top of page

Persona 3 Reload: Nasıl Hızlı Para Kazanılır

Tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi Persona 3 Reload'da da para değerli bir kaynaktır. İhtiyacınız kadarını nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Hâlâ lisedeyken para kazanmak zor olabilir ve bu, gerçek hayatta olduğu gibi Persona 3 Reload'da da geçerlidir. Daha iyi silahlar ve zırhlar almak, kurtarma öğeleri satın almak, daha iyi Sosyal Beceri güçlendirmeleri elde etmek ve Kadife Oda'dan kayıtlı Personaları almak için paraya ihtiyacınız var .


Bütün bunlar, para kazanmanın her Persona 3 Reload oyuncusu için bir öncelik olduğu anlamına geliyor. Bunu yapmanın birçok yolu vardır, ancak bazıları diğerlerinden daha etkilidir. Sormanız gereken en büyük soru, yen kazanmak için kendi zamanınızı mı yoksa kahramanın zamanını mı harcamayı tercih edeceğinizdir.


Yarı Zamanlı Bir İşte Çalışmak


Oyunun başlangıcından itibaren ana karakterin iki yarı zamanlı işten birinde çalışmasını sağlayabilirsiniz : Liman İstasyonundaki sinema ve Paulownia Alışveriş Merkezindeki Chagall Cafe.

Sinema, Ekran Görüntüsü, kahramanın izinli olduğu günlerde çalışmaya uygundur. Bu, pazar günleri, tatiller ve tüm yaz tatili anlamına gelir. Ücretler vardiya başına 5.000 yen'den başlıyor, ancak orada birkaç kez çalıştıktan sonra bu miktar artabiliyor. Bu iş aynı zamanda Akademisyenleri ve Cesareti her seferinde küçük bir miktar artırır, ancak orada çalışmak, günü Sosyal Bağlantıyı geliştirerek geçiremeyeceğiniz anlamına gelir.

Chagall Cafe her pazartesi, salı ve çarşamba gecesi yarı zamanlı çalışma imkanı sunmaktadır. Ücretler 2.500 yen, ama sinemada olduğu gibi, orada birkaç vardiya çalıştıktan sonra bu da artabiliyor. Aynı zamanda Cazibe ve Cesareti de geliştirir , bu nedenle fazla paranız olmadığında ve henüz akşam Sosyal Bağlantılarının kilidini açmadığınızda erkenden ziyaret etmek için iyi bir yerdir.


Tartarus'tan Geçin

Yarı zamanlı para, zor durumda olduğunuzda yardımcı olabilir, ancak Persona 3 Reload'da para kazanmanın gerçek yolu Tartarus'u keşfetmektir . Bununla birlikte yenin nereden geldiğine dikkat ederek daha hızlı para kazanabilirsiniz.

  • Tartarus'taki düşmanlar yen düşürmezler , ancak karakolda nakit karşılığında satabileceğiniz eşyaları düşürürler. Bunu, gerçekçilik uğruna ekstra bir adım ekleyen oyun olarak düşünün.

  • Tartarus'taki kırılabilir nesneler, polis karakolunda satabileceğiniz değerli eşyalar ve kurtarma eşyaları da dahil olmak üzere çeşitli eşyaları barındırır. Sandıklardan farklı olarak, bu nesneler bir kata her yeniden girdiğinizde yeniden doğar, böylece son kat setini tekrar oynayarak ve Gölgelerden kaçınırken öğeleri toplayarak makul miktarda para kazanabilirsiniz.

  • Bir Gölgeyi Şaşırttığınızda bazen Bakır Para, Gümüş Para ve Altın Para gibi özel eşyalar düşürürler. Bu paralar normal değerli eşyalardan çok daha değerlidir ve bunları elde etmenin tek yolu Şaşkın Gölgeler'dir.

  • Bir savaştan sonra Coins takımından bir kart seçmek size hemen bir yığın para kazandırır; daha yüksek kart değerlerinden daha fazla para gelir. Eğer Arcana Boost'u tamamlarsanız, tüm kart değerleri normalden bir yüksek olur.

  • Tamamı altın el düşmanı olan Nadir Gölgeler, normal değerli eşyalardan çok daha değerli olan özel paralar düşürür. Örneğin, Zenginlik Eli 1.000 yen değerinde bir Dünya Parası düşürürken , Hazine Eli 2.500 yen değerinde bir Tek Para düşürür. Kırılabilir nesnelere benzer şekilde, daha önce keşfedilen bir zemine yeniden girdiğinizde yeni Nadir Gölgeler görünebilir.

  • Escapade Fortune Teller'ın ilk şansı, Tartarus'ta daha fazla Nadir Gölgenin ortaya çıkmasına neden olan Nadirlik Talihi'dir. İkinci şansı Gamble Fortune, hem Nadir Gölgelerin hem de Müthiş Gölgelerin daha sık ortaya çıkmasına neden oluyor. Her gece yalnızca bir servet seçebilirsiniz ve Rarity Fortune ile karşılaştırıldığında Gamble Fortune etkinken daha fazla Nadir Gölge belirir, bu nedenle Müthiş Gölgelerle başa çıkıp çıkamayacağınızı seçmeniz gerekir.


Persona Listenizi Planlayın


Persona 3 Reload'da en büyük para kaybı Persona satın alımıdır . Sosyal Bağlantıları hızlı bir şekilde geliştirmenin en iyi yolu, arkadaşınızın Arcana'sına uygun bir Persona taşımaktır, ancak Persona'ları stoklamak için yalnızca bu kadar alana sahip olursunuz ve ayrıca düşmanlara ayak uydurmak ve listeyi doldurmak için Persona'ları birleştirmeniz gerekir.

Bunun anlamı Tartarus'tan çıkmaya hazır olduğunuzda Persona stoğunuzu kontrol etmeniz gerektiğidir. Hepsi şu anda üzerinde çalıştığınız Sosyal Bağlantılarla eşleşiyor mu? Kaynaştırarak kurtulabileceğiniz herhangi bir Arcana kopyanız var mı? Geri dönüp stoğunuzu doldurmak için daha fazla Persona almaya çalışmak zaman ayırmaya değer mi? Kadife Oda yerine Tartarus'u kullanarak Personas alarak şaşırtıcı miktarda para tasarrufu sağlayabilirsiniz ve Personas'a harcamaktan kaçındığınız para, oyunun diğer alanlarında harcayabileceğiniz paradır.İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page