top of page

Palworld Yakalama Oranı Nasıl Artırılır

Palworld'de yakalama oranını nasıl artıracağınızı ve daha fazla Pals yakalayacağınızı mı merak ediyorsunuz? Burada size bunu yapabileceğiniz tüm olası yolları göstereceğiz.Heyecan verici Palworld'ü keşfederken oyuncuların birçok benzersiz Dost yakalaması gerekir, ancak tüm gereksinimleri karşılamak bile her zaman avda başarıyı garanti etmez. Sonuçta yaratığın sağlığını düşürseniz bile kürelerinizin seviyesi yeni bir evcil hayvanı yakalamak için yeterli olmayabilir. Ayrıca, bazen sorun sizin hazırlığınız değil, rastgele kötü şans veya oyun dünyası ayarlarıdır ki bu çok sinir bozucu olabilir.


Avlanmaya giderken her oyuncu çok fazla kaynak harcamadan en iyi ve en güçlü Dostları bulup yakalamayı hayal eder. Elbette %100 başarı şansını garanti edecek yasal bir yol yok, ancak Palworld'deki yakalama oranını maksimuma çok yakın bir şekilde artırmanın pek çok yolu var .


Palworld'de Yakalama Oranını Artırmanın Tüm YollarıÖncelikle Palworld'de yakalama oranını üç şekilde artırabileceğinizi belirtmekte fayda var :

Pals'ın sağlığının azaltılması.

Daha yüksek seviyedeki Pal Kürelerini kullanma.

Lifmunk Heykellerini Toplamak.

Daha Fazla Hasar Verin

Öncelikle Pals avcılığının temellerinden, yani hedefinizin sağlığından bahsetmeye değer. Maksimum sağlık göstergelerine sahip bir yaratığı yakalamak, ölümün eşiğinde olan bir hedefi yakalamaktan çok daha zor olacaktır. Bu nedenle hedef Pal'ınıza Pal Spheres atmadan önce onunla savaşın ve sağlığını mümkün olduğu kadar azaltın. Dikkatli olun çünkü çok fazla hasar verirseniz yaratığı öldürürsünüz ve onu yakalayamazsınız.


Farklı Pal Küreleri Kullanın


Bir sonraki adım uygun Pal Kürelerini seçmektir . Maceralarınızın başlangıcından 14. seviyeye kadar yaratıkları yakalamak için çoğunlukla temel Pal Küresini kullanacaksınız. Ancak sırasıyla 14, 27 ve 35. seviyeye ulaştığınızda Sphere Workbench, Sphere Assembly Line ve Sphere Assembly Line II'nin kilidini açacaksınız. Bu öğelerin daha geniş bir yelpazesini oluşturmanıza olanak tanır:


Mega Küre (seviye 14)

Giga Küresi (seviye 20)

Hiper Küre (seviye 27)

Ultra Küre (seviye 35)

Efsanevi Küre (seviye 44)

Sonraki her Pal Küresinin yaratılması önemli ölçüde daha fazla kaynak gerektirir, ancak etkinlikleri fiyatla orantılı olarak artar. Elbette Ultra Sphere ve Legendary Sphere'i en zayıf yaratıkları yakalamak için kullanmamalısınız ancak üst düzey Dostları avlarken başarı şansınızı önemli ölçüde artırabilirsiniz.


Lifmunk Effigies'i kullanın


Bu yöntem, oyun dünyasında bulunan küçük koleksiyon parçaları olan Lifmunk Effigies'in toplanmasını ve kullanılmasını içerir. Oyuncular bu parlak yeşil heykelcikleri oyun boyunca küçük kaideler üzerinde bulabilirler ancak bunları toplamak yeterli değildir. Oyuncuların Güç Heykeli'nin kilidini açması ve inşa etmesi gerekiyor. 20x Stone ve 10x Paldium Fragment harcayarak bu yapıyı üssünüze yerleştirebilir ve onunla etkileşime girip Lifmunk Effigies'i feda ederek ele geçirme oranını önemli ölçüde artırabilirsiniz.

Comments


bottom of page