top of page

Palworld: Suzaku Aqua Nasıl Üretilir?

Suzaku Aqua, Palworld'ün Kutsal Çölü'nde bulunan ateşli Suzaku'nun bir alt türüdür. Suzaku'nun aksine su versiyonuna nadir rastlanır.Palpagos Adaları boyunca, Palworld'de yakalayıp eğitebileceğiniz yüzün üzerinde Dost türünü keşfedebilirsiniz . Bu yaratıkların birçoğu takımadalarda vahşi veya alfa Dostlar olarak özgürce dolaşırken, yalnızca karmaşık üreme süreci yoluyla elde edilebilecek seçilmiş birkaç tanesi, özellikle de alt tür dostları vardır.


Her ne kadar Palworld ahbap evrimlerini içermese de, her biri farklı temel niteliklere sahip büyüleyici bir alt tür kavramını tanıtıyor. Örneğin, Obsidian Dağı'nın volkanik arazisinde, Gobfin Ignis olarak bilinen Gobfin'in ateşli versiyonuyla karşılaşılabilir veya karlı Astral Dağları'nda buzlu Mammorest Cryst'e rastlanabilir. Bu alt türlerden bazıları vahşi doğada dolaşırken bulunabilirken, diğerleri üremeye veya zindanlardaki zorlu boss karşılaşmalarına özeldir.


Suzaku Aqua, Palworld'ün en nadir dostlarından biri olarak öne çıkıyor . Palpagos Adaları'nın kuzey bölgesindeki Kutsal Çöllerde bulunan güçlü bir Ateş dostu olan Suzaku'nun Su versiyonudur . Suzaku Aqua'yı elde etmenin tek garantili yolu Suzaku'yu Jormuntide ile yetiştirmektir. Suzaku Aqua için ihtiyaç duyulan ebeveyn arkadaşlarının nerede olduğunu ve nasıl yetiştirileceğini öğrenmek için bu kılavuzu izleyin.


Palworld: Suzaku Su Yetiştirme RehberiÜreme, Palworld'ün ana özelliklerinden biridir , çünkü iki ebeveyn Pals yetiştirerek hemen hemen her türden Pal elde etmenize olanak tanır. Oyuncular yeni Pal türlerinin kilidini açmak için melezleme yapabilirler. Bu özellik sayesinde oyuncular, oyunun ilerleyen safhalarında doğal olarak karşılaşılan güçlü Dostların kilidini açmak için erken oyun arkadaşlarını kolayca yakalayabilirler. Ne yazık ki Suzaku'yu ele geçirmek için Suzaku ve Jormuntide'ye ihtiyacınız olacak, bunların ikisini de yakalamak oldukça zor.


Suzaku'ya Nasıl Gidilir?Pal'ın Alfa versiyonu da dahil olmak üzere, Kutsal Çöllerin kum tepelerinde dolaşan birçok Suzaku bulabilirsiniz. Uçan bir bineğe sahip olduğunuzda, Kutsal Olmayan Çölleri bulmak için kuzeydoğuya doğru ilerlemeye devam edin. Alpha Suzaku'yu Kum Tepeleri Girişi seyahat noktasından kuzeydoğuya giderek bulabilirsiniz. Alfa versiyonunu yakalamak gerçekten gerekli değil, ancak oyuncular Suzaku Aqua'da daha iyi istatistikler istiyorlarsa bunu düşünebilirler.


Jormuntide Nasıl Gidilir?Jormuntide, Palworld'deki en güçlü Su dostlarından biridir . Palpagos Adaları'nda, ilki Doğu Vahşi Adası'nın batısında ve ikincisi Bambu Koruları'ndaki büyük gölün içinde olmak üzere iki alfa Jormuntid bulabilirsiniz. Her ikisi de 45. seviyede olduğundan şiddetli bir dövüşe hazır olun. Jormuntide vahşi Dostlar olarak ortaya çıkmaz, ancak bir Jormuntide yetiştirmenin de kolay bir yolu vardır.


Jormuntide'ı elde etmek için Nitewing ve Grizzbolt'u çiftleştirebilirsiniz. Bu dostların her ikisi de erken bölgelerde bulunur. Nitewing'i tüm başlangıç ​​adalarında dolaşımda bulabilirsiniz. Bir Gece Kanadı yakaladığınızda, onu uçan bir binek olarak kullanmak için eyerini yapın ve Başlangıçlar Platosu'nun güneyine giderek 1 Nolu Yaban Hayatı Koruma Alanı'na ulaşın. Burası, diğer nadir Sığınak arkadaşlarının yanı sıra Grizzbolt'u da yakalayabileceğiniz yerdir .


Suzaku Aqua'yı Yakalamak İçin Suzaku ve Jormuntide Nasıl Üretilir?Karşı cinsten Suzaku ve Jormuntide'yi yakaladıktan sonra ikisini de bir yetiştirme çiftliğine yerleştirin. Yetiştirme çiftliğinin kilidini henüz açmadıysanız, bina tarifinin kilidi Teknoloji ağacında Seviye 19'da açılabilir. Onları üremeye atadıktan sonra, bir kek pişirip yetiştirme çiftliğinin yanındaki sandığa koymanız gerekecek ve üreme sürecini başlatacaksınız.Birkaç dakikalık türler arası üremenin ardından Suzaku ve Jormuntide, Devasa Nemli Yumurta'yı doğurur. Yumurtadan çıkma işlemini başlatmak için bu yumurtayı bir Yumurta İnkübatörüne yerleştirin. Yumurta Kuluçka Makinesi, 7. seviyeye ulaştıktan sonra kilidi açılabilen bir Kadim Teknolojidir. Varsayılan dünya ayarlarıyla, bir Devasa Nemli Yumurtanın yumurtadan çıkması yaklaşık bir saat 20 dakika sürer. Başka arkadaşlar yetiştirmekten veya daha nadir Dostlar keşfetmek için Palpagos Adaları'nı keşfetmekten çekinmeyin.


Suzaku Aqua Yetenekleri ve Çalışma İstatistikleriSuzaku Aqua, Palworld'de yalnız Su tipi bir Dosttur . Seviye 3 Sulama becerisiyle birlikte gelir, bu da eğer bir Sulama Arkadaşı arıyorsanız onu iyi bir seçim haline getirir. Jormuntide , Seviye 4 Sulama becerisi nedeniyle en iyi Sulama Arkadaşı olarak duruyor . Ancak boyutu göz önüne alındığında, Jormuntide sık sık sıkışık üslerde sıkışıp kalıyor ve arızalanıyor. Öte yandan Suzaku Aqua küçüktür ve bir yerden diğerine kolaylıkla uçabilir.


Suzaku Aqua'nın 3. seviye Sulama becerisi bu nadir Dost'un tek iyi yanı değil. Suzaku, Aqua Burst, Hydro Laser ve Blizzard Spike gibi birçok güçlü su ve buz saldırısını öğrenebilir. Suzaku Aqua'yı almak için Alpha Jormuntide kullandıysanız, Jormuntide'ın su saldırılarına %20 hasar bonusu veren Lord of the Sea adlı özel pasif becerisini almış olabilir. Palworld'de güçlü bir Suzaku Aqua oluşturmak için bu güçlendirmeyi Vahşi ve Kas Kafası gibi diğer saldırgan pasif becerilerle birlikte istifleyebilirsiniz .


5 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments