top of page

Palworld PvP'nin Büyük Bir Nedeni Kaos Olabilir

PvP'nin Palworld'e eklenmesini bekleyen oyuncuların, deneyimi artırabilecek veya bozabilecek belirli bir öğeyi bilmesi gerekir.

Şu anda Palworld'de herhangi bir PvP yok , ancak geliştirici Pocketpair bunun üzerinde çalışıyor. Ancak bir veri madeni, başkalarından Dostların çalınmasına izin veren bir öğenin var olduğunu ortaya çıkardı. Palworld'ün baş döndürücü başarısından sonra birisinin oyun verilerini kazıp bulması an meselesiydi.

Pal Küreleri, oyuncuların Palworld'de Pals yakalamasını sağlayan öğelerdir . Genellikle Pokemon'daki Pokeball'a benzer şekilde, dünya üzerinde dolaşan canavarları yakalamak için kullanılırlar . Bu mekanik, Pokemon ile benzerlikleri açısından çok ince bir çizgide yürüdüğü için Palworld'ü bölücü hale getiren birkaç mekanikten biri.


Palworld'ün Pal Küreleri Açıklandı

Şu anda Palworld'de beş tür Pal Küresi bulunmaktadır . Gelecekteki güncellemelere daha özel Pal Küreleri eklenebilir, ancak şimdilik hepsi aşağı yukarı aynı şekilde çalışıyor. Radar Küresi, diğer oyuncuların Dostlarını yakalayabildiği için olağanüstüdür. Oyunun kodunda mevcut ancak şu anda oyun içinde satın alınamıyor veya işlenemiyor. Şu anda Palworld'de mevcut olan Pal Küreleri aşağıdaki gibidir:

  • Dost Küresi

  • Mega Küre

  • Giga Küre

  • Ultra Küre

  • Efsanevi Küre

Palworld'ün Pal Küreleri işlenebilir veya dünyayı keşfederken bulunabilir. Daha yüksek seviyeli Pal Kürelerinin kilidi, oyuncu seviye atladıkça açılır ve giderek daha yüksek ele geçirme oranlarına sahip olur. Bunları hazırlamak için kullanılan tarifler ve malzemeler de daha uzmanlaşmış hale geliyor. Oyuncu bir Küre Başlatıcının kilidini açıp hazırladıysa, fırlatılmak yerine hedeflere ateş edilebilir.


Radar Küresinin Palworld'deki Olası Geleceği

Radar Küreleri, atıcının diğer oyunculara ait Dostları ele geçirmesine olanak sağlaması açısından diğer Pal Kürelerinden farklıdır. Yaklaşan Palworld PvP'de bunun nasıl sorunlu olabileceğini hayal etmek zor değil ; oyuncular, zorlukla kazandıkları Dostlarının sürekli olarak Roket Takımı tarzında çalınması konusunda endişelenmek zorunda kalacaklardı. Neyse ki, mevcut versiyonlarında, geleneksel yollarla elde edilemezler ve aynı zamanda normalden daha düşük bir yakalama oranına sahiptirler, ancak Radar Kürelerini konsol komutlarını kullanarak oluşturmak mümkündür.

Bazı oyuncular, çevrimiçi oynarken Radar Kürelerinin bir keder kaynağı olabileceğinden anlaşılır bir şekilde endişe duymaktadır. Neyse ki, normal çok oyunculu oyun aracılığıyla arkadaşlarıyla Palworld'ün tadını çıkaran oyuncuların, Dostlarının çalınması konusunda endişelenmesine gerek yok. Radar Spheres'i edinmenin en kolay yolu, yönetici erişimine sahip özel bir Palworld sunucusuna sahip olmaktır . Oyuncular, sohbet kutusu aracılığıyla, uygun şekilde adlandırılan DropItem PalSphere_Robbery komutunu ve ardından arzu ettikleri Radar Küresi sayısını girebilirler. Sohbet kutusu normal tek oyunculu oyunlarda mevcut değildir.


Henüz Radar Küresinden Korkmayın


Radar Küresinin keşfi o kadar da kötü bir haber değil; Palworld son derece özelleştirilebilir. Her ne kadar temel haliyle, sevimli estetiği nedeniyle oyuncuları hazırlıksız yakalayabilecek zorlu bir hayatta kalma oyunu olsa da, Palworld'ün ayarları , deneyimi oyuncuların istediği kadar sert veya sıradan hale getirecek şekilde değiştirilebilir .

Bu, Radar Spheres'in oyunu birçok oyuncu için tatsız hale getirebileceği gerçeğini değiştirmiyor. Pocketpair, Radar Küresi ile ilgili planları hakkında yorum yapmadı. Oyundan kaldırılabilir veya bunları kullanan oyuncuların resmi sunuculardan yasaklanması gibi başka bir şekilde kontrol altına alınabilir. Palworld'ün oynanış çeşitliliği açısından sunabileceği çok şey var ve bazı oyuncular, kişisel Dostlarının yakalanmaya karşı diğerleri kadar savunmasız olduğu oyunun aşırı bir versiyonunu beğenebilir. Radar Sphere biraz sorunlu gibi görünse de oyunu daha ilginç hale getirebilir.19 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page