top of page

Persona 3 Reload'da Pokemon Paskalya Yumurtası Saklanıyor Olabilir

Keskin gözlü bir Persona 3 Reload oyuncusu, Atlus'un eleştirmenlerce beğenilen RPG'sinde inanılmaz derecede belirsiz bir Pokemon referansı olabilecek bir şeyi fark ediyor.

Dikkatli bir oyuncuya göre Persona 3 Reload, Sandygast geri araması şeklinde belirsiz bir Pokemon referansını saklıyor olabilirBu, bir Atlus oyununa giden yolu bulan başka bir medya serisine dayanan ilk Paskalya yumurtası olmasa da, bu potansiyel Persona 3 Reload referansının keşfi, bazı Pokemon hayranları arasında orijinalliği konusundabir tartışmaya yol açtı

Atlus'un üçüncü numaralı Persona oyununun yeniden yapımı, 2 Şubat'ta hayranların büyük beğenisini kazandı ve eleştirmenlerin beğenisini kazandı. 2006'daki orijinaline benzer şekilde, Persona 3 Reload oldukça uzun bir oyundur , bu nedenle en azından bazı sırlarının hâlâ açıklanmayı beklediği akla yatkındır. yayınlandıktan sadece birkaç gün sonra keşfedilecek.

Persona 3 Reload Naganaki Tapınağı Sandygast Referansını Gizleyebilir

Ancak bu sırlardan biri, yakın zamanda Naganaki Tapınağı'nı keşfederken ilginç şekilli bir kum tepesine rastlayan Reddit kullanıcısı Frosty_Training_3229 tarafından keşfedilmiş olabilir. Daha yakından incelendiğinde oyuncu, tümseğin aslında 2016 yılında Pokemon Sun and Moon'da ortaya çıkan yedinci nesil bir yaratık olan Pokemon Sandygast'a incelikli bir referans olduğundan şüphelenmeye başladı.Yaklaşık iki bin kişi bu keşfin ana Pokemon alt dizisinin ön sayfasına gönderilmesi yönünde oy kullansa da herkes Frosty_Training_3229'un teorisine katılmadı. Bu nedenle bazı hayranlar, Sandygast'ın öylesine genel bir tasarıma sahip olduğunu ve içinden küçük bir kürek çıkan neredeyse her kum yığınının ona bir referans olabileceğini öne sürdü. Ancak durumun kesinlikle böyle olmadığını, çünkü bu tür görüntülerin Persona serisine büyük ölçüde ilham veren manga ve anime de dahil olmak üzere sayısız medyada yaygın olduğunu savundular .

Bu tartışmalarla karşı karşıya kalan Frosty_Training_3229, orijinal Persona 3'teki Naganaki Tapınağı'nın ekran görüntüsünü bulma zahmetine girdi . Görüntü, 2006 oyununun aynı noktasında kumdan bir binek bulunmasına rağmen, yeniden yapılanmada bulunandan çok farklı olduğunu ve aslında Sandygast'a benzemediğini kanıtladı. Atlus geliştiricilerinden biri tümseğe bir kum küreği ve tünel benzeri bir delik ekleme zahmetine katlandığından, bu keşif, oyuncunun gerçekten de gizemli bir Sandygast Paskalya yumurtasına rastladığına daha da ikna olmasını sağladı.

Durum ne olursa olsun, Pokemon'a gönderme yapan bir Persona oyunu Atlus için benzeri görülmemiş bir hamle olmaktan çok uzak olacaktır. Sonuçta, yalnızca Persona 5'te birkaç Pokemon Paskalya yumurtası vardı ; bunlar arasında Morgana ile esprili bir diyalog seçeneği ve Futaba'dan bir satır daha vardı.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page