top of page

Persona 3 Reload'da Zaman Nasıl Geri Sarılır

Geri sarma, Persona serisindeki güçlü ve yeni bir araçtır, ancak yeni bir araç olarak nasıl çalıştığına dair sorularınız olabilir.Persona 4'te , zamanı son teslim tarihinden birkaç gün öncesine geri sararak kaçırılan bir kurbanı kurtarmayı başaramazsanız, Igor size acıyacaktır . Orijinal Persona 3 çok daha az bağışlayıcıydı: Dolunay için hazırlıklı olmasaydınız, Tartarus'ta biraz pratik yapmaya yetecek kadar geçmişte bir kurtarış yaptığınızı ummak zorunda kalırdınız. Persona 3 Reload işleri farklı şekilde ele alıyor.


Persona 3 Reload, Rewind adında yeni bir oyun mekaniğine sahiptir. Oyunun herhangi bir noktasında (veya en azından menüye erişebildiğiniz herhangi bir noktada), zamanı boş bir döneme geri sarabilir ve farklı bir şeyler yapmayı deneyebilirsiniz. Peki bu yeni işlevi nerede bulabilirsiniz ve zamanı ne kadar tersine çevirebilir?


Geri Sarma Komutunu Nerede Bulabilirsiniz?Öncelikle oyun içi menüyü açın ve "Sistem"i seçin. Geri sarma, "Veri Yükle" ve "Verileri Kaydet"in hemen altında listelenen, arasından seçim yapabileceğiniz seçeneklerden biridir.


Oyununuzu kaydedemediğiniz zamanlar olsa da Geri sarma seçeneği her zaman mevcut olmalıdır. Tartarus'un ortasında olsanız veya bir dolunay olayına doğru ilerlemeye çalışıyor olsanız bile, zamanın akışını tersine çevirebilir ve oyunun başlarındaki boş bir döneme dönebilirsiniz.


Ancak aklınızda bulundurmanız gereken bir şey de Geri Sarmanın tek yönlü bir yolculuk olduğudur. Geri döndüğünüz ücretsiz dönemde oyununuzu kaydedebilirsiniz ancak şu anda kaydedemezseniz ilerlemenizi kaybedersiniz. Ne olduğuna bağlı olarak bu iyi bir şey olabilir ama geri alabileceğiniz bir karar değil.


Ne Kadar Geriye Sarabilirsiniz?Geri sarma , oyundaki en son beş ücretsiz döneme dönmenizi sağlar . Bu, zamanınızı nasıl geçireceğinizi seçmekte özgür olduğunuz Gündüz, Okul Sonrası ve Akşam dönemlerini içerir. Bu, geçmiş ara sahne günlerini, dolunay etkinliklerini, sınavları , okul gezilerini ve seçeneklerinizin sınırlı olduğu diğer günleri atlar.


Örneğin, ilk ara sınavların ertesi günü olan 5/23 tarihinde Geri Sar seçeneğini seçerseniz, sınavlardan önceki hafta sonu olan 5/17 veya 5/16 tarihine geri dönebilirsiniz. Ancak 5/15 akşamına geri dönemezsiniz çünkü oyun şu anda içinde bulunduğunuz serbest süreyi sayar. İşin iyi tarafı, bu, tüm paranızı sonuna kadar harcamak gibi bir şey yaptıktan sonra günü sıfırlayabileceğiniz anlamına gelir. - ilaç fiyatı çünkü cumartesi olmadığını unuttun .


Geri Sardıktan sonra daha önceki bir döneme dönmek için tekrar Geri Sarabilirsiniz. Ancak oyun yalnızca beş otomatik kaydetmeyi tutar ve bu nedenle listelenen en erken ücretsiz süre sınırdır. İki buçuk gün geri alıp, ardından iki gün daha geri alıp oyunun başlangıcına ulaşmaya devam edemezsiniz. 5/9'da zamanı 5/8'e, 5/7'ye veya 5/6'ya tersine çevirebilirsiniz, ancak daha erkene asla. Daha geriye gitmenin tek yolu manuel kaydetmeyi kullanmaktır.


Ayrıca geri gidip tekrar ileri gitmek için Geri Sar'ı kullanamazsınız. Bir zaman aralığı seçtiğinizde oyun, daha sonraki boş dönemleri Geri Sar menüsünden kaldırır. Gidebileceğiniz tek yön geri dönüş.37 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page