top of page

Palworld Satmanız Gereken 8 Arkadaş

Palworld'deki bazı Dostlar diğerleri kadar kullanışlı değildir ve onları hızlı para karşılığında satmak onlar için en iyi kullanım olabilir.Palworld , her birinin kendine özgü amaçları ve yetenekleri olan bir dizi farklı yaratıkla doludur. Bazı Dostlar, yıkıcı saldırılar ve takımla ilgili becerilerle donatılmış mükemmel savaşçılar olurken, diğerleriçiftçilik, sulama, madencilik veya çeşitli malların taşınması şeklinde oyuncunun üssünde çalışmaya daha uygundur. Ancak diğer Dostlar her iki iş kolunda da pek iyi değiller. Kendi kullanım alanları olsa da, değerli envanter alanını işgal etmektense onları satıp hızlı para kazanmak genellikle daha iyidir.


Oyuncular Dostlarını bir Dost Tüccarına ya da bir Kara Pazarcıya satabilirler ; bunların her ikisi de haritanın çeşitli yerlerinde bulunabilir. Oyuncular ayrıca bu tüccarlardan Pal satın alabilirler, ancak çoğu zaman çok daha yüksek bir satın alma maliyetine sahiptirler.


8

Lamball

Çiftçiliğin Ötesinde Az Kullanıma Sahip Gıda Üreten DostLamball, oyun dünyasında yaygın olarak bulunan koyun benzeri bir Nötr elementtir. Lamball'lar öldürüldüğünde yiyecek üretmenin yanı sıra El İşi, Nakliye ve Çiftçilik işlerine de uygundur. Ancak oyuncular oyun boyunca ilerledikçe daha iyi yedekler bulacaklarından eminler.


Bu Pal'ın en iyi kullanımı, bir Çiftliğe atandığında yün üretimidir, ancak Lamball'ın pasif ve ortak becerilerinin çoğu , çalışma ve üretimden ziyade savaş kalkanını hedef alır. Savaş arkadaşları için çok daha iyi seçenekler olduğundan, Lamball'ın çiftliğe atanmaması veya genel işçi olarak kullanılmaması durumunda satılması en iyisidir.


 • Konumlar

 • Rüzgârlı Tepeler

 • Asetik Şelaleler

 • Unutulan Ada

 • Buz Rüzgarı Adası

 • Doğu Vahşi Adası

 • Bataklık Adası

 • Başlangıçlar Platosu

 • Deniz Esintisi Takımadaları


7

Cattiva

Oyunun Erken Döneminde Kullanışlı Dostum, Ancak Diğer Seçenekler Hızla Geride KaldıTarafsız element Pal Cattiva, Palpagos Adaları'nda karşılaşılabilecek en yaygın Pals oyuncularından biridir. Oyunun erken safhalarında çok yönlü harika çalışanlar olsalar da, oyuncuların uzmanlık alanlarında daha iyi seçenekler bulmaları ve muhtemelen fazla miktarda Cattiva Dostları biriktirmeleri muhtemeldir.


Sonuç olarak, envanterde daha değerli ve egzotik Dostlar için yer açmak amacıyla, artık ihtiyaç duyulmadığında bu Dostları satmayı düşünmek faydalı olabilir . Savaşta pek bir işe yaramadıkları için, eğer ortalıkta tutulurlarsa, oyuncunun üssü çevresinde görevlendirilmeleri gerekir.


Konumlar

 • Unutulan Ada

 • Buz Rüzgarı Adası

 • Doğu Vahşi Adası

 • Bataklık Adası

 • Başlangıçlar Platosu

 • Uçan Balık Sahili

 • Deniz Esintisi Takımadaları


6

Jolthog

Çok Az Yardımcı Programa Sahip Elektrik Tabanlı PalJolthog, patlama yeteneğine sahip, Elektrik tipi bir Pal'dır ancak özellikle etkili değildir veya pek çok iş türüne uygun değildir. Jolthog'un Ortak Becerisi, oyuncuların onu bir elektrik bombası gibi fırlatmasına olanak tanır ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde, elektrik üretmeye uygundur.


Jolthog'un Ortak Yeteneğinin sınırlı kullanımı ve elektriğin çeşitli yollarla üretilebildiği gerçeği göz önüne alındığında, bunun harika bir savaş ekibi üyesi veya üs çalışanı olduğu söylenemez. Bu nedenlerden dolayı satmak en doğrusu.


