top of page

Persona 3 Reload'da Gerçek Son Nasıl Gidilir?

Persona 3 Reload'da yılbaşı gecesi, kahramana ya kötü sonla ya da gerçek sonla sonuçlanabilecek ağır bir seçim sunulur.Persona 3 Reload'un iki sonu var ama bunlardan yalnızca biri gerçek son. Bu sonu takip etmek, bir ay daha oynamaya devam etmenize ve son patronla büyük bir fedakarlık yaparak savaşmanıza olanak tanır. Her şey yıl sonunda yapılan büyük bir seçime bağlı.


Kötü sonu seçerseniz oyun, jenerik atılmadan önce birkaç ara sahneden geçecektir. Ancak gerçek son, oyunun Ocak ayına kadar devam etmesini içeriyor. Bu sonu elde etmek, zor bir kararla karşı karşıya kaldığınızda silahlarınıza bağlı kalmanızı ve SEES üyesi arkadaşlarınızın dünyayı kurtaracak gücüne güvenmenizi gerektirir.


Kötü Sondan Nasıl Kaçınılır?Persona 3 Reload'un iki sonu 31 Aralık'ta yapılan tek bir seçime dayanıyor. Oyunun başlarında oyuncular , Nyx ve Fall ile önemli bağlantıları olan yeni öğrenci Ryoji Mochizuki ile tanışacaklar. Aralık ayının başına doğru Ryoji, Persona 3 Reload'un SEES ekip üyelerine önemli bir karar verir.


Eğer onu öldürmeyi seçerlerse , yaşadıkları tüm travmaları ve zorlukları unutup, dünyanın sonuna kadar huzur içinde yaşayabilirler. Aksi takdirde sonuçsuz bir mücadeleye katlanacaklarını ve ne olursa olsun öleceklerini ısrarla vurguluyor.


Ryoji, SEES'e kararını vermesi için 31 Aralık'a kadar süre veriyor. Yılbaşı gecesi geldiğinde, ana karakterle özel olarak buluşacak ve onlardan kendisini öldürmelerini ve arkadaşlarının acısını bağışlamalarını isteyecektir. Ryoji'yi öldürmeyi seçmek Persona 3 Reload'un kötü sonlanmasına yol açacaktır . Ryoji'yi bağışlamayı seçmelisiniz . Daha sonra gölgeli bir forma bürünecek ve size bir kez daha soracak. Onu ikinci kez bağışla , o da bırakacaktır. Bu, oyunun Ocak ayına ve son ayına geçmenizi sağlayacaktır.


Ryoji'yi ayırdığınızda ne olur?Ocak ayı gelip çattığında ve SEES üyeleri hâlâ görevlerini hatırladıklarında, ana hikayeye devam etmek için bir ay daha süreniz olacak . Bu süre zarfında, son boss'a hazırlanmak için Persona 3 Reload'daki tüm sosyal bağlantıların kilidini açmak önemlidir . Ne yazık ki, bu son patron , kaderinde Düşüşü getirip dünyanın sonunu getirecek olan Nyx'in avatarı olan Ryoji'nin sapkın bir yozlaşmasıdır .


Bu son savaş sırasında Ryoji, Nyx'i tamamen çağırma ve Düşüşü tamamlama planlarına ne yazık ki devam edecek. Şans eseri, kahraman Düşüşe son vermek için Büyük Mührü gerçekleştirecek ve böylece Ryoji'yi öldürecek. Ancak bu çaba, bir sonraki ay boyunca kahramanı öldürür. Son bir gülümsemeyle kahraman, Persona 3 Reload'da gerçek sonu seçerek arkadaşlarını ve dünyayı kurtardığından emin olabilir .


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments