top of page

Palworld Yükseklik Sınırı Var mı?

Gökyüzüne ulaşan bir üs inşa etme fikrini seven Palworld oyuncuları için, bu oyunda nesnelerin aslında ne kadar yüksek olabileceğini görelim.Her geçen gün daha da gülünç satış rakamlarına ulaşan bir oyun olan Palworld , hakkında hala bilinmeyen çok şey barındırıyor. Bu oyunu oynayan milyonlarca kişiye rağmen, oyunun bazı önemli yönleri hakkında çevrimiçi olarak güvenilir bilgi bulmak (en azından şu anda) oldukça zor olabilir. Örneğin, hemen hemen her Hayatta Kalma oyununda (özellikle inşaat mekaniği olanlarda) neredeyse her zaman bir yükseklik sınırı vardır.


Minecraft , yaklaşık 320 blokluk yükseklik sınırıyla bunun en belirgin örneğidir, ancak tek örnek olmaktan uzaktır. Bu oyunların çoğunun ilk etapta yükseklik sınırlarına sahip olmasının nedeni, büyük olasılıkla, gerçek oyun sunucusu (buna hem genel hem de özel sunucular dahildir) üzerindeki yükü azaltmak için oyuncu oluşumunu belirli bir dereceye kadar 'sınırlandırmanın' bir yolu olabilir. . Palworld'ün lansmanında genel, özel ve hatta özel sunucu seçenekleri varken , aynı zamanda bir yükseklik sınırı da belirlediler mi? Bir göz atalım ve görelim.


Palworld'ün Yükseklik Sınırı


Kesin Bir Sayı Değil Ama Yine de Bilmeye Değer


Palworld , Minecraft'ın "blokları" kadar kesin bir ölçü birimine sahip olmasa da Stone Walls bu işi gayet iyi yapmalı. Şunu da baştan belirtmeliyiz ki, eğer absürd derecede yüksek bir duvar kulesi inşa edecekseniz, o duvar 'direğinden' yukarıya doğru inşa etmenin bir üst sınırı olacaktır. Bu , yapıların ayakta kalabilmesi için belirli bir miktarda desteğe ihtiyaç duyduğu Valheim'ın bina sistemine biraz benziyor ; ancak Palworld, yapı yapısal bütünlüğünü kaybedeceği zaman sizi inşa etmeye çalışmaktan bile alıkoyuyor; Valheim ise kesinlikle yapının dengesiz kısımlarına sahip olacak. yapı üzerinize yıkılır.


Her durumda, araştırmamızda Palworld'ün okyanustan gökyüzündeki 'inşa sınırına' kadar olan Yükseklik Sınırının yaklaşık 250 Taş Duvar yüksekliğinde olduğunu bulduk . Bu sayıyı Lonca Üssümüze inşa ettiğimiz taş kuleden , eklenen her taş duvarı sayarak yaklaşık 239'a ulaştık ve Üssümüz deniz seviyesinin biraz üzerindeydi.


Ve değeri ne olursa olsun, Palworld'deki Yükseklik Sınırı oldukça saçma bir şekilde nezaketlidir, çünkü bu kadar yükseğe ulaşan tamamen ete kemiğe bürünmüş bir üs inşa etmeye çalışan herkes , cennete ulaşan üsleri Yüksekliğe bile ulaşmadan önce muhtemelen ciddi sunucu sorunlarıyla karşılaşacaktır. Sınırla. Ayrıca bunun tek tip bir sınır gibi göründüğünü ve inşaata nereden başlayacağınıza bağlı olmadığını da belirtmek gerekir; dolayısıyla Astral Dağların zirvesinde inanılmaz derecede yüksek bir üs inşa etmek istiyorsanız, bu sizin yaptığınız gibi yürümeyebilir. öyle olmasını umuyordum.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page