Konumlar

 • Rüzgârlı Tepeler


5

Vixy

Vur ya da Kaçır Özel Yeteneğine Sahip Değerli DostBirçok oyuncu Vixy'nin sevimli tasarımına ısınmış olsa da, bu Nötr element Pal, her oyuncunun gerekli bulamayacağı çok niş bir yeteneğe sahip. Zayıf savaş istatistikleri ve yalnızca çok az sayıda çalışma uygunluğu nedeniyle, bu türden fazla Dostları satmak genellikle en iyisidir.


Vixy'nin Ortak Becerisi, bir Çiftliğe atandıklarında yerden eşya kazmalarına olanak tanıyacaktır, ancak bu oldukça nadir olacaktır. Bu, tuhaf bir sürpriz için yararlı olsa da, işleyen bir yerleşim ve üretim zinciri oluşturmak için mükemmel bir temel değildir.


Konumlar

 • Rüzgârlı Tepeler

 • Uçan Balık Sahili


4

Mau

Bakması Güzel Ama Savaşta veya Üs'te Pek Faydası YokTıpkı Vixy gibi Mau da nadir bulunan benzersiz bir yeteneğe sahip çok uzmanlaşmış bir Dosttur, ancak diğer seçeneklerle karşılaştırıldığında tamamen kullanışlı veya etkili değildir . Mau'nun Ortak Becerisi, bir çiftliğe atandığında ara sıra altın para kazmasına olanak tanır, bu nedenle gerçek bir katkıda bulunandan çok görsel bir evcil hayvandır.


Oyuncular bu Karanlık element Pal'ı bir tüccara satarak çok daha fazla para kazanabilirler, ancak Mısır temalı Pal'ın sadece bakmak için bile olsa etrafta olması güzel olabilir. Mau'nun savaşta neredeyse işe yaramaz olduğu ve üsse çok fazla katkıda bulunamayacağı göz önüne alındığında, gerekirse paraya çevirip kar elde etmek hiç akıllıca değil gibi görünüyor.


Konumlar

 • Zindanlar


3

Bitchh

Common Pal En İyi Para Kazanmak İçin SatılırFuack, iyi dövüş özelliklerine ve işe uygunluğuna sahip bir Su elementi türüdür, ancak keşfedildiklerinde kolayca üstün Dostlarla değiştirilebilir. Bu ördeğe benzeyen Pal, yeni oyuncular için iyi olabilir, ancak diğer Su tipi Pal'larla karşılaştırıldığında oldukça sınırlıdır .


Varsayılan olarak Sulama, El İşleri ve Taşıma gibi çalışma uygunluklarına sahip olmasına rağmen, diğer bazı Dostların sahip olduğu şekilde bu faaliyetlerin verimliliğini artırmaya yardımcı olacak hiçbir beceri veya nitelik yoktur.


Konumlar

 • Bataklık Adası

 • Uçan Balık Sahili

 • Asetik Şelaleler

 • Unutulan Ada


2

Hangyu

Üs veya Savaşta Az Faydalı, Daha Az Sıradan DostHangyu, isteğe bağlı bir planör olmanın dışında çok az kullanıma sahip, ilmik benzeri bir Zemin elemanıdır. Vasat savaş istatistikleriyle Hangyu'nun tek gerçek faydası işçi olmaktır ve neyse ki çeşitli farklı çalışma rollerine uygundurlar .

Daha iyi planör ve işçi seçeneklerinin mevcut olduğu göz önüne alındığında, bir Hangyu alırken veya yetiştirirken yapılacak en iyi hareket tarzının onu satmak olduğu görülmektedir. Bu Pal'lar biraz daha az yaygın olduğundan, geleneksel Pal'lara göre marjinal olarak daha yüksek bir fiyata sahipler.


Konumlar

 • Araştırmacı Çatalı

 • Kum tepecikleri


1

yün pop

Neredeyse Başka Kullanımı Olmayan Şeker Üreten DostNötr tip Woolipop genellikle oyundaki en az kullanışlı Dostlardan biri olarak kabul edilir, en azından onları yükseltme konusunda ciddi bir özveri göstermezler . Woolipop varsayılan olarak çok zayıf savaşçılardır ve yalnızca Çiftçilik işlerine uygundur.


Şeker Pop Ortağı Yeteneği, Woolipop'un bir çiftliğe atandığında ara sıra Pamuk Şeker çıkarmasını sağlar. Ne yazık ki Pamuk Şekerin besin değeri çok düşük. Sonuç olarak, oyuncular estetik amaçlarla saklamak istemedikçe Woolipop'u satmak muhtemelen en iyisidir.


Konumlar

 • Asetik Şelaleler


İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page