyük bir geri dönüş yapıyor .


Tıpkı orijinal oyunda (ve devam oyunlarında) olduğu gibi The Reaper, Persona 3 Reload'da ilk karşılaştığınızda yenmeyi umamayacağınız bir tehdittir . Ancak yeterli güce ve doğru donanıma sahip bir parti, bu tehlikeli düşmanı alt edip yenebilir. Aslında oyun sonu yeteneği, Reaper'ı yok etmeyi önemsiz hale getirebilir.


Persona 3 Reload'daki Reaper İçin Genel İpuçlarıReaper görünümleri belirli bir formülü takip eder:


  • Reaper ilk olarak senaryolu bir sekans sırasında 62. katta belirir . Bundan sonra çok uzun süre beklerseniz herhangi bir katta görünebilir.

  • Reaper'ın ortaya çıkması için gereken süre zeminin boyutuna bağlıdır: küçük katlarda daha kısa bir zamanlayıcı vardır ve büyük katlarda daha uzun bir zamanlayıcı vardır.

  • Karanlık zeminler ve çok nadir bulunan Gölge zeminler gibi özel zeminlerin zamanlayıcısı normalden daha kısadır.

  • Fuuka, Reaper görünmeden yaklaşık 15 ila 30 saniye önce sizi uyaracaktır.

  • Reaper sizi avlarken ekranın kenarlarını kırmızı bir filtre kaplayacak .

  • Önceki oyunların aksine, Reaper sizi birkaç kata kadar kovalayabilir. Tek yönlü bir ışınlayıcı kullanarak, bir Monad kapısından geçerek veya bir koruyucu katına tırmanarak kovalamayı durdurabilirsiniz .

  • Reaper her zaman size dönük olduğundan ona arkadan saldıramazsınız. Ancak onu önden Pusuya düşürebilirsiniz.

  • The Reaper'ı yenerseniz ekranın kenarları yeşile dönecek. Bu filtre Reaper'ın yeni bir katta ortaya çıkmasını engellemez.


Persona 3 Reload'da Reaper Nasıl Yenilir?


Reaper, oyunun son boss'larıyla kolaylıkla aynı seviyede olan kötü bir düşmandır. Her element için -dyne becerilerini , en iyi anında ölüm becerilerini ve Megadolaon'u kullanabilir . Aynı zamanda birkaç fiziksel becerisi var ve Vile Assault ile başarılı bir Zayıflık vuruşunu takip etmeyi seviyor. Tüm bunlar yeterli değilse Isı Yükseltici, Dekaja, Şarj ve Konsantreyi de kullanabilir. Son olarak, yaralanmaya hakaret eklemek için, Reaper aynı anda iki tur atıyor ve çoğu patronun bile Persona 3 Reload'da yapamayacağı bir şey .


İyi tarafından bakıldığında, Reaper'ın temel benzerlikleri yoktur, bu nedenle her türlü saldırı onda eşit derecede işe yarar. Reaper aynı zamanda Kritik darbelere karşı da savunmasızdır, bu nedenle HP'yi ayırabileceğinizi düşünüyorsanız fiziksel becerilere odaklanmaya değer .


Eğer Reaper ile dövüşmek istiyorsanız öncelikle Ocak ayına kadar beklemelisiniz . Grubunuz o zamana kadar bunu üstlenecek kadar güçlü olmalı ve aynı zamanda yeterli miktarda Homunculi veya anında ölüm becerilerini geçersiz kılan diğer öğelerin stoklanmasına da yardımcı olur. Reaper'ın aynı anda verebileceği hasar miktarını en aza indirmek için güçlendirmeleri ve zayıflatmaları kullanmaya da odaklanmalısınız. Partinin savunmasını güçlendirmek veya saldırı yapmak arasında seçim yapmak zorunda kalırsanız savunmaya odaklanın.


Akılda tutulması gereken başka bir şey de, Reaper'ın herhangi bir unsuru kullanabilmesine rağmen, grubunuzun zayıf yönlerini otomatik olarak hedeflememesidir. Reaper, bir karaktere direndiği veya etkisiz hale getirdiği bir öğeyle saldırarak sıralarını boşa harcama yeteneğine sahiptir. Reaper ayrıca Karanlık becerilerini diğerlerinden daha sık kullanmaktan keyif alma eğilimindedir.


Bir başka yararlı tavsiye de Reaper'ı Pusuya Düşürmekten kaçınmaktır. Armageddon stratejisini kullanmadığınız sürece onu bir turda yenemezsiniz ve Reaper'ın Çevikliği o kadar yüksektir ki, Pusu turunuzu takiben arka arkaya dört tur geçmesi muhtemeldir.

Son olarak, dövüş boyunca Teurjilerinizi tam olarak kullanmalısınız. Verdikleri ekstra hasar, Reaper'ın HP dağını azaltmada önemli bir rol oynayabilir ve Trickster gibi Yüce saldırılar özellikle sert vurabilir.


Reaper'ı yenmek size Elizabeth'in İsteklerinden biri için ihtiyacınız olan Kanlı Düğmeyi verir , muazzam miktarda EXP'den bahsetmeye bile gerek yok. Daha sonra Karışık Zaman sırasında Asaları seçerek daha da fazla EXP elde edebilirsiniz, çünkü Reaper hangi katta dövüşürseniz dövüşün her zaman Vale (veya Arcana Burst aktifken Kız) dağıtır.


Persona 3 Reload'da Reaper'ı Kolayca Nasıl Yenebilirsiniz?


Helel'e erişim sağlamak için Yıldız Sosyal Bağlantısını maksimuma çıkarırsanız ve Şeytan'ı kaynaştırmaya yetecek seviyeye ulaşırsanız, ödülünüz nihai Füzyon Büyüsü: Armageddon olacaktır . Armageddon, kim veya ne olursa olsun tüm düşmanlara 9999 hasar verir. Bu, Nyx'in son şeklini almak için yeterli bir hasardır ve Reaper'ı yenmek için kesinlikle yeterlidir.


Armageddon'un tek dezavantajı, kahramanın HP ve SP'sinin 1'e düşmesidir, ancak bu sorunu hafifletmenin yolları vardır. Victory Cry becerisi, savaşın sonunda HP'nizi ve SP'nizi tamamen yeniler; bu nedenle, bu beceri aktifken The Reaper'ı yok ederseniz, tek gerçek kaybınız boş bir Theurgy göstergesi olur.


Ayrıca Armageddon ve Victory Cry kombosunu kullanarak Persona seviyelerini elde edebilir ve partinin en iyi silahlarını yapmak için ihtiyacınız olan Soul Sea öğelerini toplayabilirsiniz . Henüz eşyasını düşürmemiş olan Persona'ya geçin, The Reaper'da Armageddon'u kullanın, ardından Victory Cry ve normal bir düşmanı Pusuya düşüren Persona'ya geçin. Kazandığınızda HP'niz ve SP'niz geri gelecektir ve her şeyi yeniden yapabilirsiniz.


Reaper ile yeni bir dövüşe başlamadan önce kahramanın Teurji göstergesini maksimuma çıkarmayı unutmayın ve ortaya çıktığında daima onu Pusuya düşürmeye çalışın. Aynı anda dört tur atmasına izin vermek tehlikeli olsa da, tek bir hareketle onu yok ettiğinizde bu sorun değil.

19 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page