top of page

Palworld: Zaman Nasıl Atlanır?

Geceye özel arkadaşlar yakalamak veya kendinizi hava şartlarının tehlikelerinden korumak için Palworld'de nasıl vakit geçirebileceğinizi burada bulabilirsiniz.Canavarları yakalayan Palworld oyunu , erken erişime ilk çıkışından bu yana dünyayı kasıp kavurdu. Burada oyuncular, Pals adı verilen yaratıkları toplayabilir ve onlarla savaşabilir veya onları kendi üs toplama kaynakları üzerinde çalışmak üzere görevlendirebilirler. Oyun, birçok oyun özelliğinin temelini oluşturan bir gündüz-gece döngüsü içerir. Ortamınızda günün saatine bağlı olarak Dostlarınızın davranışlarında, vahşi Dostların mevcudiyetinde ve etrafınızdaki dünyanın sıcaklığında bir dalgalanma göreceksiniz.


Palpagos Adası'nın muazzam evrenini gündüzleri keşfetmek nispeten kolay olsa da geceleri çok daha zorlaşıyor. Bunun başlıca nedenleri karanlığın başlaması ve gecenin ardından gelen soğuk havadır . Belirli bir Arkadaş arıyorsanız, yeni bir meydan okuma arıyorsanız veya yalnızca geceleri ortaya çıkan tehditlerden kaçınmak istiyorsanız, Palworld'de nasıl vakit geçirebileceğinizi burada bulabilirsiniz .


Palworld'de Gece ve Gündüz Döngüsü Nasıl Çalışır?Hiçbir ayar değiştirilmezse Palworld'de bir gündüz ile gece arasında geçiş yapmak 32 dakikalık gerçek zamanlı zaman alacaktır . Bu, gece yarısından gece yarısına kadar tüm gün boyunca çalışmak istiyorsanız, bunu başarmak için bir saatten biraz fazla zaman ayırmanız gerektiği anlamına gelir.


Gün bitip gece ilerledikçe Palpagos Adası'nı çevreleyen sıcaklık önemli ölçüde düşecek ve bu da size zarar verecektir. Isınmak ve kendinizi sıcaklık tehlikesinden korumak için kıyafet dikmeniz veya ateş yakmanız gerekir . Gece tehlikeli olsa da faydalıdır, özellikle de karanlık tip dostları yakalamak istiyorsanız. Gece boyunca çevre daha karanlık olacak ve görünürlük azalacak, bu da Pals'ın uykuya dalmasına neden olacak. Ancak karanlık tip dostlar bir istisnadır, çünkü birçoğu vahşi doğada yalnızca geceleri ortaya çıkar.


Kendinize bir meşale veya lamba yapın ve geceleri dünyayı dolaşarak Hoocrates ve Daedream gibi karanlık tip dostları avlayın . Üssünüzün karanlık tipteki arkadaşları dışında diğer tüm arkadaş türleri gece boyunca uyuyacaktır, bu da üssünüzdeki işlerin çoğunun duracağı anlamına gelir. Ancak uyku, arkadaşların akıl sağlığını korumaları için son derece önemlidir ve bu da üretkenliklerini etkiler.

Palworld'de Zaman Nasıl Atlanır?


Bir Yatak OluşturunPalworld'de geceyi atlamanın en kolay yolu bir yatak inşa edip üzerinde uyumaktır . Üç teknoloji puanı harcayarak Teknoloji Seviyesi 3'te Kalitesiz Yatağın kilidini açacaksınız. Yatağı hazırlamak için 20 Tahta, 5 Lif ve 1 Yüne ihtiyacınız olacak. Ancak yatağı oluşturmadan önce, yatağı koyabileceğiniz bir temel ve çatı oluşturmalısınız. Bunlar yapım menüsünün Mobilya bölümünde mevcuttur ve Teknoloji Seviyesi 2'de açılacaktır.


Yatağı hazırladıktan sonra onu uyumak ve geceyi geçirmek için kullanabilirsiniz. Gece uyuduğunuzda otomatik olarak zaman atlanacak ve ertesi sabah uyanacaksınız.


Dünya Ayarlarını DeğiştirinPalworld'de zaman atlamanın bir başka yolu da dünya ayarlarını değiştirmektir. Dünya ayarları menüsünde, özel ayarlara gidin; dünyanızda gece ve gündüz saatlerini ayarlama seçeneğini bulacaksınız.


İhtiyaç duyduğunuz zamana bağlı olarak gündüz veya gece hızını değiştirmek için kaydırıcıyı artırabilir veya azaltabilirsiniz. Bir zaman diliminde diğerine göre daha fazla vakit geçirmek istiyorsanız, gündüzden geceye zaman atlamanın da tek yolu budur.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page