top of page

Persona 3 Reload: Her Persona Nasıl (ve Ne Zaman) Gelişir?

Kahraman, Fusion yoluyla daha iyi Personalar alırken, Persona 3 Reload'daki diğer Personalar belirli tarihlerde gelişir.Persona 1 ve 2'de her parti üyesi Kadife Oda'da Persona'larını değiştirebilir. Persona 4 ve 5'te , parti üyelerinizin Persona'larını Sosyal Bağlantı veya Sırdaş hikayelerini tamamlayarak geliştirirsiniz. Persona 3 Reload serinin üçüncü oyununu ilk kez oynuyorsanız bu Persona evrimlerinin nasıl ve ne zaman gerçekleştiğini merak ediyor olabilirsiniz . Sonuçta SEES'in erkek üyelerinden herhangi biriyle Sosyal Bağlantı başlatamazsınız.


Cevap, Persona 3 Reload'daki Persona evrimlerinin , büyük hikaye olaylarının gerçekleşmesinden sonraki belirli tarihlerde gerçekleşmesidir. O zamandan önce gelişmiş bir Persona elde edemezsiniz, ancak aynı zamanda onları geliştirmek için herhangi bir çaba harcamanıza da gerek yoktur.


Persona 3 Reload'da Persona'nın Gelişim TarihleriHer SEES üyesi bir Persona evriminden geçmez ama çoğu bunu yapar. Shinjiro, Ekim ayında hikaye nedeniyle takımdan ayrıldığı için ödül alamıyor ve Koromaru, Persona'sı geliştikten sonra SEES'e katılıyor. Bu yüzden bir yerine iki Teurji yeteneğiyle başlayan tek ekip üyesi o. Geri kalanına gelince:


SEES Üyesi

Evrim Tarihi

Yeni Kişi Adı

Akihiko Sanada

10/5

Sezar

Elektrikli Saldırı

Ken Amada

10/6

Renk Arama

İlahi müdahale

Fuuka Yamagishi

10/20

Juno

Vahiy

Yukarı Takeba

11/5

IŞİD

Huzur

Mitsuru Kirijo

11/18

Artemisia

İcra Kılıcı

Junpei Iori

11/22

Trismegistus

Hayatın Alevi

Aigis

12/30

Athena

Maksimum Ateş Gücü

Persona 3 Reload'da Bir Evolution Ne Yapar?Bir parti üyesinin Persona'sı geliştiğinde iki avantaj elde eder. İlk olarak, Teurji göstergeleri dolduğunda seçebilecekleri yeni bir Teurji yeteneği kazanırlar . Bu yetenekler genellikle başlangıç ​​yeteneklerinden daha güçlüdür veya gruba güçlü bir destek sağlar.


Diğer fayda ise elementel yakınlıklarındaki değişikliktir. Parti üyelerinin hiçbiri zayıf yönlerini kaybetmezken Güçlü unsurları Null olarak değişir. Bu, tercih ettikleri elementten yarısını almak yerine hiç hasar almadıkları anlamına gelir. İşte tam liste:


SEES Üyesi

Eski Persona Yakınlıkları

Yeni Persona Yakınlıkları

Akihiko Sanada

Zayıf Buz Güçlü Elektrik

Zayıf Buz Sıfır Elektrik

Ken Amada

Zayıf Karanlık Güçlü Işık

Zayıf Koyu Sıfır Işık

Yukarı Takeba

Zayıf Elektrik Kuvvetli Rüzgar

Zayıf Elektrik Sıfır Rüzgar

Mitsuru Kirijo

Zayıf Ateş Güçlü Buz

Zayıf Ateş Sıfır Buz

Junpei Iori

Zayıf Rüzgar Güçlü Yangın

Zayıf Rüzgar Sıfır Ateş

Aigis

Zayıf Elektrik Güçlü Delme

Zayıf Elektrikli Sıfır Delme

Fuuka, asla düşmanlarla doğrudan savaşmadığı için bu listenin bir istisnasıdır ve Koromaru, Işığa Karşı Zayıflık ile başlar ancak Ateşi ve Karanlığı Sıfırlayabilir.

13 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page