top of page

Palworld Sunucu Maliyetleri İnanılmaz

Palworld geliştiricisi Pocketpair, şu anda oyunun çok oyunculu sunucularına harcadığı göz kamaştırıcı miktardaki parayı ortaya koyuyor.  • Palworld'ün Şubat 2024'te sunucu bakım maliyetinin 474.000 $ olacağı tahmin ediliyor.

  • Pocketpair ağ mühendisi, kendisine ne olursa olsun oyunun çevrimiçi hizmetini "bozmama" emri verildiğini söyledi.

  • Pocketpair, oyunun ölçeklenebilirliğini engelleyen ciddi bir bellek sızıntısı da dahil olmak üzere bazı kritik çok oyunculu hataları düzeltmeyi bitirdikten sonra Palworld'ün sunucu maliyetlerinin düşmesi bekleniyor.


Palworld şu anda Şubat ayı için yaklaşık yarım milyon dolarlık sunucu bakım maliyetine katlanmak üzere. Bu göz yaşartıcı figür, Palworld gibi bağımsız bir hitin ne tür "iyi sorunlar"yaratabileceğine dair ek bir bakış açısı sağlıyor.


Japon stüdyosu Pocketpair'in en yeni oyunu, 19 Ocak'ta PC ve Xbox konsolları için erken erişimde yayınlandı . Palworld aynı zamanda ilk günkü Xbox Game Pass sürümüydü ancak bu, onun Steam'de en çok satan oyun olarak çıkışını engellemedi. iki haftadan fazla bir süre sonra hala elinde tuttuğu bir unvan.


Palworld Şubat Ayında Hosting İçin 474.000 Dolar Harcayacak


Bu küresel başarının diğer tarafı, Palworld'ün piyasaya sürülmesinden sonraki günlerde sunucu sorunlarıyla mücadele etmesi , milyonlarca oyuncunun çok oyunculu örneklerine atlamaya çalışması ve arka ucunu diz çöktürmesiydi. Pocketpair CEO'su Takuro Mizobe, devam eden altyapı zorluklarını bağlamsallaştırma çabası içinde, yakın zamanda Twitter'da oyunun aylık barındırma maliyetlerinin öngörüsünü açıkladı. Pocketpair'in barındırma sağlayıcı konsolunun ekran görüntüsü, Palworld'ün şu anda Şubat ayı için sunucu bakım maliyetlerinin 70.53 milyon yen'e (474.000 $'a eşdeğer) ulaşma yolunda olduğunu belirtiyor.


Sonraki bir tweet'te Pocketpair ağ mühendisi Chujo Hiroto, kendisine ne olursa olsun oyunun çok oyunculu hizmetini "bozmaması emredildiğini" açıkladı. Yetkili, Japon stüdyosunun şu anda Palworld'ün çok oyunculu sunucularını "kârlılığı düşünmeden" sunduğunu yazdı ve geliştiricinin, tüm oyuncuların oyundan "sonuna kadar" keyif almaya devam edebilmesini sağlamak için elinden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğini ekledi.


Ne yaparsam yapayım [multiplayer] hizmetini bozmamam emredildi. Karlılığı düşünmeden sunucular hazırladık.


Pocketpair'in en son resmi satış güncellemesi, Palworld'ün 31 Ocak itibarıyla 19 milyon oyuncuyu aştığını ortaya çıkardı. Bu kişilerin 12 milyonu oyunu Steam'den satın aldı, bu da Valve'ın kesintisi çıkarıldığında oyunun halihazırda 200 milyon doların üzerinde Steam geliri elde ettiğini gösteriyor. Aylık sunucu maliyetlerinin yarım milyon doları bu rakamla karşılaştırıldığında sönük kalırken, bu Pocketpair'in bu genel gideri süresiz olarak sürdürmeyi planladığı anlamına gelmiyor.Aksine, geliştirici şu anda oyunun ölçeklenebilirliğini engelleyen, ciddi bir bellek sızıntısı da dahil olmak üzere, çok oyunculu oyunlarda bilinen bazı hataları düzeltmek için çalışıyor. Kesintisiz hizmet sunma hedefiyle bunu yapmadan önce ölçeklenebilir barındırmayı etkinleştirme kararı, muhtemelen mevcut genel giderin bu kadar yüksek olmasının ana nedenidir. Şubat başı itibarıyla devam eden çok oyunculu sorunların Epic Çevrimiçi Hizmetler çerçevesiyle ilgisiz olduğuna inanılıyor; bu durum, oyunun lansmanında bazı sorunlara neden oldu ve bu da Palworld geliştiricisinin Epic ile bir "acil durum toplantısı" düzenlemesine neden oldu .


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page