top of page

Palworld Multiplayer Çok Oyunculu Rehberi

Palworld arkadaşlarla çok daha eğlenceli.Palworld'de zorlu Dostlarla yüzleşecek ve kendi üssünüzü oluşturmak için başkalarıyla arkadaş olacaksınız . Üssünüzle birlikte, baskınlardan kaynaklanan hasarları korumak ve onarmak için taş ve ahşap gibi farklı kaynaklara ihtiyacınız olacak. Ayrıca hem siz hem de Dostlarınız için yiyecek toplamanız gerekiyor. Yapacak bu kadar çok şey varken, yardım eli tutmak kesinlikle daha kolay olurdu.


Çok oyunculu modda siz ve arkadaşlarınız Palworld'ün üstesinden gelmek için ekip oluşturabilirsiniz. Açık dünyayı birkaç arkadaşınızla keşfetmek her şeyi çok daha keyifli hale getiriyor ve hatta maceranızda yeni arkadaşlar bile edinebilirsiniz!


Çok Oyunculu Sunucu Nasıl KullanılırÇok oyunculu bir sunucu başlatmak için Oyunu Başlat, Yeni Dünya Yarat'ı seçip çoklu oyuncu ayarını açık konuma getirmelisiniz . Bu sizi karakterinizi tasarlayacağınız ve yeni maceranıza başlayacağınız karakter oluşturma menüsüne götürecektir.


Çok oyunculu bir oyunda akılda tutulması gereken birkaç nokta vardır:


Oyuna başladıktan sonra oyun içi Seçenek Ekranından arkadaşlarınıza Davet Kodunu göndermeniz gerekecektir.


Oyuna daha fazla misafir katıldıkça sunucunun performansı düşebilir, bu nedenle sunucunun, sunucuyu barındırmadan önce bilgisayarı için iyi özelliklere sahip olması gerekir.


Çok oyunculu ayarını oyun içinde de Seçenek Ekranından değiştirebilirsiniz; bu, ayar açıkken yeni bir dünya başlatırken bir hata olması durumunda arkadaşlarınızla oynamanın alternatif bir yoludur.


Çok Oyunculu Bir Oyuna Nasıl Katılırım


Çok oyunculu bir oyuna katılmak için bir arkadaşınızın size verdiği Davet Kodunu kullanabilir veya açık bir çevrimiçi sunucuya katılabilirsiniz . Bu sunucular aynı anda 32 kişiye kadar barındırabilir ve bu da çok fazla gecikmeye neden olabilir.

Özel sunucular şu anda Erken Erişim sırasında deneysel bir özellik olduğundan, özellikle çok sayıda oyuncuyla çökmeler, hatalar ve/veya gecikmelerle karşılaşabilirsiniz.


Resmi Sunuculara, Topluluk Sunucularına veya Son Sunuculara katılabilirsiniz . Ayrıca ada göre kontrol edebilir ve sunucuları oyuncu sayısına veya oyundaki aktif gün sayısına göre sıralayabilirsiniz.


Bir sunucunun oyun içi günler ne kadar aktif olursa, sunucudaki misafirlerin de o kadar fazla olması muhtemeldir, bu nedenle buna göre hazırlanın.


Multiplayer'da Neler Yapabilirsiniz?Çok oyunculu modda oynamak, tek başına bir kampanya oynamaya benzer, ancak ek bir kişiyle. Birkaç yeni özelliğe ek olarak, tek kişilik bir oyunda yapabileceğiniz çoğu şeyi çok oyunculu modda yapabilirsiniz.


Bir Loncaya Başlayın ve Katılın


Palworld'de çok oyunculu bir oyun oynadığınızda diğer oyuncularla gruplaşabilir ve bir lonca oluşturabilirsiniz . Bu seçenek, başka bir oyuncuya yaklaştığınızda görünecektir ve onu loncanıza davet edebilir veya onların loncasının bir parçası olmayı talep edebilirsiniz .


Bu, diğer oyuncunun kafasına grubun adını yansıtan bir lonca adı koyacaktır. Aynı loncanın parçası olmak, aynı üslere ve çalışma tezgahlarına erişebileceğiniz anlamına gelir. Palbox'ı Pals takası için de kullanabilirsiniz.


Ticaret Eşyaları ve DostlarÇok oyunculu modda insanlarla ticaret yapmak için envanterinizi açabilir ve farklı öğeler bırakabilirsiniz . Bu, oluşturduğunuz araçların kaynaklarını arkadaşlarınızla paylaşmanın harika bir yoludur.


Üretmek

Pals'ın çalışma sürenizi hızlandırmanıza nasıl yardımcı olabileceği gibi, bir dünyada diğer oyuncularla birlikte inşa etmek de süreci hızlandırabilir. Birden fazla kişinin yardım etmesiyle üretim çok daha hızlı ilerler , özellikle de Pals da dahil olduğunda.


Dostları Yakalamak

Birlikte çalışmak, Pals'ı yakalamak için ekip oluşturmak anlamına gelir . Bire karşı ikiye karşı Dostları devirmek ve sağlıklarını yok etmek çok daha kolaydır. Ayrıca bir kişinin Pal'in dikkatini dağıtmasını, diğerinin ise ona saldırmak için gizlice yaklaşmasını sağlayacak bir strateji de oluşturabilirsiniz.


Ekip çalışması, Palworld'ün pek çok yönünün ele alınmasını çok daha kolay hale getirir ve işler ters gittiğinde ve sizi ve arkadaşlarınızı mahveden güçlü bir Dost'la karşılaştığınızda daha da eğlenceli olabilir.


Artık Palworld'de arkadaşlarınızla oynamanın size ne kadar fayda sağlayabileceğini bildiğinize göre, oraya çıkın ve birlikte dünyayı keşfetmeye başlayın!


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page