top of page

Palworld, Pal Yetiştiriciliği, Açıklaması

Palworld'ün üreme mekaniği karmaşıktır ancak bunları anlamak optimizasyonun anahtarıdır.Yetiştirme, birçok canavar terbiyecisi oyununa eklenen bir mekaniktir; size yapacak oldukça farklı bir şey verir ve özellikle istatistikler ve beceriler rastgele olduğunda sizi birçok farklı canavarı yakalamaya teşvik eder. Bu , çok sayıda Dost yakalamanın seviye atlamanın en iyi yolu olduğu ve her Pal'ın kendi pasif becerileriyle birlikte geldiği Palworld'de kesinlikle geçerlidir .


Çiftleştirme, yeni Dostlar edinmenin yanı sıra hayallerinizdeki optimize edilmiş Dost'u yaratmanıza da olanak tanır. Elbette buna göre hazırlanmanız gerekecek; bu, doğru sonuca varmak için çok fazla çaba gerektiren uzun ve yorucu bir süreç olabilir.


Dostlar Nasıl Yetiştirilir?


Palworld'de üremeden önce üç şeye ihtiyacınız olacak:


  • Seviye 19 teknolojisi olan ve inşa etmek için toplam 100 Tahta, 50 Lif ve 20 Taş gerektiren bir Yetiştirme Çiftliği . Aynı zamanda çok büyük bir bina olduğundan, yerleştirmeye çalışmadan önce yeterince yerinizin olduğundan emin olun.

  • Karmaşık bir tarif olan kek - bu hayati ikramı elde etmek için rehberimize göz atın . Üreme yoluyla üretilen yumurta başına bir Kek'e ihtiyacınız olacak.

  • Bir çift Arkadaş , biri erkek, biri kadın.


Tüm bu gereksinimleri karşıladıktan sonra geriye kalan tek şey, müstakbel ebeveynlerinizi Yetiştirme Çiftliğine yerleştirmektir . Bunu yapmak için, onları üssünüze yerleştirmeniz ve ardından manuel olarak kaldırıp Yetiştirme Çiftliğine atmanız ve onlara 'üreme' görevi vermeniz gerekir.


Yetiştirme Çiftliğine iki uyumlu Dost atandığında, onlar çoğaldıkça bir ölçü yavaş yavaş yükselmeye başlayacaktır . Gösterge dolduğunda çift, Yetiştirme Çiftliğinin önündeki kutudan bir Kek tüketecektir. Tamamlandığında çiftliğin ortasında bir yumurta görünecek.


Yetiştirme Çiftliği kutusunda Kek yoksa, içerideki Dostlar üreme işlemini tamamlamayacaklar ; Pastanın gelmesini, gösterge maksimuma ulaşmış halde bekleyecekler.


Üreme Nasıl Çalışır?Veri madencileri sayesinde Palworld'de üremenin nasıl çalıştığına dair sağlam bir kavrayışa sahibiz. Ayrıntılara girmeden bilmeniz gereken iki temel kural vardır:


  • Anne-baba aynı türden olursa yavrular da aynı türden olur.

  • Ebeveynler farklı türlerdense , yavrular vakaların büyük çoğunluğunda farklı bir tür olacaktır.


Konuyu biraz daha derinleştirmek ve neler olduğunu açıklamak gerekirse, oyundaki her Pal türünün kendisine sayısal olarak atanmış belirli bir 'gücü' vardır. Bir çift Pal ürediğinde, yavru, ebeveynlerin 'güç' düzeylerinin ortalamasına en yakın 'güç' düzeyine sahip olan Pal türü olur .


Örneğin, bir Surfent'i (orta derecede güçlü bir Dost) bir Rushroar (oldukça zayıf bir Dost) ile çiftleştirirseniz , her seferinde gücü arada bir yerde olan bir Digtoise ile sonuçlanırsınız .


İstatistikler rastgele olsa da Dostların aslında pasif becerilerini aktardığını fark edeceksiniz . Bu bilgiyle, en iyi savaşçıları ve işçileri yaratmak için en sevdiğiniz becerileri aktarmaya başlayabilirsiniz.


Benzersiz Yetiştirme KombinasyonlarıDiğer tüm eşleşmelerin uyguladığı güç seviyesi kuralına uymayan yavrularla sonuçlanan bir dizi üreme kombinasyonu vardır ; bu, ebeveyn gücünü hesaba katmadan çeşitli Dostlar kazanmanın mümkün olduğu anlamına gelir.


yavru

Ebeveynler

Blazehowl Gecesi

Blazehowl

Felbat

Broncherry Aqua

Bronkiraz

Siktir

Dinozom Lüks

Dinozor

Rayhound

Eikthyrdeer Terra

Eikthyrdeer

sorar

Elphidran Aqua

Elphidra'da

Sörf

Faleriler

Anubis

Vanwyrm


Frostallion Gecesi

Frostallion

Helzefir

Gobfin Ateşi

Gobfin

Roby

Grizzbolt

Yosun kumu

Rayhound

Hangyu Kristali

sorar

tatlım

Geceyi yakmıştım

yanmıştım

Öldürmek

Jolthog Kristali

Jolthog

Pengület

Kingpaca Kristali

Kingpaca

Reindrix


Leezpunk Ateşi

Leezpunk

Flambelle

Lyleen

Yosun kumu

Petalya

Lyleen Gecesi

Lyleen

azgın

En Büyük Kristal

Meme kalıntısı

Wumpo

Her zaman kristal

Her zaman

Pengület

Mossanda Lüks

Yosun kumu

Grizzbolt

Orserk

Grizzbolt

Rahatlatıcı


Purin Gecesi

Katress

Deniyorum

Relaxaurus Lux

Rahatlatıcı

Sparkit

Reptiro Kristali

Foxcicle

Reptiro

Robinquill Terra

Fuddler

Robinquill

Gölgegaga

Astegon

Kitsun

Sörf Dünyası

kukla

Sörf

Suzaku Su

Jormuntid

Suzaku

Vanwyrm Kristali

Foxcicle

Vanwyr


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page